Halısahada Çabuk Yorulma Sorunsalı?

Gerçekten artık psikolojik bir konuma geldi benim için ..

Çocukluğumdan beri futbol aşığıyım hepde oynarım ancak yıllardır gelip giden bir tıkanmadır geçmedi gitti ..

Sigaram Alkolüm yok ancak halısaha maçlarında bu tür maddeleri kullanan arkadaşlar benden daha fazla koşabiliyor maçı full tamamlıyolar. Ben ise en fazla 15 dakka sonra nefes nefese kalıyorum . Hastanelere gittim doktorlar bı sıkıntım olmadığını söylediği ayda 3 ya da 4 kez maç yapmama rağmen durum hep aynı .

Ve artık gerçekten çok üzülmeye başladım kendimce iyi oynadığımı düşünüyorum yani kendimi inanılmaz derecede zorlamama rağmen bir maçı asla ve asla çıkaramıyorum . Yemek yeme saatlerimi bilene düzgünce ayarlıyorum Yağlı yiyecekler yemiyorum Duayla giriyorum ama sonuç gene aynı. Ağlıcam artık millet patur kütür döktürüyo ben yerimde sayıyorum . :(

0|0
0|11

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum bu antreman eksikliginden kaynaklaniyor ve sigara kullaniyorsan azalt

0|0
    0|0
    • Sigaram yok diyorum ya böyle adamlar full tamamlayabiliyor maçı bense pert

• Evet haraketliyim hafta da 1 olur garanti.

• Bir akciger filmi cektirmeni öneririm ozaman tam olarak bilemiyorum

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 10

• Maca girmeden biraz nefes egzersizi yap en azindan 10 15 defa derin nefes al alabildigin kadar nefes al cigerini ac onda fayda gormezsen balon sisir. gercektn saka değil bir balon al inanilmaz derecede cigerlerin guclenir

0|0
    0|0
  • Ayda 3-4 defa oynamakla kondisyon kazanılmaz.

Günde yavaş tempoda 20 dakika koşmaya başla. Her gün koştuğun dakikayı 1 dakika artır. Tempoyuda hafif hafif artır. 1 aya kalmaz zımba gibi olursun.

0|0
    0|0
    • koşu bandı var evde ama her gün belirli bir şekilde koşamam hafta da 3 ya da 4 kez

• Koşu bandını boşver. Çık temiz havada koş daha faydalı olur. Bol oksijen lazım.

• Teşekkürler deneyeceğim.

• Aynı beni anlatmışsın :D tek farkımız ben koştuktan bir süre sonra midemin genellikle solunda bir ağrı oluyo ayakta duramıyorum :D uzun zamandır futbolda oynamadım artık top sektiremiyorum 😭 yeniden oynamayada başladım tek başıma önerin varsa alabilirim 😇

0|0
    0|0
  • Nefesini düzenli kullan. Bu sorun bende de vardı. Ama düzenli spor yaparak. Bunu aşabilirsin. İnternetten araştır. Bulursun bir şeyler.

0|0
    0|0
  • Günlük en az 30 dk ağır tempo ileri-geri-çapraz koşu, açma-germe, zıplama vs. vs. gibi antremanlar yapman lazım ayda 3-4 maç çok az..

0|0
    0|0
  • kaleye geç sen de. en rahatı

0|0
    0|0
    • 15 dakkadan sonra mecbur ama garanti kaleye geçince yeniliyoruz :)

• Bro kondisyonla ilgili bunlar :D

0|0
    0|0
    • Doğrudur ama ayda 3 4 maç bence yeterli olmalı yani. Hiç oynamayan adam benden daha fazla koşabiliyo.

• Ne malsin ya slk kondusyonun zayif dusunme ozurlumusun? :Dadfgg

0|0
    0|0
  • Enerjini birden harciyosunsur bende senin gibiyim tikaniyorum hemen.

0|0
    0|0
  • Kilo ne durumda?

0|0
    0|0
Yükleniyor...