Sayın inançlı, neden inanıyorsun?

Video : link

Bu soruyu farklı kültürlerin bir arada bulunduğu bir oluşumda sormayı dilerdim. Pek çoğunuzun gelecek cevaplara tahammülünün olmadığının farkındayım.

Neden inanıyorsunuz?

Güncellemeler:
Artı olarak şöyle bir video daha ekleyelim.

link

0|0
10|13

En İyi Kız Görüşü

• O adamın dediklerini sordum kendime.Çok fazla düşündüğüm bir konu.Bazen inancımı kaybettiğim zamanlar oluyor.Bazen de Kuran'da yazanları düşünüyorum.1500 yıl önce yazılan tek bir olay inancımı yerine geri getiriyor.

Biz de bugün bedenini, arkandan geleceklere ibret olman için, kurtaracağız. link

Linkte olayın tamamını okuyabilirsiniz.Bundan daha fazlası var.

Ben doğruluğunu gördüğüm için inanıyorum.Asla günahsızım demem.Hatta tam tersi günahkarın önde gidenlerindenim.Tabii ki kendi inanışıma göre bu böyle.İnanmayanları ya da başka dine mensup olanları asla yadırgamam.Din konusu insanların hassas olduğu bir konu.Paylaştığın videodaki adam çok da güzel açıklamış bunu zaten.O da kendisine göre haklı sonuçta.

Bu arada bu video için teşekkür ederim.Adam gerçekten her şeye çok güzel bir şekilde değinmiş.İnsanları kırmyacak şekilde yaklaşması çok hoşuma gitti.

1|2
    0|3
    • eger inaniyorsan onlarin kurallarina gore yasaman gerek, eger inanmiyorsan kendi kurallarina ve dogrularina gore yasarsin... bu kadar basit(mi acaba) :D

• Burada müftü gibi atıp tutmak haddim değil ama inancın diğer dinleri yadırgamanı söylemiyor mu? Mesela en basitinden ''senin olan doğru yola'' davet etmen, inanmayanları uyarman ve hatta onlara acımanı söylemiyor mu? Yeri geldiğinde aynı sofraya oturmaman ve arkadaşlık kurmaman öğütlenmiyor mu? Sen bunlara karşı geldiğinde dinine karşı gelmiş olmuyor musun?

Kızlar Ne Diyor 9

• Neden inanmayalım?

0|1
    2|4
  • İnancından içten gelen bir şey olduğunu düşünüyorum.

0|1
    0|1
  • 0|2
    0|1
  • inanmak istediğim için inanıyorum

0|0
    0|1
  • bilmiyorum.

0|1
    0|0
    • güncellemedeki video da iyi. ihanete uğradım ve yalan söylediler bana. :D bunu düşünmüştüm

• içimden geldiği için - doğa anaya

0|2
    0|1
  • inanmamak gibi bir seçeneğinizin olmadığını ne zaman öğreneceksniz.

0|1
    0|1
  • Inanmak için birçok sebebim var ama inanmamak için hiçbir sebebim yok..

1|0
    0|1
    • sayabilirmisin

• Sizler gibi bir fikrin etrafından dönmeyerek, devlet ve aile tahakkümünde kesin inançlar ve yargılar veren tehlikeli insanların, bu konuya kendi inançları ve kitapları doğrultusunda örnekler vererek müdahil olacağını tahmin etmemek mümkün değildi. Lakin, belki evrensel bir "iradeyi" esas alacak yorumlar gelebilir düşüncesi ile şansımı denedim. Eğer her şeye rağmen "Bakın şu surede şu yazıyor." minvalinde yorumlar yapacaksanız, ben bir köşeye çekileceğim. İyi günler.

• insana zorla düşünmeyi öğretemiyorsun :)

• bir şeye tutunarak düşmek daha iyi.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• Bu ilk video, açtığım bir soru için gayet güzel bir anlatım olmuş. Din eğitimi kaç yaşında verilmeli veya verilmeli mi diye sormuştum. İnsanlar dürüst olsaydı ve gerçekten en doğru din herhangi biri olsaydı, daha küçüklükten beyin yıkama yapmazdı. İnsan kendisi, kendisi için en doğruyu bulabilir yeter ki beyin yıkama yapılmasın.

Soranlar çıkabilir, peki o zaman insanlara insan öldürmemeyi ve iyi erdemleri de öğretmeyelim diye.. Bu aynı şey değildir. Biri Dünya içinde bir birimizle yaşayıp gördüğümüz bir olgu biri hiçbir zaman kanıtlanamayacak ve Dünya ile ilgisi olmayan bir olgudur. Dinler değişebilir toplumlar için ancak insani değerler değişmez. İkisi farklı şeylerdir yani.

