Kapat

Eşinizden böyle bir mail gelse ne yapardınız?

"Sana karşı çok dolduğum ve söylemek istediklerimi dile getiremediğim zamanlar böyle mailler atıyorum biliyorsun. Şimdi bunları senin yüzüne karşı söylesem, sen yine bi şeyler söyliyeceksin ve biz yine tartışıcaz.

Son zamanlarda yaşadığımız tartışma ve pazartesi akşamı bana karşı olan davranışlarına dayanarak söylüyorum bunu. Beni artık gerçekten sevmediğini düşünmeye başladım. Çünkü bir insan birine karşı ancak bu kadar umursamaz, ilgisiz ve soğuk olabilir. Bana her zaman, benimle konuşurken sesini yükseltme diyorsun ama senin aynı şeye dikkat etmediğini ve o akşam bana bağırdığın şeyin ne kadar saçma ve basit bişey yüzünden olduğunun farkında olmadığını görüyorum. Dün akşam işin erken bitti ve sen beni arayıp istersen alayım diyorsun. Ne kadar saçma ! biz ne yüzünden tartıştık ? sen ne sebeple bana sesini yükselttin ve bağırdın ? ve bana yaptığın muameleye değdi mi ? işin tahmin ettiğim gibi erken bitti (ki genelde öyle oluyor) ve sen beni, seni alayım mı diye aradın ! evet benim senden istediğim basit şeyi yaptın. keşke bunu kalbimi kırmadan yapabilseydin. ama mümkün değil bu. senin bana tahammülün yok. dikkat ediyorum da ben seninle konuşmaya çalıştığım zaman, sana bir şeyler sorduğum zaman, senden bir şey istediğim zaman ya geçiştirerek cevap veriyorsun, ya dinlemiyorsun, ya da sıkıldığın için bağırıp kestirip atıyorsun. bu tip tartışmalar yaşadıktan sonra haksız olsan dahi gelip gönül alma, özür dileme gibi bi davranışın zaten yok. bunları göz önüne aldığımda ortaya maalesef beni artık sevmediğin sonucu çıkıyor. üzgünüm ama artık bana karşı olan davranışlarından bunu hissetmeye başladım. ben aynı muameleyi sana yaptığım zaman inan bana içim burkuluyor, dayanamıyorum. sen nasıl bu kadar acımasız, umursamaz olabiliyorsun bilmiyorum. eskiden olsa sana kırgın olsam bile bu durumda gelip ben senin gönlünü almaya çalışırdım. ama artık inan bunu yapamıyorum. insanın gururunun biraz da olsa okşanması gerekiyor çünkü.

evet yine bunalım karın yazdı sana bişeyler, belki sana göre saçmaladım. bilmiyorum ne kadar anlatabildim sana derdimi ama en azından içimi döktüm. bunları dile getirmeyip içime atsam kafayı yerim çünkü.."

eşiniz size böyle bir mail atsa tepkiniz ne olurdu?

Güncellemeler:
arkadaşlar bu maili ben yazdım.. sürekli yazıyor yolluyor ve konuşmaya çalışıyorum ama, tepkileri merak ettim ben mi beklentimi yükseltiyorum diye..

yani bu mail minvalinde yolladığım bir kaç maile yok gibi, yollamamışım gibi davrandı merak ediyorum..

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 16

• Mahremıyet oldugu için ne kadar yazsak boş olur..Ama şu bir gerçek ki İÇİN YANIYOR KARDEŞ...Aşkolsun eşinede neden dinlemezen bagırıp çagırır ki...''SUSKUNLAR''dizisinde ki bir söz var''BEN SENİ UZAKTAN SEVMEKTEN YORULDUM''adamın içi yanmişti...Kısaca anlayışlı bir o kadar da cefakarsınız anladıgım kadarıyla...''5 PARA ETMEZ SAVURDUGUN UCUZ YARGILARIN''Misali...Kendini keşke senin yerine koysa.Bakış açisini değiştirse,ınan kı çok mutlu olur.Ayrıca da mutlu eder.Kader kısmet diyelim.Özur dilerım ama;eşiniz çok bencil

0|0
    0|0
  • en iy sorun çözme bire bir yapılan diyaloğdur... ne aracı ne mesaj hatta telefon... bence karşılıklı konuşma... zira bu konuşma sırasındaki, sizdeki mimikler, tavırlar ilişkiyi düzeltmede yardımcıda olabilir..

