Ailenizin ilk arabasını hatırlıyor musunuz?

Tabiki 90 kuşağı bunun ne demek olduğunu bilmez. ama 70 ve 80 kuşağı iyi bilir ki mahallede arabası olanların sayısı çok azdı. Bizim ilk arabamız bir amerikan arabasıydı; cherolet'ti. Koldan vitesli:) O zamanlar arabalara özel örgüler örülürdü, özellikle arka camın önüne:)) Hatta birisi, kocası araba alacak diye karpuz örmüştü:) Sonra, adam Kartal aldı; tabiki karpuz elde patladı:) Kadın, küsmüştü:) 90 kuşağı için bişi ifade etmez ama yine de soruyorum ilk arabanız neydi? Düğünlerde tur atar mıydınız?

0|0
20|28

En İyi Kız Görüşü

• ben kendimi bildim bileli babamın arabası hep aynı el arabası küçüktüm el arabası büyüdüm hala aynı.. yakında ben alacam

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• 90 kuşağıyım 90larda koyu yeşil doğan almıştık sıfır. plakasını bile hatırlıyorum. 6 yaşımdaydım tabi çocuk aklıyla arabayı aldıgımız ilk gün bir çubuk aldım ve yeni yeni yazmayı öğrendiğim adımı önüne kocaman harflerle çizmiştim :)

1|2
    0|0
  • link benim hatırladığım en eski olan bu.. karpuzları hatırlıyorum ama komşumuzda vardı..:)

0|0
    0|0
  • 62 model opel kadet vardı bir dönem... link

0|0
    0|0
  • ben dogduktan sonra hatırladıgım ılk araba skota ıdı mavı renklı skotamız vardı evın onunde dut agacı henuz 2-3 yaslarındayım arabanın ıcıne ıcıne atarlardı 3 yasındakı cocuk bunları nasıl tutsun dımı aklında ozamankı zeka ıste :)

0|0
    0|0
  • babm araba kullanmayı bilmez dedemin köyde bi komyonu vardı... ona doç derdi.. niye derdi bilmem :))

0|1
    0|0
    • Çünkü o kamyonun markası doçtur:) Dodge yazılır; doç okunur crysler kamyonları gibi bir markadır o.

• ayy sağol yaa... bende dedem taktı sanıyodum :DD öğrenmenin yaşı yokmuş...

• Kartal

0|1
    0|0
  • şahinmi doğanmı öyle bişeydi :):)

0|0
    0|0
  • bızımkı buyunce tır olucak abısı yazılı bı hacı murattı;:D

link

0|0
    0|0
  • ilk arabamız doğan dı:)

0|0
    0|0
  • Fiat Tempra idi... İlk hatırladığım o. Diğerinde yokmuşum onu saymıyorum...

0|0
    0|0
  • 4 vitesli 80 model şahin

1|0
    0|0
  • sarı ford

0|0
    0|0
  • şahin :) narçiçeği bir şahin'di. rengini çok sevmiştim.

0|0
    0|0
  • Kırmızı bir seydi ama modelini hiç hatırlamıyorum.

0|0
    0|0
  • Tomofil :]

0|0
    0|0
  • babamın broadwaydi

0|0
    0|0
  • Babamın arabası yoktu. :(

Ama benim var :F

0|0
    0|0
  • pazar arabası

0|0
    0|0
  • mavi mercedes i vardı babamın

heyt be

şimdi honda jazz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• beyaz murat 124 sonrasında 4 defa daha murat 124 aldı benım peder. şimdi reno toros aldı nıhayet bı gelişme var tabi

0|1
    0|0
  • Ben doğduğumda bindiğimiz araba ~ link

Ben doğmadan bir ay önce gelmişti Almaya'dan. İkimiz de 93' modeldik. Babam hangimizi daha çok severdi bilemeyeceğim. Ama cidden çok sağlam arabaydı. 1995 yazında Bolu Tünelinde pert olmuştu ne yazık ki. Arabayı iki gün için akrabaya vermiştik, ki verdiğimiz adamın da Murat 131'den iyi arabası olmamıştır yani. Babamdan dinlediğime göre araba tünelin içinde bir kilometrelik alanda bir sağa bir sola çarpa çarpa paramparça olmuş. İbre 240'ta takılı kalmış.

