Biz bu Rusya'nın gücünü neden bu kadar çok küçümsüyoruz?

Acaba adamların Sovyetler Birliği'nde dağılmalarına mı kanıyoruz?Adamlar 3 tane uçak gemilerini birkaç tane gemilerini ve birkaç binde tanklarını kullanımdışı bıraktılar diye adamları küçümsüyor muyuz nedir anlamıyorum.Bundan 20 sene önce bu adamlar Avrupa'yı titretiyorlardı.Bugün ne değişti?Bence yanlış değerlendirmeler yapıyoruz.Eski hallerine rahatlıkla dönebileceklerini 2008'de Gürcistan'ı işgalleri sırasında gösterdiler.Bu nasıl bir deli cesaretidir?Heryerde burun buruna geliyoruz.Bize güzellikle Suriye konusunda uyarı çekiyorlar anlamamazlıktan geliyoruz.Nereye gidecek bu işin sonu?

Güncellemeler:
yeniden 1980 vebektasi'nin vermiş olduğu linklerdeki yazılar gerçekleri tespit etmekten çok sadece eleştirme odaklı.Oysa ki ortada ciddi bir tehdit var.Yani şu istifa etti bu etmedi;aa bak büyük hayallerin peşinde koşuyorlarmış diye açıklamak pek doğru değil bence.Uçuruma doğru gidiyoruz.toprak zeminden ayrılmadan tutunacak biryer bulalım.
Bulalım derken yöneticilerimiz olarak.Hep beraber yani.Makul seviyeye gelelim demek istiyorum.

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Rusyanın şu an Türkiyeden aşağı kalır bir yanı yok. Orda da zenginle fakir arasında uçurum bizde de.. Denge politikalarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz

0|0
    0|0
    • Evet.Ama boğazımıza basabilecek güce sahipler.Denge politikasını biraz bozuyoruz gibime geliyor.

• İnşallah olmaz

• İnşallahta bu işlerde pek inşallaha kalmıyor gibi sanki.

Kızlar Ne Diyor 1

• çünkü apaçık bi şekilde bölgedeki en büyük güç olmak istiyoruz, en büyük güç olmak için korkmamak gerekir. bu en büyük güç olalım osmanlıdaki gibi olalım gibi bi mantık günümüz şartlarına ters olsa da devletler (bilhasa mazisinde gücü yaşamış olanlar) bu rüya ile yanıp tutusur. aynı rüya ruslarda da var, israilde de var.. bakalım zaman ne gösterecek

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• şiddetle şu yazının tamamını okuyun bugünkü suriye iran ve rusya geilimine ciddi anlamada ışık tutacak bir yazı link

0|0
    0|0
  • Eee ABD'nin mi esiri olalım yoksa Rusya'nın mı ? Rusya'dan tarafsın sanıyorum. Ne fark etti o zaman ?

0|0
    0|0
    • Hiçbir kimsenin tarafı değilim.Ama ülkemin gücünü aşan şekillere girmesi beni korkutuyor.Onlar birbirilerine belli bir noktaya kadar müsamaha ederler.Ama ortada çok dolanmıyor muyuz?Onu sorguluyorum.En nihayetinde bizden daha güçlüler.

• Bu işin sonunda mızrakucu gibi kırılmak var.Biliyorsun.Mızrak zırha çarpınca ilk önce ucu kırılırmış.

• Türkiye'deki bu halkın şu kafa yapısıyla bu kadar bile ayakta kalması zaten beni şaşırtıyor. Kırılacak eninde-sonunda diye düşünüyorum. Çünkü biz bu kafalarla bu mücadeleyi kazanamayız.

• Bundan dolayı olabilir mi?

link

0|0
    0|0
  • rusya eski gücüne doğal gaz rezervi sayesinde geliyor.

güçlü olmak için ekonominin güçlü olmasi lazim.rusyanin ekonomisi çökmüştü şimdi toparlaniyor.yani ülkeleride güçleniyor tekrar.tabiki nükler güç olduklari gerçeği hiç değşmedi

0|0
    0|0
    • Rus ordusu %90 gücünü koruyor.

• Tamam işte.Rusya'nın bize vurduğu yanına kar kalır.Aldığımız zararda bizim yanımıza zarar olarak kalır.Bu kadar basit.

• heralde türkiye rusyaya tek bir mermi atsa adamlar bize 1000lerce füze yollar

• Rusya beni bağlamaz. Hepsi kendi çıkarları için birilerini kolluyor. Rusya ve iran , abd tehlikesi için suriye'yi korumaya çalışıyor. Yoksa suriye onların ipinde değil.

0|0
    0|0
    • Zaten senin benim ipimizde olması lazım değil.Ancak bizim yöneticilerde iplemiyorlarmış gibi.Bana çok mantıksız geliyor bu.

• Onlar dönek adamlar. Şimdilik abd var, elbet abd gidicek , o zaman putin esad sen bizim kardeşimizsin dicekler ama geçicek.

• Şu halk arasında "fifi" dedikleri köpekler var ya, ipleri sahiplerinin elindeyken avazları çıktığı kadar bağırıp, yanlarından geçenlere saldırmaya çalışırlar. Hah işte, biz öyle bir ülkeyiz. O ip de bana girsin. Sonunu bağlayamadım ondan.

0|0
    0|0
  • Çanakkale Geçilmez.o zaman bizler sovyetlerden büyük ordularla çarpıştıysak yine çarpışırız gerekirse.kimseyi küçümseyiz ama gücümüzü sınamaya kalkanada karşılık veririz.denemek isteyen buyursun.

0|0
    0|1
    • Sovyetler döneminde Sovyetlerin en geç 48 saat içinde Ankara'da oalcağı varsayılıyordu.Ne değişti şimdi?Bunlar güzel laflar ama gerçekler öyle değil.Gürcist6an'da diyor.Bugün kimse bizi işgal edemez diye.Ama ne oldu?2008'den beridir ne değişti?Hiçbirşey.Bunlar hamasi sözler.

• herşeyin bir sonu var bakalım sonunda sonuç ne olacak.birbirini satan vatanıda satar.ama bu ülke için geçerli yabancıların bağlılık huyunu alsa idi toplum o zaman hiçbirşey olmazdı.savaş çıkacaksada çıksın.en azından ne için savaş verdiğimizi bilelim.terör yüzünden ölenlerin sayısı baya fazla.yöneticileri zevki sefa içinde.ne için olduğunu bilinmeyen bir savaş yüzünden kan kaybediyor ülke.birde bu çıksın tam olsun.bende bıktım artık bunlardan ama olacakla öleceğe çare yok.

• birkere baştakiler ipleri eline almış durumda millet herşeye katlanıyor birbirine katlanamıyor.sünepe beyinli olmamak lazım.o yüzden malesef durum hiçte iyiye gitmiyor

• Onlar Türk erkeklerinin gücünü iyi biliyor aslında..

0|0
    0|0
Yükleniyor...