Futbol kavramlarından bahseder misiniz biraz :) ?

ya belki ilginç gelir ama futbol terimlerinden bahseder misiniz açık şekilde
futbol maçı izlemeyi çok seviyorum ama boş boş bakıyorum gibi geliyo tam açıklayıcı şekilde bahsedebilir misiniz ofsayt ceza sahası röveşata taç vs falan

0|1
3|10

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• 1. Endirekt serbest vurus: rakibe yapilan "normal" fauller disindaki kusurlu hareketlere verilen vurus cezasi (ayak tabani ile rakipten top kapmaya calismak, ofsayttan dogan vuruslar, kale vurusu vs.)
    2. Ofsayt: Bir oyuncu, eger kendi takim arkadasindan bir pas aldiginda ve o pas takim arkadasinin ayagindan ilk ciktigi anda, o oyuncu ile rakip kale arasinda en az 2 rakip oyuncu yoksa, ofsayt olur.
    3. Kale vurusu: karsi takim tarafindan kullanilan topun, rakip takimin oyuncularindan hicbirine degmeden kale cizgisini terkederek disariya cikmasi durumundan dogan endirekt serbest vurus.
    4. Direkt serbest vurus: Bir oyuncuya rakip takim oyuncusu/oyunculari tarafindan yapilan "normal" faullerden dogan vurus cezasi (rakip takim oyuncusunun elle oynamasi, nizami olmayan vucut temaslari, oyuncunun ayagina celme takmak veya dengesini bozacak bir harekette bulunmak vs.)
    5. Sari kart: bir oyuncuya rakip takim oyuncusu tarafindan yapilan olagan sertligin disindaki faullerden dogan ihtar cezasi (arkadan mudahale, forma cekme vs.). Bu ihtar ayni mac icersinde, ayni oyuncu tarafindan 2 kez alinirsa, o sari kart kirmiziya donusur ve oyuncu oyundan ihrac edilir.
    6. Kirmizi kart: bir oyuncuya rakip takim oyuncusu tarafindan yapilan sari karti gerektiren durumlardan farkli olarak olagandisi faullerden dogan ihrac cezasi (rakibe cok sert bir bicimde vurma, vurmaya tesebbus, kufur etme, tukurme ve gol pozisyonuna sahip olan bir oyuncuyu bilincli olarak dusurme vs.)

0|0
    0|0
  • Bahsederdim ama çok yorgunum :(

0|0
    0|0
  • Kale kaleci degaj beg depar savunma stoper adam alanini savunan adam adama savunma ön libero savunmanin onundeki savunucu ve oyun kuran

0|0
    0|0
  • "Örümcek ağı vardı köşede, onu bile aldı sayın seyirciler" eşittir "iki diregin birlestigi yerden topun gol olması" nasıl? :)

0|0
    0|0
  • 22 tane adam bir topun peşinden koşturuyorlar diye öğretiyorlar dimi size futbolu

0|0
    0|0
  • oralardan golüm var...

0|0
    0|0
  • Ofsayt

0|0
    0|0
  • atomun nasıl parcalandıgı sorsaydın anlatabılırdım sana

0|0
    0|0
  • Futbol topla oynanan. 22 kisinin sahada ter. doktugu tek amac gol atmaktir. 2 kaleci olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bir oyuncu eğer rakip kale çizgisine toptan ve sonda ikinci rakip oyuncudan daha yakın ise ofsayt olur

0|0
    0|0
  • Olmaz sırlarımı açamam herkese

0|0
    0|0
  • Aç oku kızım google var dimi :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...