Vücut geliştirme hakkında bilgilendirecek?

Arkadaşlar boyum 1.70 kilom 65 omuzlarım felan geniş kollarım kalın kalıplıyım yani / günde 30 dakika içinde 6x100 (600) şınav çekiyorum set halinde 3x20 15 kilo civarı ağırlıkta kaldırıyorum bunlardan sonra 3-4 tane yumurta beyazı yiyorum vücudumda gelişmeler olurmu sizce olursa ne kadar bir sürede birde bu işi iyi bilenlerin tavsiyelerini istiyorum neler önerirsiniz?

İyi kötü yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Güncellemeler:
Spor salonuna gitmek gibi bir durumum yok ne yapacaksam evde yapıcam :)
++

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu kim yazdı önerdi bilmem ama yanlış
    yumurtadan aldığın ortalama protein 20-25 gr anca görünüyor
    kas geliştirmek için yeterli değil 100 gr alman gerek (her gün)
    Kas gelişimi istiyorsan kası yorduğunu hissetmelisin titreme seyirme gibi..
    tekrarlar 12 geçmemeli fazlası gelişim değil yağ yakmanı sağlar genelde fitness için bu önerilir parçalı görünmek isteyenler senin çalıştığına benzer çalışırlar
    Ağrıyan kaslar zorlanmıştır ama bu ağrı sakatlık ağrısı değil kasın yorulduğu şekilnde olmalıdır o zaman bölgenin iyileşmesi için beslenmeyi ihtmal etmeden dinlenmesi gerekir bu sayede tendon hacim kazanabilir
    gün aşırı çalışmak yeterli olur

0|0
    0|0
    • Protein tozlarıda hiç ucuz sayılmaz ben zaten six pack yapayım demiyorum az toplasam yeterli

• yeni 5-6 kilo verdim almaya hiç niyetim yok vallahi :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Şınav bütün kas grubunu çalıştırır ama vücut geliştirme için yeterli değil. Spor salonuna yazılıp işi bilen bir eğitmenle çalışsan daha iyi olur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Vücut geliştirmenin %30'u egzersiz %70'i beslenmedir. Sağlam beslen. Fast food çok zorunda kalmadıkça yememeye çalış. Kola gibi şekerli içecekler kesinlikle içme. Ben şahsen egzersizden 1-2 saat önce kepekli gibi şeyler yiyip, egzersizden sonra tonbalıklı, bol limonlu ve sirkeli salata yiyiyorum. Egzersiz bölümüne gelince, spor salonuna gidecek durumun yoksa 30-40 liraya gidip bir barfix barı al. Kendine göre setlerini ayarla. Zaten ağırlıkların varmış onlara normal şekilde devam et. Günlük koşu ve yürüyüş yap. Sadece şınav, mekik, ağırlık diye şartlama kendini. Kardiyo oldukça önemlidir. Umarım faydası olur.

0|0
    0|0
    • Ve gidip köyden elinle almadığın hiç bir yumurtayı bırak çiğ yemeyi, yemeni tavsiye etmem.

• Kola içmem fast food ile işim olmaz neredeyde yağlı yemeklerden uzak duruyorum hem vücudu topluyorum hemde kilo vermeye çalışıyorum bir 4-5 kilo daha versem fenalardayım yumurta konusundada haklısın baya karıştırıyorlar besin değerleri düşüyor

• Güzel beslenme ile 1 ayda kiloyu sağlıklı şekilde verir, 2-3 ayda vücudunun geliştiğini hissedersin.

• ufak bir araştırmayla ve basit dambıl ve uzun bar içeren set edinerek günlük aktivite ile harcadığın ve alman gerekenmuhtemel enerji değeri (yaş-boy-kilo endeksi) baz alınarak programlı ve düzenli bir diyet uygularsan tabiki karşılığını fazlasıyla alırsın.. ama sadece çok tekrar az eforlu sporun ve günde diğer öğünlerin alman gereken miktarları karşılamadığı durumlarda 50 yumurta yemenin faydası olmaz :)

0|0
    0|0
  • 100'erlikten set mi olur abicim. Bu konu hakkında en doğru bilgiye gündüz saatlerinde ulaşabilirsin çünkü iyi bodyciler uykularına önem verir. Ama bana kalırsa sen bir an önce bir salona kayıt ol.

0|0
    0|0
  • Hemen olmaz. 2-3 ayda farkedersin değişimi

0|0
    0|0
  • bir cacık olmaz açık ve net

0|0
    0|0
  • Yaparsın ama yetersiz kalır. Ağırlığı devamlı arttırman gerek evdede bir yere kadar.

0|0
    0|0
    • insanın canı sıkılıyor :D

• Güzel bir uğraş ama. bende bizamanlar imkanım yok die salona gitmeye dumbell almıştım onlatla takılıyordum evde. sonra zaman geçti öyle böyle derken salona başladımki o evde verilen uğraşlarım faso fisoymuş acayip oluyosun salonda :)))

• hayırlısı bakalım ilerde giderim belki

• Bende sporu evde yapiyorum.3 ayda degisim az da olsa gorebildim istikrar gerektiriyor bu is

0|0
    0|0
Yükleniyor...