0|0
    0|0
  • Kalbi olan her erkeğin içi burkulur böyle bir maille ama olayı iki taraflı ele almak lazım. Size böyle davranmasının sebebi ne? İlişkilerdeki ana hata bence konuşamamak ki anladığım kadarıyla sizde karşılıklı sözlü olarak konuşamıyorsunuz çünkü daha önceden de böyle mailler atmışsınız ve tepki değişmemiş. Bence karşılıklı oturup birbirinizi tekrardan tanımaya çalışın sevmediğiniz davranışları birbirinize söyleyin ve bu davranışları yapmamaya özen gösterin. Evlilikler kolay kurulmuyor. Size huzur diliyorum.

0|0
    0|0
  • size yazılmış özel bir mesajı bence burda paylaşmanız hoş olmamış

2|0
    1|0
    • ben yazdım bunu bana yazılmadı.. mail bana ait..

• fark etmez yinede özel

• özel olması benim sorunum olduğunu değiştirir mi?

bir çok soru ve yazı yazıuyorsunuz burada bu mu özel çok komik gerçekten..

insanlar mahremlerini açıyor soruyor bence yanlış bakıyorsunuz ben böyle bir mail atılan bir insanın tepkisini merak ediyorum..

zaten ilk sorum bu sorup çıkacağım üyelikde arkadaşımın yani..

• Bilemiyorum ama ben olsaydım bu maili alınca, bir buket gül alır...akşama güzel bir akşam yemeği ayarlardım...kendimi affettirmek isterdim...Özür dilerdim ;))

Gende sen fevri kararlar verme herkesin düşüncesi farklı olabilir...Sonuçta eşini tam olarak tanımıyorum...

0|0
    0|0
    • alışmaya çalışıyorum onun bu hallerine ama, zorlanıyorum malesef :((

• bazı insanlar sen ne kadar istesende değişemez malesef, ya olduğu gibi kabul edeceksin yada ayrılacaksınız...Ayrıca ufak birşey yüzünden tartışmanız gereksiz...Eşinin sesini sana çok yükseltmesinin başka nedenleri olabilir...İş yerinde veya başka şeylerde stresi veya sıkıntısı olabilir bunları sana bağırarak bastırmaya çalışıyor olabilir...

• işte bi ton sorun var sen de biraz onu anla!

0|0
    0|0
  • Öncelikle büyük konuşup büyük lokma yememeye çalışan biri olmaya gayret gösteren biri olarak eşimden böyle bi mail alacak kadar ona uzak duyarsız olacak bi evlilik yürütmemek için daha bi ilgili alakalı biri olacağıma eminim.

Soruna gelince duygu yoksunu veya psikolojik sorunları olan bi durumu var bence bilinç altında bişeyler var eskilere dayanan yoksa bi insan bu maili eşinden aldıktan sonra bişey olmamış gibi davranamaz yada duygusuz tepkisiz kalamaz.

0|0
    0|0
  • sevgim bıtmedıyse hemen konusup özur dıler işi tatlıya baglardım. sevmeyen bırı olsaydım zaten hersey bıtmıs olur pek umursamazdım sanırım. yıne hersey aranızdakı sevgıye baglı

0|0
    0|0
    • ama hiç bir zaman umursamadı ne söylediğimi, ne maillerimi..

• öz eleştirimi yapıyorum tabi ki ben mesela sürekli onun hırpalanmaları ile daha melankolik içine kapanık oldum.. önce bunu aşacağım ama, büyük restleri basitleştirmek istemiyorum..

zamanla ona da alışır bir anlamı kalmaz..

