Makyajlı kadını mı, makyajsız kadını mı tercih edersiniz?

Erkekler sorum size...Yüzü fondötenle kaplı, dudakları rujlu, omzunuzda ağladığında gözündeki boyalarını omuzunuza akıtan bir sevgiliniz olsun ister miydiniz?

0|0
10|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bizim mahallede Zehra vardı. Arçelik bayii'nin kızıydı. Fakir mahallemize göre zengin varlıklı bir aileydi onlar. Zehrayı hep makyajlı görürdük mahallenin delikanlıları olarak. O zamanlar daha John Berger'in "Görme Biçimleri" kitabı yoktu ya da biz okumaya başlamamıştık. Neyse o nedenle zehraya hayrandık. Renkli televizyon hayatımıza daha yeni girdiği için aslında müjde ar'ın da makyaj yaptığını pek anlamış değildik. Zehra bize dünyanın en güzel kadını olarak görünürdü o makyajlı haliyle. Neredeyse hayatımızın tek celebrity'si müjde ar'dan bile güzel gelirdi evet.

Sonra bir gün annanem vefat ettiğinde (o ayrı bir hikaye sonra yazarım), annem helva yaptı ben de Zehra'ların evine götürmek zorunda kaldım. Aslında çok sevinçliyidim zehraya helva tabağını uzatıp sonra geri alacaktım boş tabağı. Siz bilmezsiniz gençler ama eskiden komşuluk diye birşey vardı , ölenler için helva kavrulur ve komşulara dağıtılırdı (Karahanlılar ya da gazneneliler devri olabilir anımsamıyorum). Kapıyı açan Zehra'ydı. Aman tanrım , o dünyalar güzeli rengarek yüzlü kız gitmiş karşıma siyah beyaz TV'ler gibi bir kız gelmişti. Çirkin, pürüzlü yüzlü, ince dudaklı, dönük bakışlı bir şey. Meğerse zehra yüzüne full makyaj yaparmış , o gün helva verirken ev haliyle görmüştüm onu. O gün bugündür tüm yüzü kapatan yağlıboya tablo gibi kadın makyajına antipati duydum. Annanemin acısıyla mı nedir bilmiyorum ama bir daha zehrayı da görmek istemedim.

İnce göz kalemi, kırmızı ruj ve hafif allık her kadına yeten temel şeyler oysa ki diye düşündüm. Allah rahmet eylesin annanem rahmet istedi bak şimdi.

3|1
    0|0
    • allah rahmet eylesin..

• beğenmene sevindim.

• "Renkli televizyon hayatımıza daha yeni girdiği için aslında müjde ar'ın da makyaj yaptığını pek anlamış değildik." wow.. :)

Erkekler Ne Diyor 9

• 20-25 yaşından sonra vücut gibi yüz de o diriliğini kaybediyor cilt soluklaşıyor bence o yaştan sonra makyaj lazım kadınlara. Hiç kendinizi kandırmayın bu konuda ben makyajsız da güzelim diye mümkün değil. Örnek verelim Çağla Kubat bile Türkiye 3. güzeli olmasına rağmen oynadığı dizide çok az makyaj yapıyor veya hiç yapmıyor ancak yüzü hep çok soluk görünüyor.

Makyaj denince 30 kat fondötenden bahsetmiyoruz eğer cildi güzelse kadının fondöten sürmesin ama değilse de o sivilceleri görmek istemeyiz. Kaliteli malzeme kullanırsa da daha kalıcı bir makyajı olur. Hafif bir göz makyajı ve güzel bir ruj günü kurtarır çoğu zaman. Kendine bakmayıp da ben makyajsız da güzelim diye dolaşan kadınları daha sık ayna başına bekliyoruz :)

2|0
    0|0
  • Eğer kadın istiyorsa ve seviyorsa çok hafif sade olsa hayır demeyiz. Ama yüzünde bir sürü fırça darbesi, kaslar dudaklar falan her bulduğu boyayı süren bayanlar çok itici geliyor. İki yüzlü deyimi tam bu kişiler için bence. Seni olduğun gibi sevecek birisini bulmadıktan sonra ne anlamı var aramanın bulmanın ?

