Çalışmak zorunda değilsiniz.. Ne yaparsınız?

Her ay bir şekilde garantili olarak masanızın üstüne 20.000 TL bırakılıyor. Hazır, nakit, gıcır gıcır ve %100 sizin.

Artık geçiminizi veya belli bir oranda lüksünüzü karşılamak için çalışmanıza hiç gerek yok.

Peki, ne yaparsınız? Zamanınızı ve hayatınızın geri kalanını ne yapmakla geçirirsiniz? Buyrun meydan sizin..

Gizli kullanıcı sana para yok, çalış sen.

• Yine bulunduğum işte çalışırım. Şunu ''..................'' yaparım. Doldurunuz.
    40% (2)0% (0)29% (2)Oy Ver
  • Bulunduğum işten/okuldan/durumdan çıkarım ve ''.................................'' yaparım. Doldurunuz.
    40% (2)50% (1)43% (3)Oy Ver
  • Hiçbir şey yapmam. Öyle kalırım olduğum yerde. Para yönetmeyi de yemeyi de bilmiyorum.
    20% (1)50% (1)28% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
(Bunu soran çok oldu eklemiş olayım)

Not: Para sizin hakkınız ve her yönüyle tamamen temiz, yasal.. Bir iyilik veya buluş yapmışsınız bu da size ömrünüzün sonuna kadar ödül olarak verilmiş, dilediğiniz gibi senaryo oluşturabilirsiniz. Paranız da her yıl enflasyona göre değeri kaybolmadan takviye edilerek verilecek.

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• Ulaşım sektörü için bir kaç fikrim var bunları test etmek için yeterli bütçe. İşimden ayrılmazdım büyük ihtimalle. Gezip görmek istediğim yerler mevcut. Önce Hollandaya gidip kafayı çeker oradan lizbona gidip güzel kafayla Dakar Rallisine katılırım :) Sonbahar geliyorsa Almanyaya geçer octoberfeste gideriz. İspanyada boğaların önunde koşup Oda kesmezse sensation white rusya ,ukrayna etkinlikleri fena olmaz. Türkiye'deki hiç iyi değildi. Ordan Brezilya ya geçer Rio Karnavalına katılırız. Oda kesmedi atlar uçağa Mariana Çukuru'na gideriz bungee jumping yaparız. Ayrıca şu Roswell kasabasını, ve Meksika 'daki piramitleri görmek istiyorum. Yeni yılda New York ta girmek fena olmazdı. vs vs.

20 bin TL yeter mi açıkcası bilmiyorum.

0|1
    0|0
    • Yeter de artar.. Geliri bankaya bildirip kredi alırsınız ve bir seyahat acentasıyla anlaşıp toplu ödeme yaparsınız. Böylece bütün yol, konaklama ve yiyecek ihtiyaçlarınızı karşılamış olurlar. Uluslar arası bir sigorta şirketi ve güvenlik şirketiyle de anlaşma yaptığınızda olası sorunlara karşı, sürpriz yaşamamış olursunuz. Bunun kredi çekip halledilmesi aylık 10.000 TL ile halledilir. Kalan 10.000 TL nin 5.000 TL si ile de konut kredisi öder evler alırsınız. 5.000 TL yine kalır.

• Haklı insanlar. O kadar yırtıcı ve yorucu bir hayat yaşıyorlar ki eğlenmeyi de, düşüncesini de, rahatlığı da unutuyorlar. Genç neslimizi tümden mutsuz ve akıntıya karşı kürek çekmeye odaklanmış robotlar haline getirdiler. Diğer ülkelerdeki akranları nispeten daha rahat. Gönül isterdi ki genç nüfusumuz hak etmediği yükleri yaşamasın. Hak ettikleri güzellikleri yaşasınlar.

• Bu ve benzer soruları elbet herkes yaşıyordur fakat, 20 bin TL kazanıyoruz yani o sıkıntılara sebep veren herneyse artık düşünmek zorunda değiliz. Bir ev almak için yıllarca çalışmak zorunda kalmayacağız, çocuğumuzu daha iyi şartarda yetiştirme kaygısı yaşamayacağız, ay sonu nasıl getirilir diye düşünmeyeceğiz, dolayısıyla sorunlar ortadan kalktığına göre biraz eğlenmede fayda var. Fakat hayalini bile kuramama durumuna geldik malesef

Kızlar Ne Diyor 7

• Bi' sene rahat rahat vicdan yapmadan sınıfta kalabilirim.