• yardım ıste onun sevıp saydıgı bır buyugunuzden yardım alın kı aıle dagılmasın

• yazdığın şey gayet anlamlı ama bilemiyorum çok yanlız boşlukta kalmış gibisin.yazdığını okuyunca aklımda hemen bir senaryo belirdi ve o senaryodaki üzgün karakter sendin.keşke bi mucize olsada yeniden bir araya gelip anlayış çerçevesinde devam etseniz hayatınıza.ben bir kahve içiyorum.sende içsen iyi olur.biraz topla kendini..

0|0
    0|0
    • madem seni umursamıyor,boşanmak istediğine işarettir.bi mail at bakım boşanmak mı istiyorsun benden bu yüzden mi böyle davranıyorsun? diye sor bi.bakalım ne diyecek..

• ''evet yine bunalım karın yazdı sana bişeyler,'' bunu yazan yazıdan anlaşılan bayan ama bunu paylaşan profil de bayan önce orasını anlasaydık..

0|0
    0|0
  • Adam baya dolmuş. Bİr öz değerlendirme yapardım ve ona göre gönül alırdım. Resmen adama kakılmış muamelesi yapmışsın maile göre. :S

0|0
    0|0
    • adam değil yaa ben yazdım.. :S

• Evet, yine de halledilemeyecek bir sorununuz yok gibi. İnşallah her şeyi düzeltirsiniz...

• inşAllah..

• birbirinizden çok uzaklaşmışsınız. sanırım o da duygusal olarak çok yorulmuş. biraz birbiriniz dışında konular ile oyalanın. bu psikoloji ile herhangi bir sorunu çözmeniz mümkün değil.

0|0
    0|0
  • bi sorun var belli ama sana söylemeye cesaret edemiyor veya siz izin vermiyorsunz oda bu yolu secmiş sizi seviyor ama sizin onu sevdiğinizden emin değil

0|0
    0|0
    • nasıl yani?

o mu seviyor beni

• siz eşinizi sevdiğinize ikna etmeniz lazım ona seni seviyorum demekten ziyade onu sevdiğiniz belli etmenizi ve onunla ilgilenmenizi istiyor

• eşe mailmi insanlar konusa konusa anlasır ses yukseltmekmi anlayıs yoksa sevgı curumeye mahkumdur...

0|0
    0|0
  • senin beklentin cok cok yüksek .

0|0
    0|0
  • yakında boşanırsınız

0|0
    0|0
    • yazdığın şey gayet anlamlı ama bilemiyorum çok yanlız boşlukta kalmış gibisin.yazdığını okuyunca aklımda hemen bir senaryo belirdi ve o senaryodaki üzgün karakter sendin.keşke bi mucize olsada yeniden bir araya gelip anlayış çerçevesinde devam etseniz hayatınıza.ben bir kahve içiyorum.sende içsen iyi olur.biraz topla kendini..

• toparlanmak ile ilgisi yok, umursamazlığına alışamıyorum..

Kızlar Ne Diyor 9

• çok hoş ve güzel bır maıl, kız oldugum halde duygulandım böle eşe sahıp olsam telefona sarılırdım iki çift güzel söz söyler en azından moralırını bır nebze olsun düzeltmeye calısırdım yada eve gelırken bır cıcek alırdım :) kocan fazla umursamazmış düşme üzerıne o degısmıyorsa sen degıstır kendını kı ne kaybedecegını görsun belkı düzelırısınz

0|0
    0|0
  • çok güzel anlatmışsın duygularını karşılıklı konuşmaya çalışsanız belki bu kadar güzel ifade edemezdin kendini. bundan sonrası eşine kalmış

