Ticari taksilerin dolmuş ve otobüslerin plakalarının aracın içinde de yazması daha iyi olmaz mı?

Yani çoğu insanımız trafik kurallarına uyulmasından yana atıyorum taksi şoförü kurallara uymuyor bunu bildirmek istemez miyiz?

Yada duyuyoruz ya haberlerde gazetelerde böyle birden gözü dönüyor adamın arabada yalnız bayan kaldığında falan ırza geçme tecavüz durumları falan yaşanıyor bu gibi durumlar için iyi olmaz mı? Felaket senaryosu gibi oldu ama hayatın gerçekleri bence bunlar. Daha fazla önlem alınmalı diye düşünüyorum.

Çoğumuz bindiğimiz arabaların plakasına dikkat etmiyoruz çünkü haksız mıyım?

Güncellemeler:
Neden konuyu başka yerlere saptrıyorsunuz ki anlamadım. Kötü birşey mi sordum nedir bu erkekleri koruma dayanışması. :/

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• kesinlikle iyi olurdu

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• olsa kimseye zaraı olmaz. faydası olur.

1|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum hafta sonu otobüsle seyahat ettim eğer plakasını bilseydim durumu polise bildirecektim çünkü aşırı derecede hız yağıyordu kurallara uymuyordu ama plakasını bilmiyordum..

1|0
    0|0
  • Tam tersi oluyor, taksiciler gasp edilip öldürülüyor. Ama bir bayana tecavüz eden taksici görmedim ben.

0|0
    1|0
    • ya tamam taksicilik de sakat meslek ama ben duydum böyle haberler oluyor olmuyor değil. olmasa bile olması durumu için bile yapılabilir.

• Her alanda başına gelebilecek şeyler bunlar yaşadığımız topraklardan ötürü. Bu ülkede kadın olmak zor.

• mobese kameralarını da kullanıyorlar güvenlik amacıyla ama bu uygulamanın da hayata geçmesi sürücüyü daha dikkatli olmaya zorlar faydalı olacağını düşünüyorum.özellikle taksiciler trafiği karıştırmada ve kavga çıkarmada biçilmiş kaftan çoğu rahatsız bu taksicilerin :))

0|0
    0|0
  • Haklısın ama en etkili yol denkleminin çözümünden geçio ;

kızlar + biber gazı + bayıltıcı sprey = Fetality :(

0|0
    0|0
  • bence oldukça iyi bir fikir, tebrikler

1|0
    0|0
  • plakaya dikkat etsen ne olcakki, yapacağını yaptıktan sonra ya bırakır yada öldürür. bırakırsa zaten sikayetci olacaksın, öldürürsede allah rahmet eylesin :)

0|0
    0|0
  • Geçen gün bayan taksici üstüme atladı baktım arabanın içinde plakası yazmıyor bende kaderime razı bir şeklide yola devam ettim. İner inmez tabi şikayetimi dile getirdim.

0|0
    0|0
  • yaşama hep endişe, güvensizlik ve tedirginlikle bakmak ... insanı özgüveninden uzaklaştırır. cesaretli ve özgüven arzeden görünüm . size olumsuzuluk düşünen insanların olumsuz düşüncelerinden vazgeçmelerine neden olacaktır ...

0|0
    0|0
  • Kafanı böyle şeyleremi yoruyosun?

0|0
    0|0
    • Evet. Başkaları gibi benim boyum uzun onun boyu kısa ay yok ben ona asık oldum da arkadasm da ona asık cart curt demiyorum burda !

• iş işten geçse bile böyle bir durumun yaşanması hali için bile yapılabilir bence

• taksinin içinde olsada dıkkat etmezlerkı plakaya? hatta o yasadıgı olaydan sonra taksının plakasınımı dusunur unutur bıle

• Ben taksiye binmeden plakasına bakarım.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• içerde de plaka yazması güzel fikir bazen çok kötü araba kullanıyor veya saygısız oluyorlar ama plakayı alamıyor insan

1|0
    0|0
    • aynen çok dikkatsiziz bu konularda. yada eşya kaybolması yada unutulması durumları için.

• şoför kendini riske atmazz.. bu söylediğin güzel olurdu

1|0
    0|0
  • mantıklı...

1|0
    0|0
Yükleniyor...