Bilgisayarı ilk kullanmaya başladığınızda ilk olarak ne yaptınız ?

Evet bilgisayar açıldı ve ilk olarak ne yaptınız ?

0|0
33|57

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 57

• Commodore 64 de ne yapılabilir ki?

Avel avel baktık öyle. Sonra oyun yüklediler de oynadıydık.

:D

0|1
    0|0
  • Comodore 64,atari, vestel msx gibi ilk çıkan bilgisayarlarda kayıt aracı olarak teyp ve kaset kullanılıyordu. Kaseti takıp oyun yükleniyordu. Yada ufak tefek programlar yapılabiliyordu. Ben o zaman ortaokuldaydım. Ufak bir program yapıp list ve run komutlarını kullanmıştım. Sonra pc ler çıktı. Kara bir ms-dos ekranı vardı. Dir ve cd komutlarını kullanabiliyorduk. Kayıt aracı artık disketlerdi. Hatta bir tane 5.25 lik disketi saklarım hala. Sonra da grafik kartları ve işlemcilerin gelişmesiyle beraber önce fotoğrafları sonra da videoları bilgisayarlarda seyretmeye başladık. Sonunda da bütün ofis ve multimedia araçlarının yerini aldı. Hızlı gelişmeler sahesinde bilgisayarlar hep ilgi odağı olmuştur

0|0
    0|0
  • Muhtemel sen daha doğmamıştın, yeşil ekranlı doğrudadan basic programlama diline bağlanan bir bilgisayardı. Öğretmen komutları anlatana kadar hayranlıkla bilgisayarı inceleme haricinde birşey yapmamıştım.

0|0
    0|0
  • yıl 1986 İlk bilgisayar kullandığımda monokrom yeşil siyah monitörler ve 5çeyrek disketler vardı. Basic dilinde ikinci derece denklemin köklerini bulan bir program yazmıştım:) O zaman network ortamı yoktu hatta akıllı pcler de yoktu. aptal makineler vardı. heyecan yapmadım:) sonra 1994te ilk network ortamında yazılım geliştirdim NT,3,51 de. derken 1995'te ilk internet tecrübem oldu. 1996-97lerde Türkiyede ilk çet furyasını başlatanlar olduk. Comicchat vardı o zaman. Yıl 99-2000 oldu yeni yetmeler yetişti arkamazdan. MIRC türkiyeye geldi:)... Şimdi herkez PC kullanıyor ama işin kökenini bilen sayısı az. Excel'in atası Lotus123 kullandım. Hatta Lotusun atası Symphoni kullandım. NT çıkmadan önce Nowel vardı piyasada. PHPler JAvalar çok yeni. Biz Satır Satır günlerce aylarca kod yazardık... datnet çıktı mertlik bozuldu:) Hey gidi günler.

0|0
    0|0
  • Gönder ve al butonuna basıp bir kahve yapıp geldim.

Hala mailler geliyordu.

0|0
    0|0
  • Bilgisayarcının verdiği cd'yi takıp denemiştim. Cd, anakart cd'siydi. Ne olduğunu uzun süre çözememiştim. Bu ne biçim bir cd dedim ve ertesi gün saatlerce Denizli'de gezip, bilgisayara takabileceğim bir oyun veya film cd'si aradım. Fakat bulamamıştım. (1997)

0|0
    0|0
  • ilk aldım hafta sonra tüm parçlararını söktüm sonra bir araya getirdim yaklaşık 2 ay sonra programlama dilini kitaplara bakıp öğrendikten sonra ilk proramımı yazdım vs vs vs

0|1
    0|0
  • sene 1988 orta sondayım ( comodore 64 ) sadece-oyun oynuyordum hey gidi günler ... yanlış anlamayım pc o zmanlar kimsede yokdu...

0|0
    0|0
  • Çıplak güzel kız resimleri =Pp

0|0
    1|1
  • hatırlamıyorum sanki annemin karnından pc ile çıkmış gibiyim

0|0
    0|0
  • 99 da aldım ilk bilgisayarım philips marka. fifa 98 ve fifa 99 oynuyordum başka oyun yoktu doğru düzgün sonra sims1 falan,

0|0
    0|0
  • fifa 98 i takıp golü yedim

0|0
    0|0
  • Lotus diye araba yarisi oyunu vardi. onu yuklemistim ardindan wolfied

0|0
    0|0
  • 2001 yada 2002 yıllarında almıştı peder ilk bilgisayarı. Tarzan oyunu vardı bi :D ilk onu oynadım :))

0|0
    0|0
  • googleye ks yi yazdım :)

0|0
    0|0
  • kendimi mal gibi hissettim.