0|0
    0|0
    • Ne yani 10 parmagimiz var diye sadece ona kadar mi sayabiliyoruz. Ben din ile alakali sorulara cevap vermeyi sevmiyorum çünkü bu içinde yasanilmali. Senin düsüncene, inancina saygi duyuyorum ve bir daha yorum yapmayin rica ediyorum..

• Niye sizin neyiniz üstün? Madem tahammülünüz yok neden girip yazıyorsunuz? Yazı yazana cevap verilen bir site burası. Siz yazacaksınız başkası da yorum yapacak. Bu basit. Kimse de size hakaret etmedi, nedir bu denli zorunuza giden? Rahatsızsanız en başta hiçbir tartışmaya girmeyin. Fikrinizi belirttiniz ben de belirttim. Saygımı da bozmadım. Garipleşmeyin rica ederim.

• Amacın yoksa yaşamak için nedenin de yoktur..

0|0
    0|2
  • Videonun ilk bölümüne bayıldım.Sorarım size niye müslümansınız?Anneniz, babanız müslümanda o yüzden.Aramızdan kaç kişi diğer dinleri de araştırarak kendi dinini benimsedi ve ya dini gereksiz buldu.

0|0
    0|0
  • annemız babamız ınandıgı ıcın ınanıyoruz..oyle dogduk,oyle yetıstırıldık...alıskanlık gıbı..

0|1
    0|0
  • benim hoşuma gidiyor İslamiyet adam gibi efendice yaşamanın şekli ayrıca ahir zamanda zaten ALLAH apaçık inkar edilecek bu benim dünyam benim kararlarım

0|1
    0|2
  • bende inaniyorum, ama seytana :D

1|0
    1|1
  • inanmazsan yanarsın bööö

1|1
    0|3
  • Saçmalık kaynıyor verilebilecek birsürü cevap var ama zaman kaybı. Aç bi müzik keyfine bak paşam.

0|0
    0|0
  • sen bir dolaplar ceviriyorsun ya bakalım

adın fuat mı ?

0|0
    0|1
  • “Dinsiz bir millet yaşayamaz. Rus da dinsiz kalamaz. Geri dönüp Hıristiyan da olamaz” ifadeleriyle başlayan müjde bir gün gerçekleşirse, bu gerçekleşmeye kapı açanlar arasında Dostoyevski adı mutlaka en başlarda anılacaktır.

0|0
    0|1
  • İslamiyet tüm bu sorulara en iyi cevabı verdiği için olmasın? Darwin'e ya da re-enkarnasyona ancak aptallar inanır. Gerçek güç sahibi olan Yalnız Allah'tır. Öküze, maymuna hatta daha aşağısı erkeğin cinsel organına tapınmak aptallık değilde nedir ! Dünyanın farklı yerindede doğsam arar mevlayı bulurdum. Allah imanlı olarak ölmeyi nasip etsin.

0|2
    0|1
    • İşte videodaki hatayı yapıyorsun. Başkaları da sana aptal diyor. Bütün dünya bir birine aptal diyor. Bunun sonu yoktur. Bu basitçe inattır ve sonu katletmeye kadar gider. Geçmişte ve bugün gittiği gibi.

• Madem demez de neden bugüne kadar din savaşları bütün diğer savaş türlerinden daha fazla insanın hayatını yok etti?

• "İrtidad" nedir, ne değildir diye araştır diyeceğim, 67. kişisel yorumun son ürünü çeviri ayetinden örnek gösterecek, Arap alemi için de "onlar yanlış yaşıyor kimsenin suçu değil bu, onun suçu değil bu, kader oyunu değil, bu benim suçum." diye şarkı söylemeye başlayacaksın. "Herkes herkese aptal diyor." diyen bir adama "Bizden olmayanların hepsi aptal!" yorumunu yapacak kadar aptal yorum yapabilecek aptal adamların olacağını tahmin etmiyordum.

• düşünüp de yorulmak istememe, kolaycılık daha bir sürü nedeni var

güzel bir söz geldi aklıma... Tanrı'nın tek bir özrü vardır...

devamı belli zaten yazmıyorum

0|1
    0|0
  • Bakış açın yanlış. Herkes bir şeye inanır. Bazıları inanmamaya inanır...

0|0
    0|0
Yükleniyor...