Değişik makarna sosları tarifleriniz neler?

değişik makarna sosları arıyorum kendiniz keşfettiğiniz, piyasada olmayan daha farklı bi tad arayışındayım varsa benim gibi yemek yapmayı seven farklı tadlarla uğraşmaktan,üretmekten ilgi duyan keşiflerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim

Güncellemeler:
teşekkür ederim cevaplarınız için vakit bulduğum sürece hepsini deneyeceğim teker teker :))

1|0
1816

En İyi Kız Görüşü

• çok az salçayı hafif yağda kavur, içine domates rendesi ekle, kekik, kırmızı biber, karabiber koy. hafif su da ekleyebilirsin. birazcık da şeker. yoğurtla harika oluyor.

bunun dışında yeşil biberi kavur, istediğin büyklükte kesilmiş mantarları ekle kavur, biraz krema koy, biraz da krem peynir ekle hepsini çevir. istersen baharat (karabiber, kırmızı biber, kekik ya da fesleğen) da ekleyebilirsin.

1|1
    1|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 17

• makarnanın üstüne sarımsaklı yoğurt döküyorum üstünede domates soyu en sonunda da karabiber favorimdir

2|1
    0|0
  • Ben makarnanın üzerine yoğurt koyuyorum biraz sulandırarak. Fesleğenleri ince ince kıyıyorum salça, tereyağ, isteğe göre baharatlarla onları harmanlıyorum ateşten geçirip yoğurdun üzerine dokuyorum. Süsleme amaçlı da yine fesleğen koyuyorum iki üç yaprak.

0|1
    0|0
  • yağın içine domates ve biber salçası koyuyorum

biraz da nane atıyorurum içine tuz koyuyorum karıştırıyorum ısıtıyorum

makarnanın üstüne yoğurt onun üstüne de sosu döküyorum

0|1
    0|0
  • Bu benim kendi keşfim, yiyen herkes çok beğenir ve mutlaka tarifini ister:

1 kutu tonbalik

1 büyük soğan

1 paket çırpılmamış krema

Tereyağı veya margarin

1 diş Sarımsak

Tuz

Karabiber

Tereyağını eritiyorsun, ve küçük küçük dogranmis soğanları hafif pembelesinceye kadar kavuruyorsun. Ardından hemen tonbaligi ekliyorsun, ve oda kizarincaya kadar karıştırıyorsun ve üzerine kremayi ile küçük küçük dogradigin sarımsağı ilave edip, krema koyulasincaya kadar karıştırıyorsun. Sonra altını kisip bi 3-5 dakika öyle bırakıyorsun. Üstüne istediğin kadar tuz ve karabiber ekledikten sonra son bir kez daha iyice karıştırıp altını kapatıyorsun. Soguduktan sonra makarnanın üzerine ilave edip afiyetle yiyorsun :)

(istersen sosu sicakken de yiyebilirsin tabii, ama soğumuş sos sıcak makarnanın üstünde daha lezettli oluyor).

1|0
    0|0
  • peynir krema mantar soslu ve bolognese sosu harikadir

0|1
    0|0
    • teşekkürler cevap için kremalı mantar sosluyu deneyeceğim niyetine girdim bolonezi çoğu zaman yapıyorum bu sefer tatmadığım birşey olsun bakalım dedim :)

• dene bence guzel oluyor

• Tonbaligini yagda azcik kavur snra üzerine misir tanecikleri bosalt tuzu biberi falan snra hepsini birde salcayla kavur snra salcayi sulandir.. :) bir kez denedm basima bela oldu herkes istiyo :/

1|0
    0|0
  • soğan sosuuu <3 cok harika oluyor

0|1
    0|0
  • mantarları sotele az da krema ekle ahan da sana değişik sos

0|1
    0|0
    • ona niyetlendim deneyeceğim bakalım

• lezzetli doyurucu.

ya da tonbalığını az salçayla kavur makarnayı ekle o da baya iyi oluyor

• domates sosu çok değişik oldum az değişik olayım peynirli

0|1
    0|0
  • bolognese sosu ama belkide biliosundur

0|1
    0|0
  • Ay valla acıktım he. Domates ve ince kıyılmış biber kavruluyor tavada çok güzel oluyor. Üstüne bi de kıyma da eklersen.. Evet bütün uykum gelmeden kaçmış durumda artık.

0|0
    0|0
  • Ton balıklı... Soğanı yağda pempelestiriyorsun salça ekleyip ton balığı Tuz baharat ekleyip suyu koyup karıştır ve kaynatmaya birak. Makarnanin üstüne döküp ye. Yada ışte bi domates sosu yapıp makarnayı oda kaynatiyorsun

0|0
    0|0
  • Bildiğin domates yeşil biber ince olcak brazda maydonoz ınce ınce doğruycaksın yağda kavurcaksın sote gıbı ıyıce ezılınce haşlanmış makarnayı koyup tuz atıp karıştırcaksın servıs esnasındada ustune kaşar rendelıyceksın . Denenmıştır hoş bi tat bırakıyor.

