Açıköğretim mezunları için ne düşünürsünüz?

4 yıllık mesela iktisat mezunu bir insan, sizce örgün öğrenim kadar saygı değer mi? Yoksa dudak mı bükersiniz? samimiyetle yorumlarınızı bekliyorum...

0|0
8|17

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• Aöf de Genelde sözel bölüm var.

Ve örgün okuldaki sözel bölümle abartı ötesi fark yok. sözel bölüme giden de cogu zaman derslere girmeyebiliyor. ezberle gec mantıgı.

Örgün ögretimin en büyük sansı da kopya. ama aöf sınavlarında kopya cekemezsin

1|0
    0|0
  • e sonuçta geçmiş yıllarda çıkmış soruların cevaplarını ezberleyerek mezun olmuş biriyle akademisyenlerden profesörlerden ders dinleyerek mezun olmuş biri aynı olmamalı dimi

1|0
    1|0
    • açık öğretimde okuyanlar isterlerse hukuk fakültesinde ortak derslere katılıyorlar akşamları öğretim görevlileri ders anlatıyor.

• doğru söylüyorsun, insanlar bu gibi özelliklerimden hoşlanınca ve onlara aöf mezunu olduğumu söylersem sanki gözlerinden düşecekmşim gibi hissediyorum

• yok yahu sen içinde olduğun bi ortamda kültürlü bir insan olduğunu herkese hissettirdikten sonra ne mezunu olduğunun ne önemi var lisans mezunları senden bilime,felsefeye,sanata daha meraklı oldukları için mi lisans mezunu olmuş hayır senden birkaç tane matematik geometri sorusu fazla çözmüş diye

• 2 farklı örgün öğretim bölümlerini(fen fakültesi-mühendislik fakül.) çeşitli nedenlerde ötürü bırakmak zorunda kaldım şimdi ikinci üni kapsamında açıktan iktisat okuyacağım.asıl önemli olan bir iş bulabilme adına ortaya koyduğun çabandır diğer birçok şeylerin içerisinde şans faktörü vardır değerlendirmek çok eksik olur.Hangi liseyi okuduğun hangi üniyi kazandığın o kadar da önemli değil birini değerlendirmek adına

1|0
    0|0
    • bir de imaj var ya, sanki saygıdeğer olmuyorsun mesleğin de olsa :(

• mesleğin olursa ve de bunda azıcık dahi mutlu isen diğerleri teferruattır zira kimse bilmez sen hangi cephelerde savaştın neler kaybettin neler kazandın..boşver kimse bir diğerinin hayatının ne zorlukta olduğunu bilemez ve konuşma hakkı da yoktur sen direksiyonu mutlu olduğun yere doğru sür önüne çıkan olursa da ez gitsin boşver onları :)

• işte yaşamış görmüş insanla ham insanların farkı.

• Bakma sen önemi yok denilmesine ve dudak bükmeye falan.

Öncelikle şunu bilmen lazım: İktisat, işletme, kamu yönetimi gibi programlarda eğer özelde çalışacaksan kendini geliştirmen lazım. Ayrıca Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden birinden mezun olmak da avantajdır. Tekrar yazıyorum, özelde çalışacaksan eğer.

Ama sen KPSS'den devlet kurumlarına atanmak istiyorsan açıköğretimmiş, örgünmüş önemi yok. Aldığın KPSS puanın önemli.

2|0
    0|0
  • Üniversiteler turistik tesise çevrildiği için, lisans mezunlarının sanıldığı kadar prestiji yok. AÖF'deki lisedeki de lisanstaki de aynı. Okula bakmıyor bu işler, insanın kendi çabasıyla gelişmesi lazım

1|0
    0|0
    • ne kadar moral verdi bu sözlerin bana...

• bildiğin üni, saygı uyandırıyo, kazanana karşı, içinden afferim be zorlu maratonun, en zor level ına girmiş, oluyor insan. iki yıllık.. ya e oda iyi be . napcan oluyoruz dışardan..

0|0
    0|0
  • bende aöf işletme mezunuyum belki taraflı düşündün diyeceksiniz ama saygı duymak lazım çünkü ben astsubayım ve görevimin başındayım vede aöf te notlarım hiçbirzaman 85 in altında olmadı hem çalışıp hem okudum daha ne olsun emeğe saygı diyorum ha unutmadan şuan kıbrıstayım görev yerim burası ve burada yüksek lisans yapıyorum

0|0
    0|0
    • senin durumun sıra dışı tabi... ben sanat ruhlu bir insanım, yetenek sınavında benden düşük alanlar yerleşti ben yedekte kaldım. çok acıttı beni.diploma almak için iktisat okudum, şimdi ise sanatsal bir alanda faaliyet gösteriyorum.

• açık öğretimden mezun olmak daha zor. daha katı kuralları var.örgün öğretimde hoca var ve o öğrenciyi yönlendiriyor.

1|1
    0|1
  • saygı değer tabiii fakat örgünde okusan iktisat ve işletme dil bilmessen işin kötü...

