Spora başlamayı düşünüyorum yardımcı olabilecek var mı (Vücut geliştirme ) ?

Merhaba arkadaşlar , ben spora başlamayı düşünüyorum daha çok acemiyim bu yüzden yardıma ihtiyacım var . Spor ve beslenme programına ihtiyacım var ; 70 Kilo , 182 boy ve yağsız bir vücudum var vücudumu geliştirmek istiyorum sizin önerileriniz neler ?

Güncellemeler:
18 yaşındayım daha yeni girdim üye olurken yanlışlıkla 21 yaşında yapmışım önemsemeyin :)
Evet salona gidicem ama sizlere de sormak istedim ve vücut ölçülerimi yazdım 3 ay içinde iyi bir programla fit bir vücudum olabilir mi?

Yukarıda belirttim bazı şeyleri geliştirmek sizce ne kadar zaman alır? :)

aslında zaman çok da önemli değil benim için devam edicem tabii ki de sadece meraktan soruyorum

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Protein ağırlıklı ye ve çok fazla çalış. Spor salonu dışında da evine gelince şınav mekik yap. Ne kadar yorulursan yorul bunları bırakma. Unutma ki bu işte devamlılık çok önemlidir. Bu dediklerimi yapsan yeter. Ben yıllardır böyle yapıyorum 1.80 boy 80 kiloyum. Boyuma göre kilom fazla ama şişman değilim. Kemiklerim kalın, bacaklarım, göğüsler omuzlar falan sıkı. Amaç ta bu zaten. :)

0|0
    0|0
    • Günde kaç şınav ve mekik çekmeliyim? benim karın kasım var biraz ama kollar zayıf ya. en fazla 20 tane falan şınav çekebiliyorum tek seferde mekik 50 'den fazla ama

• Sınırını şu şekilde belirle. Mekik çekmeye başla, durmadan çekebildiğin kadar çek. Mesela 70 mi oldu. Her gün düzenli 70 mekik çek tek seferde. Şınavda da en fazla 20 diyorsun ama bir gün için 20 az. 20 şerden 3 set yap günlük 60 şınav. Ben günlük 100 mekik ve 80 elmas şınav çekiyorum. Mekik tek seferde şınav ise 40 sabah çıkmadan 40 da akşam yatmadan önce. Eğer yapabilirsen sabah çıkmadan da bir 20 tane çek.(çok zorlama 15 falan da olur) hem kasların açılmış olur, hem kendine gelirsin, hemde günün geri kalanında enerjik olursun. :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• dostum şimdi bizim bişe dememiz olmaz profesyonel salon hocası sana özel bir program ve beslenme listesi çıkaracaktır zaten

0|0
    0|0
    • Haklısın salona gidicem merak ediyorum da fit bir vücuda iyi bir vücuda ne kadar sürede ulaşabilirim?

• :D 24 saat süresi var

• ben beklerim sıkıntı yoh yoh :D

• 3 ayda vucut mucut olmaz kardesim :)

0|0
    0|0
    • biliyorum yazın kamp var ona kadar yetiştirmek istedim o yüzden söylemiştim :)

• Futbol kampı kondisyon olarak biraz zayıfım gelişmem gerekli

Yükleniyor...