Bir gün birisi yanına oturup, ölmekte olduğunu söyleyince ne hissedeceğini düşündün mü ?

Bir gün birisi yanına oturup, ölmekte olduğunu söyleyince ne hissedeceğini düşündün mü ? O ağırlığı ? Saat artık sizin için tik taklamaya başlamıştır.. Bir kaç saniye içinde korkuyla karışık bir şaşkınlık içinde bulursun kendini.. Artık her şeye başka bakıyorsundur, herşey başka kokuyordur.. Artık her şeyin lezzetinin farkındasındır; bir bardak suyun, ya da parkta bir minik yürüyüşün tadını almaya başlarsın, ilk defa. İnsanların çoğu saatin kendileri için ne zaman duracağını bilme lüksüne sahip değiller.. Ve çelişki de buradadır.. Bunlar kendi hayatlarının değerinin farkında olmazlar.. Suyu içmeye devam ederler, ama o bir bardak suyun ne kadar lezzetli olduğuna dikkat bile etmezler.. Ölümün bilinmesi her şeyi değiştirir.. Şimdi sana öleceğin günü ve zamanı söyleseler hayatınızda ki herşey darmadağın olmaz mı?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır.İşte yanlışsın.Doğduğun gibi heran ölüm anını da büyük bir huzurla beklemelisin.Hiçbir zaman için bu dünyaya hiç kopmayacakmış gibi bağlanmayacaksın.O geldiğinde de:"Ey ölüm.Ben seni zaten bekliyordum.Yaşarken seni düşünüyordum.Şimdi sıra sana geldi.Hadi esas ait olduğum yere dönelim." diyeceksin.Ve ölümü de yaşayacaksın.O da hayatımızın bir parçası.Hemde güzel bir parçası.Şunu düşün.Bu dünyada yaşadığın sıkıntıları,hastalıkları vs hepsini sonsuza kadar yaşasan ne kadar kötü değil mi?Ama tabi sen vaktinden önce intiharla falan gitmeye kalkışırsan o zaman o sıkıntıları karşına çıkartan Allah'ın gücü bin beterini sonsuza kadar karşına Ahiret Gününden sonra da çıkartmaya kaadirdir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• yok hiç düşünmedim

0|0
    0|0
  • olur hayaller biter çünkü yusuf yusuf başlar

0|0
    0|0
  • Eğer ölüm yakınsa okulu bırakırım ondan başka hiçbir değişim olmaz. Daha çok varsa da yaşamıma olduğu gibi devam ederim.

0|0
    0|0
  • çabuk gelsin o gün...

0|0
    0|0
  • islami yasayan samimi bir muslumansak olmaz . ama diger alternatiflerde tabiki cok zor olurdu.. Allah boslukta yasayan herkeze yardim etsin. yazdigin yazida cok guzel olmus eline saglik.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bana bilmediğim bir şey söyle!

0|0
    0|0
    • Zamanın ne getirecegi...

• Yani bu cevabı verirdim.Öleceğimi birinin bana hatırlatmasına gerek yok ki.Hepimiz öleceğimizi bildiğimiz halde hayatımızda o saydığın şeyler olmuyorsa,biri gelip söyleyince de bir şey değişmez

• öleceğini değil ölecegin zamanı söyluyor...onu elbet herkes biliyor...

• sırasıyla şunlar olur:

o an aydınlanma yaşarım.

heyecanlanırım.

son kez görmek istediğim insanlar aklıma gelir ve hepsini göremeyeceğim için saydırırım.

oh be! derim.

0|0
    0|1
  • bilmiyorum,o an dünyadan vazgeçmiysem sevinirdim bile:)

farklı bir bakış açısı

0|0
    0|0
  • Muhakkak olurdu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...