Komşularınızla aranız nasıl?

Komşularınızla aranız nasıl?Gidiş gelişiniz varmı?İçli dışlı değilim ama yarın öbür gün işim düşer diye mi aranızı iyi tutuyorsunuz?Yoksa hiç anlaşamıyormusunuz?

• Ev alma komşu al (komşuluk önemlidir,her zaman aramız iyidir)
    32% (27)26% (12)30% (39)Oy Ver
  • Komşu komşunun külüne muhtaçtır(aramız çok iyi olmasa da birbirimize ihtiyacımız var)
    28% (24)26% (12)27% (36)Oy Ver
  • Kötü komşu insanı ev sahibi yapar(o kadar kötü ki yakında ev sahibi olacağım)
    24% (20)20% (9)22% (29)Oy Ver
  • Diğer;
    16% (14)28% (13)21% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
26|37

En İyi Erkek Görüşü

• Komşuluk öldü, haberin yok mu?

Yoktur komşularla aram falan. Şekil olarak apartman gibi gözüksede özünde ahır. Hayvanlı moda, prim yapıyor. İnsan görünce ürküyorlar haliyle, anlaşamıyorlar :)

Bizim apartmanda bir cadı var zaten. Herkesi birbirine düşürmeye meraklı. Herkes birbiri ile kavgalı olsun, bir benimle iyi olsun bende apartmana hükmedeyim sevdasında. 70-80 lerinde biri. Ölse de kurtulsa diye bakıyoruz. :)

Onun dışında herkes menfaatinin peşine düştüğü için kimse kimseyle tanışmak istemiyor. Herkes birbirinin kuyusunu kazma peşinde. Ellerine ne geçecekse...

Girişte bir emlakçı var, gelir geçerken selam veririm, arada gider otururum. Bilgisayarlarında sorun olunca ücretsiz teknik servislik yaparız :) Sonuçta kaypak değil. Samimi. Ona öyle buna böyle konuşmuyor. 2 yüzlü olmayınca zaten benim kanım ısınır direk...

Yan apartmanda da bir komşu var, iyiyiz. Gider geliriz arada. Cama çıkınca nabersin nasılsın muhabbet ederiz. İyi insanlardır onlarda. Keşke insanların çoğunlukta olduğu bir apartmanda otursam da... Sanıyorum hemen her apartman böyle. O yüzden sorun yok. Gider arazi alırım yaparım küçük bir yer. Ağaçlar komşularım olur. Oh mis gibi hayat...

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 36

• Komsuluk iliskileri Zamanla yiprandi isder bunu Kabul edelim isder etmeyelim.

Sorun asil burda ( Zaman ve yeni Cag ) Toplumda genc nesilinde yer almasiyla isder isdemez toplum olarak zamanla degisiyoruz neden Cünkü bizler farkinda olmasakda Etkisinde kaliyoruz buda degisimi getiriyor ve ayni sekilde Komsuluk iliskilerinin mesafelerle Sinirlanmasinida tetikliyor.

Türkiyede Komsuluklarinizi nerde Yasadiginiz cok önemli eger Kücük bir Köyde yasiyor ve herkezi taniyorsaniz Gecmisden öte ozaman sorun teskil etmez ama büyük bir Sehirde Hayatinizi sürdürüyorsaniz ozaaman teredütleriniz oluyor nasilmi.

Aile diyorsunuz Komsularinizi ama gercek anlamda öz gecmislerini bilmiyorsunuz Sabika Dosyalari varmi yokmu onuda bilmiyorsunuz. Ve herseyden öte bir cok yasanmamasi gereken seyler yasaniyor böyle Komsuluk iliskilerinde.

Yani kisacasi bir cok Faktöre Komsu iliskilerinde dikkat etmelisiniz Erkek vehaut Kiz olmaniz önemli degil.

Aciklayici olmusdur umarim.

0|1
    0|0
  • bayan komşularla belki yarın bi gün sevişiriz diye iyi davranırım

erkekleri genelde asansörde görürüm

"ne bakıyon lan tipini s..." derim

şu ana kadar 3 tanesi karşılık verdi

hepsini yerden topladım

zaten sonra asansöre kamera koydular şimdi koridorda dalıom

0|0
    1|0
  • Ara sıra beğen butonlarına tıklıyoruz.

Daha kamera açmadılar, dur bakalım.

0|0
    0|0
  • Komşu istemem mümkünse. Başkasının da haklarına özen göstererek yaşamak zorunda olacağımdan bu kısıtlamanın olmamasını tercih ederim. Ne komşum bana ne de ben komşuma uymak zorunda kalayım. Herkesin hayatı kendine.

