Galatasaray - Fenerbahçe maçı ne olur?

Galatasaray - Fenerbahçe derbisi yaklaşıyor. Her ne kadar Galatasaray kötü durumda olsa da derbi her zaman derbidir. Benim tahminim Galatasaray 2-0... Daha Fazla

Güncellemeler:
şu ana kadar yanlış saymadıysam galatasaray diyen 6 kişi fenerbahçe diyen 12 kişi. galatasaraylılar bile ya umutsuz ya da haginin gitmesi için yenilmemizi istiyor. bakalım 5 saat kaldı derbiye =)

En İyi Kız Görüşü

• Ben bir fanatik olmayan Fenerbahçe taraftarı olarak, tuttuğum takımın yenmesini isterim pek tabii ki.. Ancak, böyle büyük derbilerde favori olmak bir dezavantaj yaratıyor.. Favori takımın ve oyuncuların üzerinde müthiş bir baskı oluşuyor..

Benim arzum ve dileğim, daha önceki derbilerde yaşanan olaylar benzeri olayların yaşanmaması.. Ortalık kan gölü haline gelmesin benim tek dileğim.. Centilmence bir oyun olsun, kim hakettiyse onun kazanması benim dileğim..

Gaşatasarayın bu seneki düştüğü durum konusunda ise şunları söylemek isterim.. Bundan sonraki yıllarda Fenerbahçe ve Beşiktaş da aynı durumları yaşayacak diye tahmin ediyorum.. Zira Anadolu klüpleri bilhassa son yıllarda çok güçlendi.. Bu güçlenmenin sebeplerinden biri de Anadolu semaye sahiplerinin bu kulüplere çok büyük maddi destek sağlamaları geliyor.. Ayrıca, tv yayın haklarından da büyük paralar elde ediyorlar.. Bunun yanında bir de çok iyi ve kaliteli yabancı oyuncuları çok ucuz fiyatlarla getirtip, hem takımlarını güçlendiriyor, hem debu oyuncuları daha sonra, üç büyüklere çok iyi paralarla satarak da güçlerine güç katmış oluyor..

Üç büyük kulübün bir diğer sorunu ise, federasyonun ve siyasilerin Anadolu kulüpleri yanında duruşları olarak görülüyor.. Federasyon ve siyasiler de, sermayenin yönünde ve yanında yer almak zorunda olmaları.. Bu durum değişmiş değil.. Daha önce üç büyükler lehine olan sermaye, bu kez anadolu takımları tarafına yön değiştirdi..

Tüm bu gelişmeler sonucunda da, üç büyüklerin bu mücadeleden yara almadan çıkabilmeleri zor görünüyor.. Hatta yakın gelecekte, üç büyüklerden küme düşenleri görürseniz şaşmamak gerekir..

Pek sorunun cevabı olmadı ama, n'apayım.. Ben Galatasaray kazanır diyorum.. Tersi olusa da, onlar için üzülürüm.. Bu nasıl fenerlilik demeyin.. Benim gibisini zaten az bulursunuz..

Sevgiler..