Demek ki neymiş? Akrabaya falan malını vermeyeceksin.

0|0
    0|0
  • hatırlamıyorum ama resimlerden gördüğüm kadarıyla eski bi' anadol

link söyle bişeydi sanırım :D

0|0
    0|0
  • Ben hiç görmedim modelini hatırlamıyorum ama çok afilli bir mercedes varmış gemi gibi kocaman arabaymış. Aslında dedeminmişde babamda baya kullanmış

0|0
    0|0
  • 1982'de yılın otomobili seçilen R9 almışlar ben doğmadan önce. 4 yaşımdayken değiştirdiklerini hatırlıyorum.

0|0
    0|0
  • niye 90 kuşağı için bişey ifade etmesin ya ediyo tabi.yani 90 ların çocuğu olark ilk arabamız 89 model toros tu :) babam satıp ta minibüs tarzı araba alınca çok üzülmüştük ailece:))

1|0
    0|0
    • senın vurdugun araba golftu le:D

• heee :)) sonra organ bağış kampanyasına katıldı parçalarıyla başka golflere pasatlara pololara jettalara can verdi :)))

• link

şuna benzer bişiydi

0|0
    0|0
  • babamin ilk ve son arabasi Pontiac 74 model amerikan arabasi saten adamda hastalik var amerikan arabasi dedinmi akan sular duruyor. 4cam otomatik merkezi kilit klima otomatik vites hersey vardi yayla gibiydi uzun yol yapmak cok keyifli ve konforlu gecerdi guzeldi o günler hız göstergesi mil oldugundan sinir olurdum saol hatirlattigin için

0|0
    0|0
    • yaylanırdı giderken de mi:D

• evet katiliyorum =) hatta bir defasında ön amortisörlerde patlakmi ne olmustu sahlaniorduk en ufak kasiste simdi mahallede arabayı park edicek yer bulamiyoruz hey gidi günler hey =)

• brodway

0|0
    0|0
  • Doğandı kısa süre sonra motoru yandı sattı sonra mazda 626 alıp atılım yapmıştı peder bey

0|0
    0|0
  • Woswagen 67 minibüs vardı. :)

link

0|0
    0|0
  • hatırladığım ilki dizel beyaz bir audi hayal meyal hatırlıyor muyum ya da o kadar çok sesinden tanırdın sen bab-ba geldi derdin, dediler ondandır muhtemelen. ondan sonrakilerin tümünü net hatırlıyorum. audi 80 imiş. ne tezattır ki audi den hiç hoşlanmam

0|0
    0|0
  • Koldan vitesli bir Opel. Ben 4-5 yaşındayım babam araba kullanmayı öğreniyor ve sürekli arabayı çarptığı için araç tamirde.

0|0
    0|0
  • ilk arabamız renault stationvagon :D 82 model miymiş neymiş :D

0|0
    0|0
  • siyah bir murat 131

0|0
    0|0
  • babamın ilk arabası anadoldu :)

1|0
    0|0
  • Murat 124... Babam motoru rektifiye ettirmişti. Kız gibi olmuştu araba...

0|0
    0|0
  • İlk arabamız Murat 131'di, sonra Opel'in şimdi kalmayan meşhur düldüllerinden aldık - limuzin gibiydi :)

0|0
    0|0
  • Kartal

0|0
    0|0
  • Toros

0|0
    0|0
  • Annem '76 model bir BMW 1502 kullanırdı. Babamda da, Alman Ford Taunus vardı.

0|0
    0|0
  • Chevrolet Nova

0|0
    0|0
  • Bizim hiç arabamız olmadı :D :((

0|0
    0|0
  • Hacı SLX ::D

0|0
    0|0
  • Kartal.

0|0
    0|0
  • 92 model Toyota Corolla.. 10-15milyar param olsa hiç tereddüt etmeden alacağım arabadır taş gibi <3

0|0
    0|0
  • Babam paraları pavyonlarda yemeseydi belki olurdu arabamız ama , neyse benim var onun yok şimdide

0|0
    0|0
  • Calibra .

0|0
    0|0
Yükleniyor...