Hangisinde spor yapıyorsunuz? Spor salonu mu ev mi?

Spor salonunda mı spor yapıyorsunuz yoksa evde mi :) ? Neden yapıyorsunuz, memnun musunuz başka yerde yapmak istermiydiniz ? Diğerinde ise neden yapmak istemiyorsunuz ? Maddeler şeklinde cevaplarsanız sevinirim :) Kısa ve ayrıntılı olur hem :)

Ben evde yapıyorum çünkü;
- Spor çantası taşımak zorunda kalmıyorum.
- Alet veya ekipman başında sıra beklemiyorum.
- Her ay spor salonuna para ödemiyorum.
- İstediğim müziği açabiliyorum kulaklık taşımamada gerek kalmıyor.
- Rahatça sporumu yapabiliyorum başka insanlar olmayınca.
- Banyo yapabiliyorum.
- Üstümü de değiştirebiliyorum rahatlıkla.
- İstediğim kalitede ekipmanlar ve aletlerle çalışabiliyorum.
- Salonum temiz başkasının gaz kokusunu, ter kokusunu ve aleti pisletme sorunları ile karşı karşı kalmıyorum.
- Supplement kullanımında zaman sorunu yaşamıyorum.

Spor salonunda yapmamam için sebepler;
- Spor çantası taşımak zorunda kalıyorum.
- Alet ve ekipmanlarda sıra beklemek.
- Kalitesiz spor aletlerinde çalışma ile karşı karşıya kalmak.
- Spor salonuna para ödemek.
- İstediğim müziklerin çalmaması.
- Başka insanlar olunca rahatça sporumu yapamıyorum.
- Cins cins insanlar var.
- Giyinme odası ve duş alma bölümünde kamera var mı yok mu bilmiyorum. Giyinme odasında dolabımda çantamı bırakıyordum sadece ne üstümü değiştirdim nede duşa girdim kamera veya sapık çıkabilir dünyada sapık insan dolu çünkü.
- Asılan erkekler.
- Spor yapmaya değilde dedikodu yapmaya gelenler.
- Spor aletleri elden ele dolaşıyor kimisi pis kimisi temiz hastalık kapılabilir veya alet pis olabilir haliyle.
- Başka insanlar olmayınca gaz kokusu ile karşı karşıya kalmıyorum.
- Tek ben olduğum için benim dışımda terleyen biri yok.
- Spor salonuna gidip gelme sorunu.
- Supplement kullanımında zaman sorunu yaşanılabilir.

şu an aklıma gelenler bunlar hatta bence açmayı bile düşünüyorum bu konu hakkında :)

0|1
10|18

En İyi Erkek Görüşü

• crossfit yapmak daha mantıklı ev dısında yapılacaksa.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Haftanın 5 günü 40 dk spor icin salona gidiyorum.. Hergün de bisiklet antremanı yapiyorum.. Şimdi yaz geldi günlük 100 km lik antremanlara cikacam ve daha fazla yemek zorunda kalacam.. çanta tasimaya üşenmem.. bisiklet gidonuna da muz bantlarım zaten :)

2|1
    0|0
  • Spor salonunda.

1|0
    0|0
  • güzel tabi evdede istikrarı yakaladıysan güzell lakin buna bu açıdan bakmak yanlış senin saydığın şeyler benim zevkim

1|0
    0|0
    • Spor salonu ortamı belki erkekler için farklıdır ama bayanlar için sanmıyorum :)

• Hayır benim öyle bir sorunum yok zaten fit bir vücudum var. Şişman olsaydım bile kıskanmazdım kıskanç ve ego sahibi biri değilim ama diğer bayanları bilemem.

• genellikle böyle doğrudur evde yapacak istikrarı yakaladıysan mutlak başarırsın

• Ayni kafadayim. Tebrikler

1|0
    0|0
  • Spor salonuydu bu aralar evde yapiyorum dambil seti var idare ediyor :)

1|0
    0|0
  • Evde spor yapmak serbest masrafsiz

1|0
    0|0
  • Salonda ama genelde yuzerim.

