Ev sahibi - kiracı sakata geleceğiz galiba

öncelikle iyi akşamlar. yaklaşık bir ay önce 2 arkadaşla beraber bir eve çıktık. ama şöyle bir sıkıntı var ki işlerle ben ilgilenemedim şehir dışında olduğumdan dolayı. arkadaşlar ev sahibiyle hiç görüşmemişler o sürede ben bunu geldikten sonra öğrendim. burada kapıcı gibi apartman görevlisi gibi bir şahıs var onunla konuşmuşlar ve depozito+kirayı ona vermişler. kontrat falan yok tabi ortada. geçen haftalarda bunu öğrenince ev sahibiyle konuşmamız gerektiğini söyledim arkadaşlara ve o apartman görevlisiyle irtibata geçtik adamın numarasını verdi bize. aradık konuştuk. tabi burada da ben konuşamadım her ne olduysa. ev sahibi gelemeyeceğini kontrata o apartman görevlisine imzalatmamızı söylemiş. aradan 2 gün geçti tabi bir yandan doğalgazda açılacak kontrat olması lazım. konuştuk o adamla işi falan oluyor bu adamın siz atın imzayı demiş. benim arkadaşta imzayı attı. yani buraya kadar tamamen geçersiz bir kontratımız var. şansa bakın ki bugün eve bakmaya geldiler. ev sahibi evi satılığa çıkarmış. iş bu şekilde olunca da benim aklıma binbir türlü şeyler geldi. düşündüğüm zaman ev satılsa ve bizi evden çıkarmak isteseler buna karşı koyacağımız hiçbir şey yok. daha ilk kirayı verdik kapıcının elline. onunda bir geçerliliği yok.

yarın hemen ev sahibiyle konuşup geçmişe dönük kontrat yapmak istediğimi söyleyeceğim. eğer kabul etmezse de yapacak hiçbir şey yok. bu konuyla ilgili bilgili kişiler varsa tavsiyelerinizi alabilirim?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaş benim alanımla ilgili bi soru denk geldi sonunda ya..Hep yok şundan ayrıldım yok bunu boşadım ,yok baldızım şöyle kaynım böyle,saçma sapan sorulara cevap vermekten yılmıştım :D Şimdi konuya gelelim;

Değerli arkadaşım sen o kontratı geçmiş tarihe de yapsan yeni mülk sahibi seni evden çıkartabilir.Tek çaren vardır, o da tapuda gayrimenkulün kayıtlı olduğu kütüğe şerh koymak.Elbette bunu bi ev sahibinden imzalı olarak geçerli bi kontratla yapacaksın,sonrasında şerh işi.Bunun harcı marcı varmıdır yok mudur onu tapuya soracaksın.

Hukuki açıklaması da şudur : Kira sözleşmesi kiralayan ve kiraya veren arasındadır.Karşılıklı olarak edimler : temelinde :kiraya konu olan şeyi kullandırma-semeni ödemek.Kira sözleşmesi yapılması mülkiyet hakkını sınırlamaz.İstediği gibi satar devreder.Sen o evde ısrarcı olma satana kadar otur yat kalk,zaten evi satın alacak kişi de bunu düşünür evde kiracı var mı yok mu diye ,çıkar öyle alayım der. Ha ev sahibi seni nasıl çıkartamaz,kira sözleşmesi sözlü olarak da yapılabilir,elinde ödediğin apartman aidatı vs gibi o evde kaldığını belirten bir belge varsa konu komşu tanıklığı de geçerli olacaktır,herhangi bi hukuki uyuşmazlıkta.Sen sıkma canını,öle bişey yaparsa sen tekrar sor ben sana söleyeyim baya uzun oldu,uzun cümleler ömrümü kısaltıyor benim :))

0|0
    0|0
    • sağol ilgin için. biraz araştırdım tabi internetteki bilgiler ne kadar doğru bilinmez ama eğer kontratım olursa elimde sanırım ev satılsa bile kontratım devam ediyormuş. link şuradan duydum yani.

• İlk önce ılımlı yaklaşacaksın kontrata imza almak için.Baktın adam imzalamıyor ozaman da diyeceksin ki tamam arkadaş sen imzalamasanda bu aramızda böyle bi sözleşme olduğu bariz,bunu ben ispatlarım diyeceksin. Adamda evi satacaksa yada sattım diyorsa ,diyeceksin ki sen ödemediğin kira varsa ordan indirim yaptır yada ödeme,nakliye makliye vs gibi de bi meblağ çıkart ona abartmadan,bunları öde biz burdan çıkalım dersin.Ok?Sözleşme ev sahibine karşı geçerli ,satamaz değil bak farkı iyi ayırt et.

• ok. ben bunları söyleyeyim. ben evi satamaz demiyorum zaten. ama el değştirdikten sonra yine bazı hakların oluyor biz de şu an o da yok o yüzden dedim ben

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• elıne bır çekiç al indir camı cerceveyı aksam... nede olsa kıracı degılsın...sabahta cıkar gıdersın...

0|0
    0|0
    • çıkıpta gideceğim yer yok işte. o kadar eşya var bir de. benim önceliğim şu an bu evde kalmaya devam etmek. bilmiyorum yapılabilir mi ama?

• o daha sessız olur daha iyi :)) ... hadı sana bir link vereyim sıkıntını unut bıraz :)) ca link yayın ısle bak

• :) ne ki bu

• seni geçtim de arkadaşların böyle bişiyi nasıl yapmış

0|0
    0|0
    • salaklık işte. şimdi de onlar öyle otururken ben site site dolaşıyorum bir hakkımız var mı acaba diye. kontörüm yok olsa hemen şimdi arayacağım ev sahibini ama...ben ta o zaman söyledim ama onlara başımız ağrıyacak gibi geliyor bana diye. öfleyip pöflediler o zaman ne olacak gibisinden. şimdi şu evden bir çıkartılalım o zaman görüşeceğim ben onlarla da!

Yükleniyor...