0|0
    0|0
    • hep öyle oluyor ama, bir değişiklik yok :((

• eşinin güzel huyları "çalışkandır, eve sadıktır, küfretmez, hakaret etmez, ailesine güzel mesafesi var ezdirmez falan" bunlar o kadar önemli güzellikler ki ama malesef herşey mükemmel olmuyor anlaşılan o ki senin eşin de biraz fevri ama bence bu onun seni sevmemesinden kaynaklanmıyor. herkesin bir karakteri var duygularını dile getiremez özür dileyemez sen de onu böyle kabul edeceksin biraz sen de onun bu davranışlarına aldırmamaya kalbinin kırılmamasına alış seni üzmek için yaptığını sanmam

• Adam buysa değiştiremezsin istediğin kadar mail at boş. Değişmek istemiyor da üstelik baksana birçok mailini yok saymış. En ufak bir çaba yok. Böylelerinin ya burnunu sürteceksin ya da onu sensiz bırakacaksın ki anlasın dünyanın kaç bucak olduğunu

0|0
    0|0
  • aynı evin içinde konuşamıyorsanız aşk bitmiş, birbirinizi dinlemiyor tartışıyorsanız saygı bitmiş, tahammül yoksa sevgi bitmiş, üzgünüm ama sizin evliliğiniz bitmiş.. şunuda bilinki hiç bir şey tek taraflı degildir biri yapmışsa digeri yapmasına sebeb olmuştur..

0|0
    0|0
    • ama ben yapmışsam bile ki farkında değilim çözmeye hazırım yeter ki o istesin.. bunu aşamıyorum zaten iletişimsizlik var aramızda..

• evlenmeden öncee görmediniz mi? hırcın tarafını..

• evlilik öncesi çok içine kapanıktı bende öyle biriyim.. sakinim sessizim o da öyle..

o yüzden aynı eve girince böyle olduk.. yoksa dışarıda hala sessiz içine kapanık..

• muhtemelen bir oduna yolluyorsun bu maili anlarmi bilmem ama bana böyle bi mail gelse kendimi köprüden atardim okadar icime dokundu :((

0|0
    0|0
    • :(( biraz duyarsız evet..

• ne güzel masallah sanslisin vallaha! her güzelin bir huyu vardir onunda kötü yönü bu öyle düsün! neler neler var! alkolikmi dersin kumarbazmi dersin kari kiz ayaklari olan mi dersin! ne güzel evine barkina sahip bir adamis! taktir etim! onu idare etmelisin! hic kimse dört dörtlük degil! neler neler var! ama insallah bu sorunuda asarsiniz :))) allah yardimcin olsn! yuvanda mutluluk eksik olmasin!

• amin amin teşekkür ederim :)

ben sadece sevilmediğimi hissediyorum o hırçın davrandıkça bir de çok umursamaz bana karşı..

iyi yönleri onun yapısı zaten hafta sonu bile sabahın köründe kalkar çok çalışkan biri biraz işkolik :))

aşacağıma inanıyorum biraz daha eğlenceli şeyler paylaşacağım artık sorunlardan konuşmak yerine biraz yüzsüz olucam bakalım :) teşekkür ederim :D

• yazma bence. yüzyüze konuş

0|0
    0|0
    • yüzyüze konuştuğumuzda dinlemiyor ve de tartışıyoruz küslük üstüne küslük, birini atlatamadan yenisi ekleniyor küslüklerin :((

• o zman yolla mail

• bişi değiştirmiyor ki :((

ama en azından bilmesi gerek bişileri..

• afedersin ama bildiğin öküz ya yapcağın bişey yok bende benim öküzü değiştirmeye çalıştım ama yaşlandım resmen bir yıl içinde yapcak bişey yok uzak ol sende o düşünsün ne oldu buna diye

0|0
    0|0
  • yüzüne karşı söylesen çok etkileyici olur.yada maili at akşamda konuş

0|0
    0|0
    • yüzyüze konuşmalarımız kavga ya dönüşüyor ve bende yoruldum artık :((

• Allah hidayet nasip etsin hatasını anlamasını diliyorum

• umarım..

• Çok kibar ve şefkatli bir sitem. Ağlardım, arardım hemen.

0|0
    0|1
Yükleniyor...