1|0
    0|0
  • Parkta belediyenin spor aletleri var ya orda yapıyom ben

0|0
    0|0
  • evde 100 kg bench atamıyacağımız için mecburen salondayız

1|0
    0|0
  • okumadım ama spor kim ben kimim

0|0
    1|0
  • Evde. Yatak sporları

0|0
    1|0
  • aynı evde :)

0|0
    1|0
  • yürüme

0|0
    1|0
  • Spora karşıyım.

0|0
    0|0
  • Salondaydim 2 yildir. Bu sene evdeyim

0|0
    0|0
  • sen bunları yazmaya üşenmedin ben tek satırlık cevap yazmaya üşendim valla

0|0
    0|0
  • Haftada 4 gun evde yapiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Spor yapmaktan usenmeyen, canta tasimaktan da usenmez. Salonun evden uzakligi motivasyonu kismen etkileyebilir ama yine de her sey sende biter.
    Pilates ve yoga gibi dallar ise ilgi alanlariniz, evde spor yapma isteginizi doğal karsilarim. Ancak bölgesel idmanina göre yeri geldiginde 100-130 kg agirliga giren insanlara sporlarini evde yapmalarini önermek de komiktir. Adam basmış amino asiti, giriyor 150 kg squata; sizin agirliksiz 50 tekrarla yaptiginiz squata da benzemez hani.

Şok emici zemin dosemen gerekir eve en basta. Düşünsene; deadlift yapiyor adam, birden tansiyonu düştü "Bayilacak la!" agirligi birakiverdi yere... Alt komşunun tepesine iner felan ne o öyle? Riske girilmez yani :)) Şaka bir yana, profesyonel çalışan biri icin eve mini gym kurmak hem daha masrafli, hem de yer kaplayicidir.

Senin salon deneyimin kötü olmuş açıkçası. Bir kadin olarak guvenilir ve temiz salonlara gitmen gerekir. Mp3 calarinin ses ayarini yukseltince salondaki sesi bastirir zaten, yok olmuyorsa kaparsin iki bira "festivalin adı ne beyler? Kopuyoz muu" dersin yani (uyarirsin). Ortam arayisindaki hatunlarla, ava cikmis erkekleri kafana takmayacaksin; neticede sporunu yapip cikacaksin. Cıbıl giyin ya da giyinme yani; herkes kendinden sorumlu..
    Hem bir sürü spor çeşidi var; sadece vucut gelistirme ve fitness salonlariyla sinirli degil bu durum. Kim nerede nasil mutluysa onu yapsin, birakalim da.

0|0
    0|0
  • Ben esneme hareketleri yaparım sadece. Onun için de evden çıkmama gerek yok.

1|0
    0|0
    • Yani sırf bunun için para verilmez boşu boşuna ya da rahat bozmaya değmez.

• Haklısınız benim başım açık ama bende erkeklerle aynı ortamda bulunmayı sevmiyorum. Spor yapmak için salona yazılmıştım bir süreliğine katlandım sonra bıraktım evde diğer odayı boşaltıp spor aletleri aldım evde yapıyorum en güzeli zaten bayanlar için.

• İyi yapmışsınız. Bence de en güzeli olmuş.

• Bu aralar pek bişey yapmıyorum. içimden gelmiyor

1|0
    0|0
  • Spor salonunda. Insan evde tembelleşiyor

1|0
    0|0
  • aynı şeyleri dönüp dolaştırıp tekrar söylemişsin. ben ikisini de yapmıyorum. hava güzelse çıkıp koşuyorum.

0|0
    0|0
  • spor salonu en iyisi

0|0
    0|0
  • ben salonda yaptgim zaman daha uzun sure spor yapiyorm evde 30 dk dan sonra canim SIKIliyor ama spor salonunda zamanin nasil gectigini anlamoyorsn

0|0
    0|0
  • anywhere

0|0
    0|0
  • evde yapıyorum böyle leş gibi ter kokuyorum, götü başı dağıtıyorum, her yerim vıcık vıcık oluyor banyoya gidip rahatlıyorum. kimsenin beni öyle görmesine izin verememm...

0|0
    0|0
  • haftada 3 gün b-fit spor salonunda yapıyorum ayrıca ahfatasonları yürüyüş yapmaya çalışıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...