0|0
    0|0
  • mantarlıyı dene bence de ;) fesleğenli denemiş miydin gerçi hazır o o da güzel.

0|0
    0|0
  • Salça.

1|1
    0|1
  • tavuğu köri tuz z.yag ile sotele sos olarak kullan.daha cok garnıture benze ama mistir:)

0|0
    0|0
  • sarımsaklı yogut (: ugraşma hiç.. :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• cok kısı bahsetmış ama tam olarak benım bahsettıgım olmamış

makarnaayı hasladın sarımsaklı yogurdu hazırladın makarnanın suyunu dok cok az kalsın ama...

yogurdun kesılmemesı ıcın bıraz sogusun makarna, soguyunca yogurdu ve makarnayı bı fırın tepsısıne dok ıyıce karıstır,ustunebolca nane serp,o arada bır kasık margarınle 1kasık salcayı erıt atesı kapat kırmızı pulbıber dok,bu sosuda makarna tepsısının ustune gezdır,yanınada sıcacık cıtır ekmek al ye,al sana benım padısah sofram,ben makarnayı ıtalyanlardan bile ıyı yaparım,hıc tevazu gosteremem,kızlarda kusura bakmasın:)

1|1
    0|1
    • ağzımın suyu aktı bu nasıl tariftir arkadaş :)

• tarif kesmez beni,zaten ankaradayım dersen,yaparım yersin dertmi sanki yiyecegın bı paket makarna olsun:)

• Çok az sarmısak dövüp birkaç domates rendelerim, biraz tereyağı ve doğranmış kültür mantarı eklerim, hafifçe karabiber ve kimyon. Domatesi eriyince bunu makarnaya döküp üstüne de kekik serpiyorum, mutfakla aram iyidir :)

0|1
    0|0
  • ben makarnayı değişik yapmak istediğimde salca kekik birazda acı biberi aynı zamanda kavuruyorum içine biraz sucuk birazda sosis kesip küçük parcalar halinde makarnayı atıp onunla kavuruyorum üstünede biazda sarımsak eeazip atıyorum mis gibi oluyor birde anı onun gibi kıymalısnı yapıyorum ama kıymalısına yaparken sıvı yağ kullanıyor malum kıymanın yagı ile margarin hoş olmuyor

0|0
    0|0
  • bol tereyagını erit, kekik, pul biber, nane. Üçüde olmazsa olmazlardan. salca ekle, su döküp kıvamına kadar sulandır, makarnayla bir güzel çevir.

Makarna yemeyen adama makarna yedirdim bu tarifimle :D

0|0
    0|0
  • fesleğenli soslarım var...

çokta güzel oluyor...

0|1
    0|0
  • Sarmısaklı yoğurt yap öncelikle, sonra az yağ ile makarnana yetecek miktarda salça, 1 çay kaşığı karabiber, 2 çay kaşığı nane ve 2 çay kaşığı pul biberi kavur. Pek değişik bir tat değil ama en iyilerindendir.

1|0
    0|0
  • Göz kararı yağı kızdır içine salça ve biraz su dökerek erit sonra domatesi ve tavuk suyu at. kırmızı toz biberide ilave edip karıştır iyice bu esnada içine sevdiğin baharatları atabilirsin eğer istiyorsan bir miktar kırmızı şarapta olabilir. Nane, kekik olmazsa olmazdır. Saygılar afiyet olsun.

0|0
    0|0
  • renkli biberler (kırmızı ,turuncu ve sarı) ve yeşil biber

havuç

soya sosunda bekletipmiş tavuk eti yada kırmızı et

bütün bunları julyen dogra.

zeytinyağı ile biberleri ve havuçları kavur.

sonra bibercik diye satılan hazır birşey var onu ekle

ettleri ekle ve pişirmeye devam et

kekik ve pul biber ekle

üzerine balzamik sirke ve 2-3 diş sarımsak koy

kısık ateşte suyunu iyice çekene kadar pişir (20-30)

makarnanın yanında yada üzerinde servis edebilirsin

ve evet birşey değil :))))

0|0
    0|0
  • öğrenci evindesin demi kardaş :D

1|0
    0|0
  • köri soslu tavuklu makarna

1|0
    0|0
  • Tarifini bilmiyorum ama beşemal sosuydu sanırım. Tadı çok hoş oluyo makarnada...

0|0
    0|0
  • pesto sos tek geçerim. domatesli, maydanozlu ve fesleğenli olarak 3 ayrı çeşit yapabilirsin. ihtiyacın olan diğer malzemeler: parmesan peyniri, zeytinyağı, ceviz, nane, pul biber

0|0
    0|0
  • cok var ama buraya yazamicak kadar uzun tarifler internetten bakmalisin bence

0|0
    0|0
  • havuç soslu birşey var, yapmayı bilmiyorum yeme taraftarıyım

0|0
    0|0
  • salçalı bitter çikolata dök eminim bir daha makarna yemek için tarif aramayacaksın.

0|0
    0|0
  • Dök ketçapı ye, kasma :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...