0|0
    0|1
  • mario oynadım. 97 deydi ilk bilgisayarımız. bizim evde bilgisayar vardı atari yoktu. çok özenirdim o yüzden :) bomberman da olabilir tam emin değilim

0|0
    0|0
  • Kral oyuna girmiştim :(

0|1
    0|0
  • sitenin ismini tam hatırlamıyom ama önemlide değil gençlik işte ozamanki heycanla tüm siteyi inceledim ;)

0|0
    0|0
  • ilk olarak ms dos açıldı. cd games, dir oyunlara baktım cd lotus deyip lotus adlı araba yarışını oynadım. 1991

0|0
    0|0
  • açmayı ve kapatmayı abime sordum. geri herşeyini kendim öğrendim şimdi bilgisayarcıyım.

0|0
    0|0
  • msn mi açtım.

0|0
    0|0
  • virüs programı kurdum...

0|0
    0|0
  • google crome ve araba siteleri yanında da www.kizlarsoruyor.com :)

0|0
    0|0
  • mirce girip milleti kekliyordum baya eğlenceli işti :)

0|0
    0|0
  • O zamanlar internet yoktu.Sürekli paint'te resim çiziyordum.İlk olarak da resim çizmiştim galiba.Çünkü yapılacak fazla şey yoktu.Ayrıca, bunu neden merak ettin anlamadım.

0|0
    0|0
  • olur olmaz kanallara girdik :))) zart kitledi . megerse . zortlamış yasaklı bölgelere girmişiz . ssınırdan ateş ettiler .

0|0
    0|0
  • commodore64 ü çok az hatırlıyorum saymazsak amiga idi hatırlamıyorum ilk ne yaptığımı sanki hep vardı gibi

0|0
    0|0
    • ama konuşturma özelliği vardı büyükannem çok şaşırırdı tabi ingilizce telaffuzla adını falan yazardım birşeyler yazardım o da tövbe tövbe der kafa sallardı bunu unutmam

• link kurmaya başladım

0|0
    0|0
  • web tasarım.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    27

Kızlar Ne Diyor 32

• bilgisayarcı abi bize oyunları öğretmişti askjndfajsbf dekstop toys vardı deli gibi onu oynardık bir de ilk açtığımda nasıl kapatıldığını hatırlayamamış direkt fişini çekmiştim

1|0
    0|1
  • Kart oyunu oynadım :D

0|0
    0|0
  • Oyun oynamışımdır sanırım hatırlamıyorum. Bilgisayarcımız hep oyun getirirdi <3

0|0
    0|0
  • şotofok programı indirdm.

0|0
    0|0
  • yılan oynuyorduk kuzenlerle sırayla heyhattt o zamanlar 8-9 yaşındaydım :((

0|0
    0|0
  • paint açtım.hsdfkjffdljs

1|0
    0|0
  • 8 yasında bılgısayarım olmustu ve ekran koruyucuyu açıp izlıyodum :D bide mayın tarlası oynuodummm :D

0|0
    0|0
  • gta vice city oynadım:S

0|0
    0|0
  • Chat'e girdiydim

0|0
    0|0
  • 1 hafta bakıştık

0|0
    0|0
  • paintte resim falan çizerdim winaptan müzik dinlerdim

0|0
    0|0
  • tabiki biligsayarı kurcalamaya her yere girmeye başlarım :D

0|0
    0|0
  • bırsey yapamadım kardeşimle sen oturmucan ben oturcam kavgası yaptım butun gece :D

0|0
    0|0
  • facebooka girdim.

0|0
    0|0
  • "ibrahim tatlıses aç" dedi annem onu dinledik

0|1
    0|0
  • :D aman allahım dedim klavye ile hızlı yazıyomus triplerine girdim

0|0
    0|0
  • gazete

0|0
    0|0
  • Outlook'a açılsın ardından mailler kontrol edilsin.

0|0
    0|0
  • Hatırlamıyorumki

0|0
    0|0
  • mario oynadım

0|0
    0|0
  • hatırlamıyorum

0|0
    0|0
  • mayın tarlası oynamıstım.