Konu sebzeler...yardım ve önerileriniz nelerdir?

Merhaba arkadaşlar.. taze sebzelerın ( lahana havuc ıspanak marul vs)

suyunu meyve sıkacagı ıle cıkarıp içmenin bir faydası olur mu? cunku bu sebzelerın yemegını yapıp yemek imkanım yok henuz... suyunu sıkıp içersem sebzelerın vıtamın ve mınerallerını demirini almış olur muyum? bu yontem bır arkadasıma mıde rahatsızlıgı ıcın doktoru onermişti. görüşleriniz nelerdir?

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• faydalı ama katı meyve sıkacagında sıkacaksın muhtemelenkullandıgın cıhazın sıkma aparatları metalse ıspaak v.b demir içeren sebzlerdeki demiri kaybedersin.yemegını yaparken bıle bıcakla kesmek yerıne elle koparmak daha saglıklı..bu arada posasıyla birlikte vitamını buyuk bolumunu kaybedersın..basit sebze yemeklerını yapablırsın aslında..

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• belki o arkadasın midesine lifli gıdalar olumsuz bi etkide bulunuyordur. ondandır.. yine de koyu yeşil yapraklı bitkilerin sularının içilmesi faydalı. yiyebileceğinizden çok daha fazlasını tüketmiş oluyorsunuz. ayrıca bunun demir açısından çok zengin olduğnu ve kan yapıcı olduğnu belirtmek isterim. klorofil birkinin kanıymış kan içmiş oluyosunuz yanii demir hücumuu :)

0|1
    0|0
    • teşekkur ederim sagol. suyunu posasıyla içersem olur sanırım :)

• faydalı tabi hatta pişmişinden daha iyi besin değeri kaybetmiyor ama çiğ sebze tüketirken fazlaya kaçma sindirim sorunların varsa hazımsızlık yapabilir

0|1
    0|0
    • hiçbir saglık sorunum yok cok dırençli bır vücüdum var ve kolay hastalanmam. tek derdim sebze yemegı yapıp yiyemıyorum eksık kalsın ıstemıyorum. ancak her turlu et ve balık yemegı yıyorum tabı

• vücut gereken molekülleri almış olursun. fakat sindirim sisteminin çalışmasını sürdürmesi için de posalı yiyecekler almamız lazım. sadece vitamin,mineral,enerji almak için beslenmiyoruz.

0|1
    0|0
  • evet aynı sey alırsın ama posasınıda kullan, meyve sıkacagında kalan tortularıda ekle

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bence sıkmak zararlı, mesela 4 tane havucun suyunu çıkartıp içtiğinde 4 havuç yemiş kadar kalori alıyormuşsun, o yüzden yemen daha iyi olur hem lifleri felan da sindirimde yardımcı olur, banda söylediler, patates,havuç felan veya sebzelerin suyunu meyve sıkacağında sık suyunu iç diye de faydası olmadı bana, ben kudret narını da denedim bişey olmuyor doktora git, tedavi ol derim, midem benimde rahatsız :(

0|1
    0|0
    • bendee mıde rahatsızlıgı yok onu ornek olsun dıye demıstım. benım amacım sebze yemeklerı yemedıgım ıcın sebzedekı vıtamın demır mıneral vs almak ıcın demıstım. tesekkurler dostum

• Önemli değil arkadaşım ne demek :)

• tabiki faydası olur tadını beğenmediğin sebyeyi biye ister istemez başka sebzelerle tatlandırım vitaminini vs alırsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...