• Sor
  • Bence

İlacın yan etkisi ne zaman geçer?

merhaba, 3 gündür bir ilaç içiyordum. bugün nefes darlığı başladı bende. ilacın yan etkilerine baktım nefes darlığı yazıyor. bugün içmedim bende. yan... Daha Fazla

En İyi Görüş

• asis içinde asetilsistein diye bir etken madde vardır cok duyarlı kişilerde nadiren anaflaksiye yol acar o yüzden asis gibi ilaçları dikkatlı kullannmak gerek yoksa saglıklı olmak yerine acilde acmayın solugu o yüzden ıhlamur içine 2 damal limon bir tutma nane at sabaha kadar öksürkten eser kalmaz

• öksürügüm yokki nefes darlıgı var sadece

• ozaman doktor niye asist verdi sen yarın ilkönce bir gögüs hastalıkları uzmanına git nefes darlıgın uzun süreli ise astım bronşit yada astım olabilir o yüzden ilk önce uzman bir doktora git akis takdirde kulaktan duyma ilaçlara başvurma derim

Erkekler Ne Diyor 8

• ilaç yan etki yaptığı zaman doktora başvurmak daha mantıklı değil mi ?

• etken maddesi asetilsistein olan bu ilaç kullanıldığında bronş salgıları fazlalşır, bu durumda yeteri kadar öksürmüyorsanız nefes alıp vermekte güçlük çektiğinizi hissede bilirsiniz. Ancak nefes alıp vermenizdeki bu güçlük sıkıntılı bir hal alıyorsa ve bunun yanı sıra yüzünüzde, dudaklarınızda, dilinizde, boğazınızda şişlik, kusma isteği, mide bulantısı, başağrısı, kulaklarda uğultu ya da çınlama, şiddetli burun akıntısı şikayetleriniz varsa derhal tıbbi yardım almalısınız.

• Bir haftaya kadar...

• sorun olmayacak ilaç nedir

• asist isimli suda eriyen geniz akıntısı için kullanılan bir ilaç

• bazı ilaçların yan etkisi yazabilir ama illa o yan etkiyi gösterecek diye birşey yoktur. bende de nefes alma problemi var ama benimki migdeden kaynaklanıyor reflü olduğunu söylediler. bende buna inanmıyorum. şuanki hastalığınızı bilmiyorum ama size yazılan ilaç yan etkisi ne olursa olsun doktora gidip danışmalısınız. bunu yan etkilerini okuyarak karar vermeyin bence. çünkü çoğu ilacın kişiden kişiye yan etkisi değişiyor.Alerji testi bile yapılması gerebilir. İhmal etmeyin bence

• 1-2 gün

• reçetesinde yazar. sen ilacın adını söyle. eğer hormon ilacıysa uzun sürer. antibiyotikse 1 hafta sürer.

• asist die bir ilaç suda eriyen

• Sana yardımcı olmam için o ilacın ismini ya da etken maddesini yazmalısın.

• bende alerjik astım var. ama hiç şikayetim olmyo normal zamanlarda. 3 gün önce kendi kafama göre, geniz akıntısı için asist isimli bir ilaç aldım. 3 gündür içiyodum. yan etkilerinde nefes daralması yazıyor. astımı olanlar doktor kontrolunde içmeli diyor. ben önemsemedim içtim 3 gündür. bugün nefes daralması tansiyon düşmesi gibi şeyler yaşıyorum. bu yan etkiler ne zaman geçer ilacı bıraktıktan sonra

• Öncekileri Göster
    • tamam teşekkür ederim

• Rica ederim.

Kızlar Ne Diyor 5

• adı ne depresan mı?

• hemen kes ılacı doktora gıt soyle

• zayıflama hapı mı?

• hayır ya geniz akıntııs için asist die bir ilaç :)

• Öncekileri Göster
    • zaten bugün içmedim. geçer inş yarına ya nefes darlıgı beni çok ktü yaptı

• nefes alamamak kadar kötü bşey varsa oda diş ağrısıdır. yani anlıyorum seni :)

• Doktora gitmeden devam etme

• A ilaç 3 günde geçer B ilaç 1 haftada.Daha ciddi yan etkileride olabilir beklemeyin mutlaka bir hekime sorun.

Yükleniyor...