Agresiflik psikolojik bir rahatsızlık türü müdür? Bazen çok agresif ve saldırgan oluyorum, birilerini dövmek istiyorum.

Bazı zamanlar normal insanlardan çok daha fazla asabi, agresif ve saldırgan oluyorum.

Bu sinirimi genelde kontrol edemiyorum,bu yüzden sırf kickboxa yazıldım hatta evimde kum torbam bile var ama bu aralar bu yaptıklarım bile frenleyemiyor beni.

Sadece kickbox'ta değil, spor salonu üyeliğim de var ve normal erkeklerde olduğu kadar kaslıyım. Bu yüzden birilerini dövmeye de çekiniyorum, elimde kalacaklar diye.

Ama birilerini dövmeden de birtürlü rahatlayamıyorum. Gerçekten psikolojiden anlayan, bilen birileri varsa bana yardımcı olabililer mi? Lakin bu dediğim durumlar haricinde başka hiçbir psikolojik rahatsızlığım yok benim.

Bu aşırı asabiyet ve saldırganlık durumları bi rahatsızlık mıdır? Tedavi gerektirir mi?

Güncellemeler:
link

bu da bnden sizlere gelsin =)

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• Tedavisi kendi zihninde bitiyor aslında...geçmişini sorgulaman gerekir seni agresif, asabi yapan nedir. belki kendin o sebebi çıkaramazsın ama illaki bir sebep vardır. uzmanın yapacağıda seni bu duruma sürükleyen gerçeğin farkına varmanı sağlayarak terapi yapmak veya bir ihtimal ilaçlara başvururabilir. belirli yaşlarda insanlar, yaşadıklarından dolayı sinir stres olabiliyor. ama hayata atıldığı zaman olgular değişiyor. farkındalık çok önemli. mesela erkeklerde genelde askerlik bitimi ve sonrasında profesyonel çalışma hayatına atıldığı zaman o sinir stres yerini sabır ve anlayış alıyor... bir dönüm noktası sizinde vardır belki...

1|0
    0|0
  • bence çok normalsin ..

benimde çoğu kez oluyor öyle sinirimin tepeme çıktığı zamanlar..

birini şöyle tekme tokat dövesim geliyor .

ama yinede kontrol etmeye çalış sen sinirlerini..

edemezsende hıncını kum torbasından çıkarırsın artık :)

dövmeye kalkma elinde kalırlar :)

1|0
    0|0
    • :) bnce o kadar da normal değiliz ya Ege, keskin sirkenin bile küpüne zararı var :)

• tamam Egecim ama snde sinirlerine hakim ol olur mu :)

mutlu mutlu geceler diliyorum sana :)

• pelincim. tamam sağol :)

• tedavi gerektirmez de bir yerde sana aykırı bir cevap yazmıştım galiba bunu bilsem yapmazdım kasların parçalı mı ronaldodaki gibi

0|0
    0|0
  • asagidaki cevaplara baktim, herkez dogal olarak kafasına göre yazmıs. Ancak benim farklı bir cevabım var : git salonda bir mac yap. 2 - 3 round en azından antreman olarak dovus. Sinirinin gectigini, kendine guveninin geldiğini göreceksin.

Ofken senin bir parcan bundan sıkılacak birsey yok. Önemli olan onu dogru yere kanalize etmek. Eger içine atar yada bunu hakketmemiş birisine verirsen sana zarar verir. ama bunu kontrollü olarak bırakırsan, bu seni güzelleştirir ve olgunlastırır.

0|0
    0|0
  • korkumdan cevap yazamadım abla.dalga geçiyom sanma,cidden tırstım:S

1|0
    0|0
  • Ben senden de beterim bana kizana bagiriyorum bagirana kafa atiyorum ileriye gideni de odun veriyorm siddete karsiyim ama elimde degil

0|0
    0|0
  • rahatsızlık türüdür agresiflik

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Evet bu bir rahatsızlık malesef ve kolay kolay önüne geçebileceğin bir durum değil.

0|0
    0|0
  • bayağı zamandır duygular üzerine çalışıyorum. öfkeyi temizleyen tek duygu sevgi. çok öfkelendiğinde öfkeni gözünü kapayıp görsel hale getirmelisin önce, yani imajinasyon olarak canlandırmalısın, arkasından ona kendinden, kendinden veremiyorsun yukarıdan evrenden çektiğini hayal ederek sürekli sevgi yollamalısın, öfkenin görüntüsü değişene kadar.

bu anlatımım komik gelebilir ama çok etkili doğru yapınca. anında hiçbir şey kalmıyor yani. veya bunu yapamıyorsan öfkenle mantığını kullanarak konuşabilirsin. bir an durup, ona öfkenin hiçbirşeyi çözmeyeceğini, sadece kendine zarar vereceğini vs. söyleyerek ikna etmen gerekir.

3|0
    0|0
    • ilaç kullanırsan bastırılmış olur ve ileride daha kötü patlar bu arada.

• işte tam tersine senin yapman lazım:) içinde dengesiz bir taraf var belki, yoga sayesinde odaklanmayı, dikkati, sakinleşmeyi, dengeyi öğreniyorsun.

• evt aslında, mantıklı olablr

Yükleniyor...