Kızlar: Sizden kadın diye bahsedilmesinden rahatsız olur musunuz?

Bazıları nedense bayanın yanlış bir kelime olduğunu onun yerine kadın denilmesi gerektiğini söylüyor ama kadın deyince benim aklıma genç bir kız gelmiyor.Daha çok orta yaşlı ya da ortanın biraz altı evli,anne en az 30'lu yaşlarda bayanları çağrıştırıyor ama bayan şemsiye gibi türünün tüm örneklerini kapsayıcı bir kelime.Genç bir kıza kadın yerine bayan denmesi sizce de daha uygun değil mi?

0|0
152

En İyi Kız Görüşü

• Bende senin gibi düşünüyorum.30 yaşına gelen bayanlara kadın derim. Gençlere kız diyorum. (evli olmayanlara tabi) Ama bayan kelimesi daha kibar ve kadın kız ayrımı yapmıyor.Bu yüzden daha iyi.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 14

• Bence de daha uygun. Sen bayan de...

0|1
    0|0
  • Kadın sadece cinsiyeti belirtir , şu zarlı zarsız zımbırtısını değil , afedersiniz kadın mı , afedersiniz bayan mı daha kibar sizce ? Bayan denmesinde bir sıkıntı görmüyorum , genel kadınlar içn kullanılan sıfat sadece ...

1|1
    0|0
  • Aklına orta yaşlı bir bayanın gelmesi, bugüne kadar orta yaşlı bayanlara kadın denilmesinden kaynaklanıyor olabilir.Ama ben 21-22 yaşındaki birini düşünüyorum.Ben 18 yaşımdayım, sen 25-29 yaş aralığındasın. Yeni nesil artık 20'li yaşlardaki bayanlara kadın diyor.Orta yaş da artık 40'lı yaşlarda başlıyor, 30'lu yaşlarda değil.Hayat kalitesi yükseldiğinden ömrümüz de uzuyor, estetik ameliyatlar vb. ile daha geç yaşlanıyoruz..

0|0
    0|0
  • ewet bencede . bayan daha iyi mesela yenı doğmuş kız bebeğin kimliğindede kadın yazıyo buda ilginç deıl mı kız olarak doğarsın ileride zaman aşımına uğrayınca kadın olursun

0|1
    0|0
  • kibar olun bayan diyin. Karı , karım falan ıy çok kötü

0|1
    0|0
  • o gibi durumlarda hanımefendi demek daha uygun bence kadın cinsiyettir kadın dedikten sonra altında sınıflandırma yapmak uygun değil bayan kelimesine gelince yerli yersiz itici kullanımlarından ötürü sevmiyorum.

0|0
    0|0
  • Bayan iyidir..

0|0
    0|0
  • bencede daha uygun

0|1
    0|0
  • Bayan denmesinde sakınca görmüyorum kadın yada bayan farketmez.

0|1
    0|0
  • kavramların içini boşaltıp kafamıza göre doldurmakta üstümüze olmadığı için "kadın" kelimesi edepsiz birşey gibi algılanıyor..

bu kadın kelimesinin anlamından değil bizim algımızdan ileri gelen bir olay.. o yüzden kadın kadındır.. ne bayan ne kız kadın kadındır..

0|0
    0|0
  • Zarla kafasını bozmuş insanlar yanlış anlıyor.Oysa ki kadın kötü birşey demek değil.Zarın olsa da olmasa da fiziksel anlamda olgunlaştıysan kadınsındır yani.18-19 yaşımdan beri "kadın" olduğumu söylerim.Hiç de rahatsız olmam.İnsanlar istediğini anlayabilir.Umrumda değiller.

1|0
    0|0
  • kadin cinsiyeti belirtir zari degil. bayan da kadina kullanilan bir sifattir. dogru kullaniligi surece bir problem yok.

0|0
    0|0
  • kadın kelimesinin vurgusunu, tınısını seviyorum. bayan kelimesine de bi hıncım yok, ama olur olmadık yerde baymasınlar bi zahmet.

0|1
    0|0
  • Bayan daha kibar duruyo . kadın dmeesi biraz daha 30 yaşlarda felan çağrıştırıyorr.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• "Baymadı" mı bu konu? Mesela karşımdaki hatunun bu kelimeden hoşlanmama ihtimali kullanmamam için yeterli sebep. Az saygınız varsa sizde kullanmayın.

0|0
    0|0
    • hoşlanmıyorsa kullanmam ama farketmiyorsa tercihen kullanırım

• kadın kadındır, diğer aklına gelen imgeler onun halleridir. doğduğundan itibaren öyledir, birkaç jenerasyonu bir arada görünce aslında yaşları ne olursa olsun özlerinin benzer olduğunu görüyorsun

0|0
    0|0
    • Bayan denemez diye bir ayet ok ki benim bayan demek daha hoşuma gidiyor.bırakalım isteyen kadın isteyen bayan desin en iyisi

• denebilir ben sevmiyorum, benim karşılaştığım kadınlar da sevmiyor

Yükleniyor...