Misyonerlik hakkında fikriniz nedir?

Sizce Misyonerlik serbest olmalı mı ? Bildiğiniz gibi anayasada her birey dinini anlatmakta serbesttir. Ama size göre Hristiyanlara kısıtlama gelmeli mi ? Türkiyeide misyonerliğin serbest olması sizce tehlike mi. Ayrıca Hristiyan soydaşlarınız hakkında ne düşünüyorsunuz

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Mantıklı düşünülmüş güzel sistem

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• evet kısıtlama olmalı. zırt pırt kapımı çalıp numaramı alıp kitap satmak fikirlerini empoze etmek için beni rahatsız etmelerini istemem.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• herkes inandığı görüşü savunmasından doğal ne varki, sen doğru bişey öğrensen savunmayacakmısın , herkes kendince haklı olmasa o görüşü savunmaz , yasak olmamalı , yoksa bagnaz oluruz dogruya asla ulasamayız , bu din açısından değil her açıdan

0|0
    0|0
  • Hem Avrupa birliğine gireceğim diyorsun, hemde misyonerlik yasak olsun istiyorsun.

0|0
    0|0
  • Pardon da, T. C Anayasası'nın hangi maddesinde geçiyor bu ibare? Ben ilk defa senden duydum. Bir zahmet aydınlatır mısın beni? Anayasa değişti de haberimiz mi yok yahu. Allah Allah :D

0|0
    0|0
    • T. C. Anayasası

24. Madde

VI. Din ve Vicdan Hürriyeti
      Herkes, vicdan, dini inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir.

14 üncü madde hükümlerine aykırı olmamak şartıyla ibadet, dini ayin ve törenler serbesttir.

Kimse, ibadete, dini ayin ve törenlere katılmaya, dini inanç ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; dini inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanamaz ve suçlanamaz.

Din ve ahlak eğitim ve öğretimi Devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. Din kültürü ve ahlak öğretimi ilk ve ortaöğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında yer alır. Bunun dışındaki din eğitim ve öğretimi ancak, kişilerin kendi isteğine, küçüklerin de kanuni temsilcisinin talebine bağlıdır.

Kimse, Devletin sosyal, ekonomik, siyasi veya hukuki temel düzenini kısmen de olsa, din kurallarına dayandırma veya siyasi veya kişisel çıkar yahut nüfuz sağlama amacıyla her ne suretle olursa olsun, dini veya din duygularını yahut dince kutsal sayılan şeyleri istismar edemez ve kötüye kullanamaz.

• nasıl yani türkyiede misynerlik yapmak yasak mı?

• Hayır, yasak değil. Ama belirttiğin madde ile misyonerliğin bir alakası da yok.

• Hıristiyanlar bedavaya incil dağıtıyorlardı bir ara hala dağıtıyorlar mı? Meraktan alıp okumak istiyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...