Hayatınızın neresindesiniz?

bazen kendı kendıme soruyorum ,aıle buyuklerimiz onu yapma ayıp bunu yapma yanlış olur büyüklerin yanında çok gülme vs merak ediyorum benim hayatımsa bu benden baska herkezın söz hakkı oluyor kendımı nasıl ifade edeceğim

0|0
6|14

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• bunu bende soruyorum kendime.hep başkası için yaşıyorum sanki.kendi zevklerimden sevdiğim şeyleri yapmaktan hep tepki olur hep cevrem tarafından ayıplanır dye vageçiyorum.yaş geçiyor ve dönüp baktığımda yapmak istediğim o kadar şeyi yapamadığımı ve kendimin değilde başkalarının istediği gibi yaşadığımı anlıyorum.bu çok acı geliyor

0|0
    0|0
  • O söylediğin şeyler örf ve adetlerdir, bunların zamana ayak uyduranlarına uyup uyduramayanlarını es geçeceksin buda senin kararın olacak...

Örneğin benim çok sevdiğim bir adetimiz var çocuğu olmayan erkek bizim ailede bıyık bırakamaz :D top sakal bırakabilir ama bıyık olmaz... bence çok güzel :)

Sana karışanlar kendi zamanlarında yaşıyorlar onların yanında kendini ifade etmenin çoğu zaman bir anlamı yok... Sen kendi zamanına ayak uydur kendi zamanında kendini ifade et.

0|0
    0|0
    • adettır evet bazı seyler ama aşırı olunca gercekten rahatsız edıyor benım donmımde oyleydı ama bakıyorum sımdıkılere sokmuyo ama bana aınen devam cokmu ınısıyatıf tanıdım acaba

• O kötü işte... Gerektiği yerde ailen dahi olsa çizgilerini çekmen lazım... Arkandan öyle yapmayalım anderkal61 bundan hoşlanmaz kızar bize dedirtmen gerekiyor. Yoksa herkes karışmaya çalışır hayatına.

• Hayatımın neresindeyim derrsen sanırım biraz gerisindeyim.

0|0
    0|0
  • haklısın hadi erkekler iyi kötü takılıyor

kadınların işi daha zor yaw

temizliktir..her gün,her saat,her dakika dışarıya İstediği saate çıkmama

erkeklerin bakışları...zor bi durum gerçekten...

ama bende aynı sorun var kendimi özgür hissetmiyorum bazen...

ne bileyim ..herkes gülüp eğleniyordur...

ama umarım herkes bir gün istediklerine kavuşur...

0|0
    0|0
  • öyle bir yerdeyim ki..

0|0
    0|0
  • İşin kötüsü de şu ki; çocukluk ve gençlik bu baskının içinde geçince ileri yaşlarda -yani şimdi - özgürleşmek de kolay olmuyor.

0|0
    0|0
    • katılıyorum kendını kandırmak gıbı bısey oluyor ve o baskı ınsanın ustune yapısıp kalıyor

• Bazen sen de diyor musun şöyle bir şey ; "kahrolsun içimdeki şu, başkasının gözüne girme alışkanlığı "

• Bugünkü gazetede çok güzel bir cümleye rastladım "Geleceğin canileri, bugün ezilen çocuklardır" diye. Sürekli bir kısıtlama, ezme, işin doğrusunu anlatmak yerine toptan yasaklama üzerine düşünüyoruz hemen her şeyde

0|0
    0|0
  • Toplum kurallarına uymadığımızda aykırı insan damgası yeriz.Elbette uymamak elimizde ama bizler genellikle uymaya çalışırız.Sürü psikolojisi sanırım bu.Dini inançlarımızda buna sebep elbette

0|0
    0|0
  • az farkla onundeyim.

0|0
    0|0
  • farkeder mi

yaşıyoruz işte..bize biçilen rolü oynuyoruz

0|0
    0|0
  • baharındayım hayatımın

0|0
    0|0
  • Kendi paranı kazanmadığın sürece hayatın üzerinde söz sahibi olamıyorsun arkadaşım :((

0|0
    0|0
  • b.ktan bir yerindeyim

0|0
    0|0
  • başkalarının kalemi ile kader yazılmaz

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Çevrende ki insanlara baglı bir durum olabılır... ama buyuk ıhtımal acı bır gercek ki maddi özgurlugune sahıp oldugun zaman olacak galıba ama ozaman bıle ollmayabılır sonucta cevrende kı ınsanların tavrı bu onları degıstıremezsın... Hayatın neresındesındesin dersen böyle insanları susturma aşamasındayım...

0|0
    0|0
  • kendi düşüncelerini fikirlerini kararlarını yaşa ewt büyülerini dinle ama öncelik sensin

0|0
    0|0
  • biraz daha beklicem, az kaldı

0|0
    0|0
  • kendi doğrularınla hareket etmelisin

0|0
    0|0
  • hayatı bir merdiven gibi görmüşümdür hep ve henüz ilk basamaklardayım diyebilirim

0|0
    0|0
Yükleniyor...