0|0
    0|0
  • Görüşmüyorum. Hava güzel olduğu sürece bütün gün apartman kapısının önünde oturuyorlar. Kız arkadaşımla eve girerken garip garip bakıyorlar. Kim bilir neler konuşuyorlardır arkamızdan. Sürekli birilerinin dedikodusunu yapıyorlar her geçtiğimde duyuyorum. Bazen kapının hemen önüne sandalye koyuyorlar kendi oturduğum apartmandan çıkabilmek için kalkmalarını bekliyorum hanımefendilerin. Böyle komşuyla görüşeceğime bakkalla muhabbet ederim.

0|0
    0|0
  • komşularımın hiçbirini neredeyse tanımıyorum. görünce selam vermekten ötesi yok :)

0|0
    0|0
  • Candır komşularım. Arada kapımı çalıp yemek meyve getiriler.

Ev sahibim hemen alt komşum gelir sigara çay içeriz.

Karşı komşum pazarcı arada taze fasulye börülce getirir.

Çaprazda ali abiler oturuyor. Tam şarapçı :)

(Öğrenciyim)

1|0
    0|0
  • :Allah razı olsun komsularımız bıze ıyı bakıyor bız 3 bekar olarak bızı evlatlarından ayırmıyorlar...

0|0
    0|0
  • iyidir iyi. komşuluk güzel şeydir.

1|0
    0|0
  • D) Diger

Komuslarimin cogunun adini bile bilmiyorum.Gorustugumuz de ancak kapi onunde karsilasirsak selam vermeden ibaraet.O yuzden komusunun varligi ile yoklugunun bir etkisi yok.i.

0|0
    0|0
  • komşu önemli ama simdiye kadar ıhtıyac duymadım

0|0
    0|0
  • 40 daire var birini bile tanımam. karşı komşum çok ateşliymiş tuz istedi geçen.

0|0
    0|0
  • komşu mu ? bizim komşumuz var mı ki? du bakiyim.. valla varmışş..

0|0
    0|0
  • ben komşularıma çok değer veririm benden dolayı hiç şikayetçi olmalrını istemem bu tür şeylere çok dikkat ederim hele ki kızlarına hiç bakmam çok ayıp çok ayıp.. :)

0|0
    0|0
  • Eski komşuluklar olmamakla beraber. Bayansa selam vermediği sürece dönüp yüzüne bile bakmam, erkek ve benden büyükse selamımı verip geçerim.

Genel olarak merhaba-merhaba yani.

0|0
    0|0
  • Eski oturduğumuz yerlderde tanırdık da bu yeni taşındığımız sitede komşuluk 0, karşı komşunun adını sanını bile bilmem.

0|0
    0|0
  • komşu mu ne komşusu? meraba meraba okadar...

0|0
    0|0
  • biz 3 katlı bir apartmanda duruyoruz üst katta ev sahibi onun üst katında oğlu sence komşuluk nasıl olur

0|0
    0|0
  • komşu mu.. komşuluk mu kaldı ki bu devirde... 24 daireli bir apartman ismini bildiğim 3-5 kişiya var ya yok.. ölsek leşimiz evimizde kokar resmen...

0|0
    0|0
  • Bir alt komşumuz teyzemğil onlarla bir sorun yok :D

Onların bir altında babamın dayısıgil var onların ben ta ... diyorum siz anlayın :D :D

En alt katta halamgil var onlarla da iyi :D

0|0
    0|0
  • Çok iyi tüm apartmanca bi aile gibiyiz..

0|0
    0|0
  • Komşu ilişkilerim 'günaydın,iyi günler,iyi akşamlar,iyi geceler'..

0|1
    0|0
  • Komşumuz yokki kimseyi tanımıyoruz kimsede bizi tanımıyo apartmanda kimse kimseye selam vermiyo

0|0
    0|0
  • çok iyi aramız hiçbirini tanımıyorum .

0|0
    0|0
  • Ev alma komşu al ,katılıyorum sonuna kadr

0|0
    0|0
  • geçen ev sahibini kovaladım...yamuğunu bekliom dövecem..

0|0
    0|0
  • kısır yaptım beş çayına bekşiyorum :D

0|0
    0|0
  • tanımıyorum

0|0
    0|0
  • iyi

0|0
    0|0
  • ev alma komşu al herzman gecerlidir

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 26

• Komşularım çok iyi,zaten 3 daire var herkes birbirini tanıyor,bayramlarda ziyaretler falan arada kahve içmeye gelinip gidiliyor.

