18 yaşında tekvando için çok mu geç kaldım?

18 yaşındayım tekvandoya gitmek istiyorum bu yaşta çok mu geç kaldım bu spor için ?

0|0
2|21

En İyi Erkek Görüşü

• Sporun erkeni geci olmaz spor saglk icn yaplr ben taewndo da kickboxta yaptm lisede basdlm bende ygs lys zamani biraktm unide de kickboxa gittm brz dusn yasm 20kickboxa basldm ve de cok iyi geldi bir sporda siyah kusak olp profesyonel yapman icn 2sene yeterli oluyor yani 20yasnda siyah kusak olrsn unide profesyonel yapip turnuvalara katilablrsn 4 5senede de cok saglam olrsn yani gec değil bircok is adami snrdan falan baslyr ne diyosn sen :D git git dha gitmezsn ozmn geciktrirsn ha keske ilkokulda gitseymsz ikmzde ozmndn baslyp 10senedr yapan arkdslrm var onlar hep madalyalilar falan ztn sen kendi saglgn icn yaparsn okulu uniyi temsilen gidersn vs gzl olr

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Asla imkansız değildir. Ama geç kaldığını da söylemek mümkün. Hemen şimdi başlarsan ve istekli çalışırsan gayet güzel yaparsın. Ben mesela 9 yıl önce 7 aylığına karate yapmıştım ondan sonra bu seneye kadar (hala da devam ediyorum) body çalıştım kendi başıma. 4 aydır falan da Muay Thai'ye gidiyorum ve bacaklarım normale göre çok kalın (şişman olduğumdan değil, body çalışınca biraz irileştim ve kastan dolayı kalın bacaklar) olduğu için esnemek bana zordu. İsteyerek yaptım ve sadece 4 ayda kendi boyumdan yukarıya rahat tekme atabiliyorum.(bende şaşırdım açıkçası) hemen başla çalışmaya. Her zaman bir yol vardır, merak etme. :)

0|0
    0|0
  • ya tekvandoyu tam biliyomda karate juda filan boş işler güzel sporlara git güçlendiricek olanlara teknikde önemlide güç olmayınca istediğin kadar teknik olsun

0|0
    0|0
  • Hayır geç değil

0|0
    0|0
  • azim edersen hiç bişey için geç olmaz

0|0
    0|0
  • Aynen direk baya geç

0|0
    0|0
  • farketmedim iyi

0|0
    0|0
  • 30 yaşında başlayıp şampiyon olan gördüm.

0|0
    0|0
  • Hayır 5 sene daha bekle

0|0
    0|0
  • Değil.

0|0
    0|0
  • gec falan değil sen kimseyi dinleme git 1 sene kıck boks yaptım ordan biiyorum hic bir sıkıntı olmaz

0|0
    0|0
  • geç kalmadın gidebilirsin

0|0
    0|0
  • ben 26 yasındayım kickboks başladım hiçbirşey için geç değildir

0|0
    0|0
  • kendini korumayı öğreneceksen değil

0|0
    0|0
  • Gayet normal

0|0
    0|0
  • Hayır geç filan değil. Eğer ayakların biraz olsun esnek ise yapabilirsin

0|0
    0|0
  • hayır gidebilirsin

0|0
    0|0
  • Gec kalmadin

0|0
    0|0
  • Hayır. şimdi bile başlayabilirsin :).

0|0
    0|0
  • gec degıl

0|0
    0|0
  • Hiçbirşey için geç değil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Evet ne yazikki geç birazcik çünkü kemiklerin gelisimini tamamlıyor yavas yavaş bu yaslarda gidersen çok uzun ugraslar sonunda yaparsin ama emin ol o kadar cok zorlanirsin ki eger daha onceden bir esneklik ya da spor deneyimin yoksa vazgeçersin bikarsin çok hırslı degilsen

0|0
    0|0
    • 15 yaşında kardeşim var onun için geç midir peki

• Aslında bu işler en iyi 8-10 yaslarindave daha oncesinde olur kardesinde çok zorlanir sonucta onunda gelişimi ilerlemis cocuk yaşta kemiklerin alışması lazim şimdi ikinizde baslarsaniz başladığınıza pisman olursunuz :( deneyimim var yoksa sizi caydirmaya falan çalışmıyorum yanlış anlaşılmasın

• Geç değil ama çocuk yaşta başlamak tabiki esneklik bakımından daha önemli

0|0
    0|0
Yükleniyor...