0|1
    0|0
  • hayalimde ki işi kurup keyfime çalışırım o zaman kendi işimin patronu olurum

0|1
    0|0
  • bu hayat bir düzen üzerine kurulmuş bunu bozamayız.her şekilde çalışmak gerekiyor.böyle bir imkanda olsa işsizlere iş imkanı sağlamak çok daha düşünceli bir davranış olurdu bence...

0|1
    0|0
    • Nasıl bir iş imkanı sağlamayı tercih edersin? Üretim yapılan, hizmet edilen, alım satım yapan vs.?

• herbiride mantıklı.fakat üretim yapma fikri çok daha tercihim olurdu

• Yani artık karavanımı alıp yolculuğa başlamak için emekli olmayı beklememe gerek yok öyle mi ? Wow.

0|1
    0|0
    • En iyi karavanı alıp, istediğin her yere gidebilirsin evet. Peki hayatının sonuna kadar dolaşır mısın karavanla?

• Sahiden Kibritçi Kız gibisin.. :)

Güzel fikirler.

• kocaman bir bahçem olsun istiyorum:)) hatta hayvanlarım da olabilir..en nihayetinde bir şeyler üretirdim...el sanatlarıyla uğraşıp, aşçılık yapardım..

0|1
    0|0
    • Eylül Abla'nın Organik Mutfağı & El Yapımı Hediyelikler .. Güzel mekan ismi oldu. :)

• Gonullu olarak huzur evinde..veya ozurlulerin yaninda veya kimsesiz cocuklarin oldugu yerde calisirdim yine..param var diye bos insan olmak istemem

0|1
    0|0
  • Ben çalışmadan duramam ki :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• çok para beni bozar!

0|1
    0|0
  • Daha sonra o paranın acısı gani gani çıkmasın bi tarafımızdan¿

0|1
    0|0
    • Yok hiçbir acısı yok. Senin hakkın o para. Yasal ve temiz. Öleceğin güne kadar her ay düzenli verilecek. Enflasyona göre de ayarlanacak. Bugün 20.000 TL ise 10 sene sonra bugünün aynı ederi hesaplanıp verilecek.

• İşleyen demir pas tutmaz.

Ben çalışmadan yaşayamam,kovalayacak iş yapmam gerek

• bu 20.000 tl helal mi ona göre yorum yapalım durduk yere günaha girmeyelim:P

0|1
    0|0
  • bu durumda kişilik devreye girer kişiligi saglam olmayan birisi o paranın esiri olur ne yapacagını kendiside bilemez ne oldugunu anlamadan da ummadıgı yerlere gelir ama daha aklı başında bi insansa paranın büyüklügüy orantılı bi yaşam tarzı seçebilir bireysel düşünmeyebilir çevresindeki insanlara yardımcı olabilir

0|1
    0|0
    • Çevredeki insanlara yardımcı olmak için nasıl bir yol tercih edersiniz?

• bunun için şu veya bu diye cevap vermek dogru olmaz onlar için uygun olanını bu kişilere göre farklılık gösterebilir anlaşılabilmişimdir umarım

• Peki umarım böyle bir fırsatınız olur ve çevrenize de yardımcı olabilirsiniz.

• Bulunduğum işten/okuldan/durumdan çıkarım ve '' Paso Tatil '' yaparım. Doldurunuz.

0|1
    0|0
  • asıl sorulması gereken 20bin tl karşılığında bizden ne bekleniyor ?bunu öğrenelim de...

1|0
    0|0
    • :) Akıllıca...

• Sıfır beklenti. Senaryoyu dilediğiniz gibi yazın. Bill Gates'in hayatını kurtardın o da sana böyle bir maaş bağladı, Dünya'nın büyük bir problemini çözdün dernekler birlikler seni böyle ödüllendirdi vs. vs. Hiçbir şey beklemiyorlar senden. Yiyin gari hakkınız dediler her ay parayı oraya koydular.

• bir iş kurup başına geçmek en güzeli, çalışmadan hayatın eksik kalacağını düşünüyorum ben

0|1
    0|0
    • Hangi işi kurarsın?

• bildiğin işi yapmak her zaman en doğrusudur.*dersen ki hiç bir işibilmiyorum ozaman küçük bir işletme kurup başına geçmek en doğrusu tabi baya sermaye gerekli böyle işler için

• Çalışmaya devam ederim.

0|1
    0|0
  • okurum, yazarım

0|1
    0|0
  • dediğin olsa iyi olurdu.

0|0
    0|0
  • gezme tozma, göçebe hayatı

karavan + motor

0|0