Başbakanın en az üç çocuk yapın önerisine nasıl yaklaşıyorsunuz?

Başbakan kaç konuşmasın da altını çizerek en az üç yapın telkinin de bulundu.Tabi bide işin çocuğu doğru düzgün yetiştirme kısmı da var bu konuda ne düşünüyorsunuz ?

0|0
15|13

En İyi Kız Görüşü

• asgerı ucret yanılmıyorsam 715 Tl gıbı bı tutar . Başbakanımız becerebılıyorsa kendısı o kdar parayla 3 çocuk baksın kıra ödesın evını geçındırsın cocuklarını okutsun hergun zam yapıyorlar mıllet 3 cocuk yapıp askere göndersın ölsünler kendısıde oglu ıcın çürük raporu alıp askere göndermıyor. bos konusuyor.

2|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 14

• olduğu gibi saçmalık. çocuk yapmak kolay fakat iyi bir anne-baba olmak,onun terbiyesini vermek,geleceğini hazırlaman ve bir çok etken kolay olan bir şey değil. çocuk yetiştirmek bir sanatt..

2|0
    0|1
  • benim Hayalim de var zaten 3 çocuk yetiştirmek... ama O önerdiği için değil... :)

0|0
    1|0
  • 3 cocugun yeme- icme- egitim masrafları ? 3 cocuk dogurduktan sonra calısamayacak olan "anne" icin maas ? cocuk dogurduktan sonra, cocugunu sokaga atıp, "anneyim" diye dolanıp, "esegi saldım cayıra otlaya karnın doyura" edasıyla gezen kadınlar ? tecavuze ugrayıp susan kızlarımız ? hic ugruna sehit olan ogullarımız ?

soylenecek, sorulacak cok sey olmasına ragmen tartısmaya degmeyecegini dusunup, hass... diyerek noktalamak istiyorum.

0|1
    0|0
  • adamlar buldugu herseye zam yapıyor millet yakında ekmek alamayacak duruma gelecek bide utanmadan 3 çoçuk diyebiliniyor yha vallahi pes...

0|0
    0|0
  • 3 çocuk filan hikaye..

Bu hikayeye inanan yine fakirler olur, onları kandırır. Onlar 3 te doğurur, 15 te.

Zengin ve kültürlü insanın onu pek kaale alacağını sanmıyorum ki almaz da zaten.

1|0
    0|0
  • değil üç çocuk böyle bir ülkede tek çocuk yetiştirmek bile çok zor. dört dörtlük bir eğitim öğretim vermek ona iyi bir gelecek hazırlamak kolay mı?

0|0
    0|0
  • Ay sonunu getirmek için 9 doğuran bir millete 3 doğurun demek gerçekten hakarettir.

1|0
    0|1
  • Akıl vereceğine para versin.

1|1
    1|0
  • güvencesi olmayıp cocugu olmayanların tüp bebek masraflarını da karsılayacaklarmıs artık. düsününce güzel bir mantık ama nufüs patlaması yasayalım isteniyor sanki azmıs gibi.

0|0
    0|1
  • Kendisi bakacaksa 10 tane bile yaparım.İstediği çocuk olsun.

1|0
    0|1
  • 3 ne ki?

9 dogursun millet

0|0
    0|0
  • kısmet sağlıklı olsunda 2-3 farketmez

0|0
    0|0
  • üçe beşe bakmayacağız artık.

performans dahilinde bir şeyler ortaya koyacağız

0|1
    0|0
  • üç çocuk yapın diyebilen zihne tüküreyim ben :D

insan bakabileceği kadar çocuk yapar...

aile planlaması diye bişey var ki başbakanımız bihaber...

neye göre çocuk yapıyoz başbakan diye sorsun o şakşakçılardna biri?... cebine parayı koymakla mı çocuk büyütülür ?... kaldı ki.. bu herif zengin fakir demeden üç çocuk diye inletiyor... bakabileceğin kadar yap diyebilmeli ama nerdeee...

sanki fazlaları alıp kendi bakacak ..

1|0
    1|1
    • o zaman fakirler en çok 1 zenginler en az 3 olsun desin :D

• üç çocuk yapın diye lafı ağzında sakız yapmasında ne halt derse desin...

• Artıladım gizli, ne güzel yazmışsın.

Erkekler Ne Diyor 13

• Başbakanın önerisi bence yetersiz bile kalıyor. Kürtler 5-6-7-8 tane yaparken bizim 3'te kalmamız hiçte iyi değil. En azından 4-5 tane yapmamız gerek. İmkan nispetinde tabi.

2|0
    1|2
  • 3 çocuk hatta daha fazlası.. Sezeryan ile doğurmayın, kürtaj yasaklansın(ki birçok devlet ve özel hastane yapmamaya başladı..)

Amaç ? Ülkeye ırgat gibi çalışacak ucuz iş gücü.. Acısını en az 10 yıl sonra görürüz, şimdi değil..

0|1
    0|0
  • Çocuk ilgi ister emek ister herkes zengin iyi bi hayat sunabilicekde sanki garip + tuhaf !

0|0
    0|0
  • Eğer imkan varsa doğru bir yaklaşım.Yoksa ülkemizde genç nüfusu azalır ayrıca nüfusta ilerleme olmaz.

0|0
    0|0
  • karıyı bulsam yapacam da bulamıyorum ki...beni kisme sevmiyüüür

1|1
    0|0
  • Başbakan bu güne kadar üzerinde düşünülmesi gereken hiç bir şey söylemedi..

2|0
    0|1
  • ne kadar çok insan o kadar az mutluluk. Yani saçmalık olarak buluyorum...

0|0
    0|0
  • Başbakanın hikmetinden sual olunmaz... RTE ne derse dogrudur :D

0|0
    0|0
  • Usulca

0|0
    0|0
  • kime ne benim çocuk sayımdan..

0|0
    0|0
  • ben 5 tane yaparım ama şu an gereken tesis mevcut degil :D

0|0
    0|0
  • her zaman ki gibi boş konuşmuş işte

1|0
    2|1
  • söylediği şey mantıklı ama bu devirde artık zor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...