0|0
    0|0
  • Çoğu özel üniversitenin işletme puanıyla aöf işletmenin puanı aynı hatta doğuş üniversitesinde emlak bilmemne diye bi bölümde okuyan arkadaşımın defterine baktığımda muhasebenin aöfden çok daha kolay olduğunu gördüm bok atanları beklerim bi denesinler.Tamam örgün öğretim kadar geçerli değil ama hiç yoktan iyidir.

0|0
    0|0
  • hiç kafana takma kendini geliştirme yollarını araştır,

iş dünyasına girdiğinde diplomanın adından çok üzerindeki vasıflar daha etkili oluyor.

0|0
    0|0
    • saygı değer değil diye mi takıyorum aslında..

• yok öyle bişey sevgili gizli, saygınlık diplomanın markasında değil. kendini geliştirmende.

• keşke herkes senin gibi düşünse.

• Valla askerliği bizim gibi 5 ay yapıyorlar. Devlet arada bir fark görmüyorsa biz ne diyelim.

0|1
    0|1
  • açıköğretim diplomasının pek işlevi yok.haberlerde aksaray aof bürosu önündeki kayıt kuruğunu görünce tüm türkiyenin açıköğretim okuduğunu anlamış bulunduk.sadece diplomalı isşiz ünvanı var bu diplomayı almış olanın

0|1
    1|1
    • hoşuna gitmemiş basmışsın eksiyi:) endüstri mühendisiyim ben kendini bir mi tutuyorsun bizimle yani?

• hayır basmadım, bana verilen yanıtlara eksi puan vermem, uç bir şey değilse.

• bir de şunu belirtmeden edemeyeceğim, aöf kuyruğu evet oldukça fazla, ancak mezunlar öğrenci sayısına göre oldukça az, bir de bu açıdan bakmalı, ve ben kimseyle kendimi ne kıyaslar ne de bir tutarım, ben kendimi kendimle kıyaslarım

• İnsanlar sadece meslek sahibi olmak için üniversiteye gitmemeliler.

0|0
    0|0
  • Şimdi sen kendini benim gibi Mülkiye'de okuyan birisi ile eş mi tutuyorsun eğitim konusunda ?

0|1
    6|4
  • emek harcanmadan diploma almış biridir derim.iyi düşünmem.lise mezunu ile aynı klasman benim için

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 8

• açıköğretim mezunu olduğunu.

0|0
    0|0
  • Özel bişey düşünmem.

0|0
    0|0
  • bu ülkede bir odtü bir boğaziçi ve türevleri bir okul bitirmediğin müddetçe merak etme diğer örgün öğretim veren üniversiteler de aynı statüde...bu ülkede neyi nasıl elde ettiğin değil sahip olduğun mevki ve tanıdıklar önemli..diploma bir yere kadar..kendini nasıl eğittiğin önemli tabi..açık öğretim lisesi bitirmiş,sonrasında örgün öğretim kazanmış ve yatay geçiş yapmış arkadaşım vardı..etiket değil maalesef her şey..

0|0
    0|0
    • evet bızım hoca tc=tanıdıklar cumhurıyetı dıyordu torpıl olayından dolayı

• bu ülkede imkanı olmayıp da ya da farklı nedenlerden okuyamayan o kadar çok kişi var ki..her biri zekası ya da aklı kıt olduğu için mi okumamayı tercih etti? hayır tabi ki..nasıl pek çok şeyden sonra dil öğreniliyor,farklı meslek dallarına ilgi duyuluyorsa açık öğretim de okuyarak da pek çok şey öğrenilebilir..nasıl ki fakülte bitirenin her şeyi bildiğini idda edemiyorsak açık öğretim bitirenlerin de hiç bir şey bilmediklerini idda etmeye hakkımız yoktur..

• bu söylediklerine kuşbakışı diyorum

• açıköğretim olduğu diplomada belli oluyo mu ?

0|0
    0|0
    • evet bellidir

• ne güzel düşünüyorsun. dar görüşlü değilsin.

• yanlışlıkla orada zaman yerine saman demişim, afedersiniz :)

• devlette fark yok ama ozel sektorde vardır gercı torpılın varsa farketmez

0|0
    0|0
    • imaj olarak bakarsak?

• fark yok dersek haksızlık olur sımdı 4 yıl okula gıt kafa patlat bırmı sence bence degıl orgun egıtımın yerını tam olarak tutamaz

• keşke bunu aşabilsem hiç aldırış etmesem,

• benim için aynıdır hepsi.

0|0
    0|0
  • Devletin önünde herkes eşit bir fark yok.

0|0
    0|0
    • öyle de devletle işim olmaz ben imaj olarak takıldım :(

• A.Ö.F okuyanların hiç bir imajı yok.

• herkeste bir imaj vardır: bu iyi yönde de olabilir, kötü yönde de.

• Acik ogretimi herkes okuyablir gozuyle bakiyorum bi orgun ogretim okuyanlarla asla bir olamazlar(kirici olduysam kusura bakma samimi yorum istedin)

0|1
    2|3
    • hiç de kırılmadım :)

• Acikogretimi kazanmakla orgunu kazanmak bir mi puanlar nasil isliyor sence

• üniversiteyi kazanan herkesi tebrik ediyorum, kolay yollardan geçilmiyor.. ya da yurtlarda kalıyorlar, zorluğu çok.

Yükleniyor...