Evlenince yüzünü hiç mi yıkamıycak acaba :)) Büyük konuşmayım ama olur da öyle bir kız arkadaşım veya sevgilim olursa bu konuda ciddiyim, ve şaka bir yana evlenmeden önce de yüzünü yıkattırırım :PP

2|0
    1|0
  • makyajı fazla abartmayan boyacı küpüne batır çıkar olmayan bakımlı kadınları tercih ederim

1|0
    0|0
  • makyaja ihtiyacı olmayan kadını tercih ederim ben :))

4|0
    0|0
  • makyajsız güzel kadını makyajlı güzel kadına tercih ederim

3|0
    0|0
  • çok abartmamak kaydı ile daima makyajlı ve bakımlı olsun isterim...

1|0
    0|0
  • Ben sade olanı tercih ediyorum olmadı hafif yapsın yemem onu yanında yatarım valla :D

1|0
    1|0
  • hedfield dediği gibi makyaja gerek duymayan

0|0
    0|0
  • çok fazla makyaj olmasa iyi olur, renk renk boyanmaya gerek yok...doğallık her zaman iyidir...

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Senin gibi düşünen kızların çoğunun aradığı bir tipsin aslında hiç umutsuzluğa düşme eğer dediğin gibiysen Allah senin kalitende bir insanı mutlaka karşına çıkaracaktır ama sakın hal ve hareketlerinden taviz verme olur mu?Kafanda portre de çizme o zaman beyaz atlı prensesini bekliyor olursun inşalah bulursun ama böyle düşüncedeki insanların bazıları yalnız kalıyor.kadın erke iki taraf da kusursuz değil insanları olduğu gibi kabul etmeyi öğren yani beklentilerini biraz daha düşük tutarsan daha mutlu olursun ama kimseyle çıkmaman çok güzel bir örnek.

0|0
    0|0
  • artık waterproof oldu cnm herşey akmıyoooo

3|0
    0|0
    • Göz kalemini akmıyo diye satıyolar ya çıldırıyorum.Kesinlikle akmaz dediğin bir marka varsa verir misin?Valla fiyatı falan umrumda değil.Yeterki böyle bir ürün bulayım.Gözlerime de yazık yahu...

• asla akmayan kalem isterseniz emily diye bir marka var, golden rose'un alt markası, hayatta akmaz, uçmaz ve dağılmaz, bana diğer tüm farklı markalara ait olan kalemleri çöpe attırdı, şu aralar toplayabildiğim kadar rengini edinmeye çalışıyorum...

• daha güvenilir markalar olmaya çalışıyorum ben:)

• Sade tabi.. Ama bişeyi söylemeden geçemicem sapsarı dişlerine kırmızı ruj sürüyolar ya en çok o tiksinç oluyo

2|1
    0|0
  • ssadelik herzaman güzel geliyo bana...

1|0
    0|0
  • Duruma göre makyajlı, duruma göre makyajsız.

Bir davete giderken makyajlı.

Sabah egzersizi yaparken makyajsız.

Uyurken makyajsız.

İşe giderken makyajlı.

Sevgiliyle buluşurken tercih kadın bireye kalmış.

1|0
    0|0
  • Hafif makyaj ya da makyajsız en iyisidir..

Ben hergün makyaj yaparım genelde ama makyajsız halimi görenler onu tercih ediyor. :))

0|0
    0|0
  • sade tercihimdir en nefret ettiğim kızlar boya badana yapan kızlar

2|0
    1|0
  • doğallık en güzelidir :D

0|0
    0|0
  • Makyajsız güzel kadın :)

0|0
    0|0
  • makyajı severim kendime de yakıştırırım ama boya küpü asla olmam bir nevi palyaço

0|0
    0|0
Yükleniyor...