Bu sorum insana kafayı yedirir:)

şimdi günlük hayatınızı göz önüne getirin.sabah kalkıyosunuz işte günlük faaliyetlerinize devam ediyosunus.yemek yiyosunuz su içiyosunuz.arkadaşlarınızla konuşuyosunuz.peki bunları yaparken aklınıza acaba ben var mıyım ve çevremdeki bu insanlar var mı diye hiç düşündünüz mü?yani sizin onların varlığını ispatlamanız için ilk önce kendi varlığınızı ispatlamanız gerekiyo.yani bana var olduğunuzu nasıl ispatlarsınız?düşünsenize görmüş olduğunuz ve yaşadığınız bütün şeyler ya yoksa?yani bütün bu yaşadığımız şeyler sadece beynimizin bize yaşattıkları.yani belki de bu dünya da bile değiliz.

0|0
9|8

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan sadece bedensel olarak 3. boyut varlığıdır. Bunu da 5 ana duyu organıyla yaşayıp algılar. Bu işi beyin alır, organize edip 5 duyu ile işletir.

Bir de 4. boyut eklentimiz vardır ki buna bazıları ruh, bazıları chi, bazıları prana der vs. vs. Herkes farklı bir şey dese de böyle bir şeyin varlığını biliriz. Bu 4. boyut eklentimizi de 6. duyu denilen duyu ile algılarız. Bu algılamayı da yine beyin alır, organize eder ve tek bir duyu olan 6. duyu ile işletir. Gerekli olduğu zamanlarda da sistem çakışması olmaması için 6. duyuyu diğer 5 duyu üzerine aktarabilir. Bu da paranormal meselelerin ilkel tanımıdır. Az ya da çok bir şekilde algılarız. Nasıl ki 3. boyut aracımız olan bedenle 4. boyutu algılayamıyorsak, aynı şekilde 4. boyut aracımızla da tam olarak 3. boyutu algılayamayız. Yani aslında sadece 4. boyut eklentin (ruh diyelim) ile var olsaydın, evet dünya ve madde yalan ve simulasyondan ibaret olurdu.

Arada sırada bunu sorgulayan insanlar 4. boyut eklentisinin bağını daha fazla hissedebilen insanlardır. İkisi arasındaki muhteşem dengeyi oturtmak çok çok zordur ki zaten bunlarla alakalı derviş, guru, evliya vs. vs. hikayelerinden aşinasınız. Her toplum kendi din ve inanç sisteminde bu dengeyi oturtmak için çeşitli yöntemler geliştirmiştir ve amaçları birdir aslında. Bu sebeple maneviyatını yükseltmek için hep ibadet et denir. Bu da hiçbir din veya inancın tekelinde değildir çünkü Dünyanın her yerinde bu tür insanlar ortaya çıkmıştır. Mesele teknik olarak böyledir.

Yani hem varsın hem de yoksun. En büyük güzellik ikisini bir arada dengede tutabildiğin var oluş bilincidir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Matrixdeyiz diyosun yanii ...Film ilk çıktığında düşündüm , okuduM , araştırdım , fabrika ayarlarıma dönüyordum neredeyse ...

0|0
    0|0
  • Himmm mantikli bu soylediklerinni cok kez dusunmusumdur ama ayni anda bircok kisi ayni seyi yasayamaz akil ve hayal gucu cok sinirsiz ve ustun bise bu yasantimizla sinirli kalmazdik. Hem dokunmak bunlaron hepsini aciklio. Hissetmemiz hayatimizdi ruyalardan farkli kilio zaten.

0|0
    0|0
  • :) hissediyorsan ve bu hayatı yaşıyorsan varsındır. Eğer tümbunlar yoksa bile gerçekte, hayal alemimizde var ve yaşıyoruz. Her şekilde varız.

0|0
    0|0
  • kendime yabancılaştığım yaptığım hareketlere anlam veremediğim oluyor da

senin dediğin şeyi yaşamadım varoluşumun farkındayım

0|1
    0|0
  • yaşadığımın farkındayım görüyorum belkilerle olmaz bu işler

geçici bir hayat mı evet

0|0
    0|0
  • Böyle düşününce bi süre sonra sıyırma derecesine geliyosun aman diim :)

0|0
    0|0
  • Ben düşündüm. Fakat kafayı yememek için uzatmamayı tercih ettim her seferinde. Sen de vazgeç.

0|0
    0|0
  • bunu çok düşündüm ama çıkarı yok

0|0
    0|0
  • ben varım.ve yalnız değilim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Evet çoğu zaman bunu düşündüm ve hala düşünürüm.Sadece biz değil, ya hiç birşey gerçek değilse. Yada daha eflatuncu düşünecek olursak; ya herşey bir yansımadan ibaret ise..? Gerçek olarak nitelediğimiz nicel ve nitellere karşı edindiğimiz bütün bilgilerin kaynağı nereden geldi ? Evrensel geçerliliğe sahip mi ?

Sanıyorum her ne kadar maddeyi algılıyor,hissedebiliyor olsakta böyle bir gerçeği ispatlamak us'ta kesin sonuçlar doğurmaz ..Yani bu konuda pragmacı davranmak bizim tercihimiz değil, zorunluluğumuz oluyor bir açıdan. Bu yüzden ispattan ziyade, anlamlandırmak en yararlı olanı..

0|0
    0|0
  • O film çekildi ya... matrix...

Ben mavi hapı alayım :)

Rüyalarınızda düştüğünüzde asla yere deydiğinizi göremezsiniz, bu bilimsel bir olaydır. Rüyanda düşersen yere deymeden önce uyanırsın... Demek ki rüya olamaz. O zaman başka bir şey...

What is the matrix gardaş...

0|0
    0|0
  • Beynimizin bize yaşattıklarıysa diyorsunu da ya beynimiz de yoksa ? Ya o yoksa ya bu yoksa diyerekten inkara mı sürüklüyorsun anlamadım ki ? Eğer ben olmasaydım şu an sorunu cevaplayamazdım. Al sana kanıt.

0|0
    0|2
  • düşünüyorumki o zaman varım.empati yapıyorum o zaman insanım. aç usuz kaldığım zamanlarda bile afrikadaki insanları düşünürüm.

0|0
    0|0
  • matrix reloaded...

0|0
    0|0
  • düşünüyorum öyleyse varım

0|0
    0|0
  • dostum sen kafayı yemeye başlamışsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...