Protein Tozu kullanmalıyım?

4 aydır spor salonunda çalışıyorum ve gelişemediğimi düşünüyorum sizce protein tozu kullanmalımıyım?

Güncellemeler:
Protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum.
Birde kullanma diyenler neye dayanarak kullanma diyor açıklayabilirse sevinirm

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• sana şöyle açıklayayım, süt tozu kullanıyoruz değilmi kahvelerde, bunlar nasıl yapılıyor belli bir basınç altında sütü susuzlaştırarak toz haline getiriyorlar, protein tozuda peynir altı suyunun susuzlaştırılmış halidir ama halk arasında protein tozunun güç verdiği düşünülüyor genelde kullanma diyenler onu hiç kullanmamış ve bilgi sahibi olmayıp kimyasal sanan kişilerdir, protein tozu güç vermez protein ihtiyacını karşılar, insanlar steroid gibi anabolik testesteron hormonları ile benzer özellikte sanıyorlar, oysa steroidler gerçekten zararlıdır, çok büyük yan etkileri vardır, protein tozunu çok fazla kullanırsan yani günlük aldığın protein miktarı örnek veriyorum 200-250 gr ı geçersen kanın çok fazla asitlenir ve vücut bunu düzeltmek için kemiklerindeki kalsiyumu kana salar asiti önlemek için buda kemik erimesi yapar, o nedenle suplement gibi besin takviyelerini uygun görüldüğü şekilde kullanırsan hiçbir sakıncası olmaz tabi sağlık sorunun yok ise

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Protein tozu kullanmayın. Sağlığa zararlı onun yerine protein içeren şeyler ye arkadaş ya.

0|0
    0|1
  • Sürekli çalışmazsan göbek yapar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Gelişemiyorsan beslenmeyi ya da antrenmanı yanlış yapıyorsundur. Toz mucize bir şey değil 100 gram tavuktan farksız bir şey. Sadece daha hızlı kana karışıyor.

0|1
    0|1
    • Ön kol ve göğüs antremanlarında sorun yok 4 aydır günde 200 mekik çekiyorum daha patlatamadık two packi.

• 200 mekik ne? senin hocan yok mu? günlük protein miktarını karşılıyor musun? antrenmandan hemen sonra 30 gram en az protein alıyor musun? yeterince dinleniyor musun? günlük 200 mekikle kaslar gelişmez aksine küçülür. ;)

• ciddi bir şeyleri yanlış yapmışsın demek ki

4 aydır spor yapıyorum baya geliştim ama daha fazla artırmak istiyorum diye sorulması gerekirdi bu sorunun.. Nasıl kas yapılır bir bilene sor spor salonunda

0|0
    0|0
  • Ben kullandim 2 ayda cok guzel kaslarim oldu. Ve 1 ayda 3 kilo aldim yaklasik 8 aydir fitnesi biraktm ama gene protein tozu alip calismayi dusunuyorm

0|0
    0|0
  • 4 ayda çok bişey bekleme zaten de protein tozuna yavaştan başlayabilirsin, 'kaslar sarkar' hurafesine de inanma cahil adam lafıdır.

0|0
    0|0
  • 4 ayda büyük bir gelişme bekleme yağ oranın yüksekse gelişmeyi farkedemezsin beslenmen düzgünse yeteri kadar protein ve karbonhidrat alıyorsan düzgün çalışıyorsan gelişirsin eger beslenmen eksikse protein eksigin oluyorsa almalısın

0|0
    0|0
  • ya kardeşim mantıklı düşün kas dediğin şey hiç sarkma yapar mı? Dinleme sen milleti hocanla konuş.

0|0
    0|0
  • Protein tozu olmadan olmaz diyenler var

0|0
    0|0
  • kullanma güzelim

0|0
    0|0
  • zararlı öyle şeyler kullanma...

0|0
    0|1
  • Protein tozu kullanabilirsin bir zararı olmaz. Sadece steroid zararlı proteinin zararlı yönü ise sporu bıraktıktan sonra kaslarda sarkma olması. Protein ağırlıklı beslenmeye çalış Doğal beslen daha iyi verim alırsın. İş kütlede bitmiyor önemli olan güç proteinle hava gibi kısa sürede kas yaparsın bıraktıktan sonra kaslarda sarkma olur.

0|0
    0|1
    • Dostum doğal beslen diyorsun da ne kaldı ki doğal :D

• Meyve ağırlıklı protein ihtiyacını karşıla daha çok verim alırsın. Protein içeren Besinler : Peynir, Süt, Yumurta (Yumurtanın beyazını ye sarısını martılara at sarısı kolesterol yapar) Kırmızı et, Beyaz Et, Balık, Kuru yemişler, Tahıllar, Baklagiller)

• KASLAR SARKMAZ.

Yükleniyor...