"Yine aşınca çayın suyu boyunu..." Bu kime ne çağrıştırıyor, ne anımsatıyor?

Yine aşınca çayın suyu boyunu ... Bu kime ne çağrıştırıyor, ne anımsatıyor?

Yine aşınca çayın suyu boyunu

Belki yeniden karşıma çıkacaksın

Gözgöze durup bakınca göreceğiz

Neyiz ve nerelerdeyiz

Bilemiyoruz... şimdi

link

yerli musiki pek dinlemesem de gelmiş geçmiş en iyi yerli şarkıları say deseler içlerinden biri bu olurdu. Sözleri çok iyi bence, mısra az olmasına rağmen üzerinde düşünülürse derin bence

Ok müziğinde ve belki sözlerinden sağdan soldan esinlenmiş olabilir, ama ben ortaya çıkana bakarım, esinlenme normaldir bana göre. Bu şarkının nihai halindeki ve sözlerindeki derinlik, bir beatles elbette olmaz ama en azından bir yerli oasis havasını teneffüs ettirir insana

Güncellemeler:
bulutsuzluk özlemi yazmayın pls

aklınıza ne geliyor, bir anı, bir kişi, bir durum, başka bir şey ?

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• bence burda bir mevsimden bahsediliyor o mevsim gelince belki yeniden karşılaşabileceklerini söylüyor . ve aradan zaman geçtiği için birbirlerinin nerelere geldiğini anlatmak istemiş olabileceğini düşünüyorum ..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• sözlerimi geri alamammmm

çaldıımı baştan çalamam

bir dha geri dönemem lay lay lay.

0|1
    0|0
    • yeap da bence çok iyi sözler biraz düşününce

• ya adam fazla felsefe yapıo bi yerden sonra şarkı saçmalıo anlamdan çok

• tam tersi bence esas özü orada

• mezuniyet günümüzde çalmıştı bu şarkı müziğin coştuğu yerde keplerimizi fırlatmıştık gerçekten çok anlamlı bi gündü ve şarkıda ona uygun olarak anlamlı seçilmişti

0|1
    0|0
  • hani çay koyarken kız oğlanın gözlerine dalıp gider ya oda taşıyo tabiii romantik bi sahne işde :D

0|1
    0|0
  • Geri dönüşün olmadıgını derinlerden anlayan güzel bir düet Şebnem ferah-Bulutsuzluk özlemi...

0|1
    0|0
  • sınırların aşılması geliyor. sınırlar aşılınca bambaşka ve asıl haliyle görünecek.

0|1
    0|0
    • hmmm ilginç bir tespit, thanks 0

• :).

yalnız az önce uyandım ve dilimde bu söz. denize karışmak, vecd hali falan. şarkı da hoş.

• :) evet ben pek severim. dolanıyor insanın diline bir de basit gibi görünse de işte senin gibi biraz düşünenler değişik anlamlar çıkarabiliyor

• Süper şarkıdır Ünye de sahilde dinlemistik amatör bi arkadastan o an geldi aklıma ..

0|1
    0|0
  • hayvan gibi yağmur yaşınca dereler,çaylar da taşmış.

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Şiiri yaz mevsimi yazmış. O aralar kuraklık var tabi çaylar ya kurumuş ya da kılcal akmakta. Muhtemelen yağışların bol olduğu bir zamanda tanışmışlar. E o zamanlar da çayın boyu hatununkini geçiyormuş. Belki de başlarından bir olay geçti bilemeyiz tabi. Belki de kahraman gencimiz boğulmakta olan hanım kızımızı kurtardı sonra yazın oturdu çayın başına yaktı bir efkar sigarası hanım kızımız aklına geldi ve bu şiir yazdı.

"Yine aşınca çayın suyu boyunu" bir yıllık periyot olsa gerek. Mevsim değişikliğinden başka bir şey çağrıştırmıyor bana.

1|1
    0|0
  • şaşırma nidası

0|1
    0|0
  • hoppala paşam...malkara keşan

0|1
    0|0
  • Yine aşınca çayın suyu boyunu,

anlarsın dostlarının gerçek huyunu,

belki onlar kazar senin boktan kuyunu...

0|1
    0|0
  • Yine aşınca çağın suyunu derken bir zorluğu aşmaktan bahsediyor. Beklenilen bir süre de olabilir bu. Sonra görücem ben seni, ak koyun kara koyun çıkacak ortaya diyor .. Bir nevi sevdiği insanı ve ilişkisini sınıyor.

0|1
    0|0
  • İyilikten çok kötülük var anlamı geldi

0|1
    0|0
  • gitar çalan ergenler

0|1
    0|0
  • yok bı sıtemım hayatta hersey kısmet sozunu anımsatıyor

0|1
    0|0
  • bulutsuzluk özlemi - sözlerimi geri alamam