0|0
    0|0
  • İyi bizim aramız ya işimiz düşsün düşmesin birbirimize gelir gideriz bağlarımız iyidir ;)

0|0
    0|0
  • ailemin çok iyi ilişkileri vardır...

ayrıca mahallemizde de çok iyi insanlar var...

genelde dedikodu yapılır, gençler kınanır falan mahallelerde ama, bizim komşular pek öyle değil..

hepsi çok olgun, aklı başında insanlar..

birini kınayanı, dedukodu yapanı almazlar aralarına falan .. çok sahip çıkıyorlar birbirlerine..

hepsinin başına türlü türlü şey geldi kiminin kızı kaçtı, kiminin oğlu ayrıldı, kiminin kocası öldü vs vs ama, daha hiç görmedim birbirlerine eziyet ettiklerini gerçekten komşu yönünden çok şanslıyız..

gider gelir bir çok şeyi paylaşırlar... herkes işinde gücünde ve gayet medeni..

0|0
    0|0
  • Bütün seçenekler doğru ama malesef öyle komşuluk yok örnek bizim binadakiler bebeklerini apartmanda ağlatmaya bayılırlar sabahın 7sinde özellikle akşam kapılar pat pat vurulur saygı yok ee ben böyle komşuyu ne yapim yani ama tabiki saygıda kusur olmaz.

0|0
    0|0
  • Cok iyi hic biini görmüyorum ;) avrupalilar bilmez komsuluk iliskilerini !

0|0
    0|0
  • hiçbirini tanımıyorum...

0|0
    0|0
  • selam veriyorum gördüğümde tek samimiyetim bu, samimi olmuyorum.

0|0
    0|0
  • nefret ediyorum hesinden,hepsi laf peşinde hele yan komşumuz bigün o balkondan düşecek bize gelen misafirlere bakmakdan...

0|0
    0|0
  • hepsi yasli basli insanlar.. kuflu corek borek eski pusku seyler getiriyorlar.. elimde olsa 1 kasik suda bogcam onlari.. gerzekler.. isim dusmez onlara benim.

0|0
    0|0
  • komşuluk ilişkilerini cok seviyorum ama yeni evlendğim için oturdugum sitede aprtmdna dah yaniyiz kmseyle tanışmış değilz.s bide çılışyorum gidip gelmk olmuyor ama erkesle tanışmk şisterdim severim gideym geleyim falan:)

0|0
    0|0
  • doğuma büyüme aynı şehirde ve mahallede olduğum için çok iyidir aram. bu sıcak kanlı olmamdan da kaynaklanıyor tabi ki.misafirperverlik çok önemli bir şey..

0|0
    0|0
  • aramız çok iyidir ewt bazıları var ben sinir oluyorum ama ailem arrkadaşlıklarına devam ediyo ama genelde çok iyiyizdir sürekli birbirimize gdip geliyoruz

0|0
    0|0
  • (aramız çok iyi olmasa da birbirimize ihtiyacımız var)

0|0
    0|0
  • çok iyi tanımasamda,insan ihtiyaç duyabiliyor..

0|0
    0|0
  • benimle muhattap olmuyorlar nedenini bende bilmiyorum ama çok umursamıyorum

0|0
    0|0
  • Karşı binadaki balkon komşumdan hiç haz etmiyorum. Bukadar dangalak olamaz bir insan.

0|0
    0|0
  • A dedim

0|0
    0|0
  • Ev alma komşu al

0|0
    0|0
  • Her zaman ıyıdır aramız:D

0|0
    0|0
  • Merhaba nasilsin o kadar

0|0
    0|0
  • tanımıyorum ki.

0|0
    0|0
  • tanımıyorum

0|0
    0|0
  • Sevmem gorusmem

0|0
    0|0
  • hiç birini tanımıyorum

0|0
    0|0
  • Tanimiyorum

0|0
    0|1
  • o kadar kötüler ki artık bu evi satıp cidden başka yere gitmek istiyoruz

şeytanları ne derse onu yapıyorlar

gürültü var, defalarca uyarmamıza ragmen pencereden üstümüze halı kilim sofra bezi hem de hergün silkeliyorlar

cocukları bahceye kaka çiş yapıyor

yalan yere polisi kapımıza gönderiyorlar gece yarısı, gürültü geldi diye

büyü yapıyorlar

gerçekten yüzlerini bile gormek ıstemıyorum

allah haklarından gelsin hepsine beddua ediyorum

sadece 3 ev düzgün komsularımızdan diger 8 daire nefretlik

0|0
    0|0
Yükleniyor...