Capoeira mı? Muay thai mi?

Merhaba ben 4,5 yıldır aikido ile ilgileniyorum.Bu haziranda 2. bir dövüş sporuna daha başlamayı düşünüyorum. Kardeşim muay thai ben ise capoeira ya başlamak istiyoruz. Babam ise bir seçim yapmamızı istiyor. Sizce hangi dövüş sporunu tercih edelim? Hangisi daha etkilidir?

0|1
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Muay thai

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Meehaba bana aikido ile ilgili fikir verir misiniz baslamaj istiyorum da

0|0
    0|0
    • Kusura bakma geç gördüm cevabını net yoktu evde. Aikido nun kelime anlamı enerji akış yolu veya benzeri anlamlara gelir. Aikido rakkbin yaptığı saldırının enerjisini ona yansıtma yı amaçlar. bir nevi onun vuruşunun enerjisiyle onu etkisiz hale getirisin. Aikido da rakibin zayıf noktlarına çeşitli hareketlerle rakibi etkisiz hale getirirsiniz. Ben siyah kuşağım ve en küçük yanlisımda tekmeyi yiyorum ama bu yüksek kuşak olduğumdan alça kuşaklarda tekniği doğru yapana kadar teknik tekrar tekrar anlatılır. Alışmada zorluk çekmessin. Kilo problrmlerin varsada düzenli yaparak kurtulabilirsin. Felsefi yönüde vardır. Genellikle ilk saldıriyı sen yapmazsın bazı istisnalar vardir.

• Ben onun kardeşiyim aynı zamanda 250 yi aşkın teknik vardır 4.5 yıldır gitmemize rağmen daha 150 tekniği göstermişlerdir ☺

Erkekler Ne Diyor 5

• capoeira sadece gösterişten ibaret onları sokakta yapmaya kalksan dişlerin avuçlarında eve dönersin :D

1|0
    0|0
  • capoeira ya basla daha hareketlı muaythai muzık eslıgınde ben 7 sene kıckbox yaptım moay cılarla beraber salonu kullandık ızlerke sıkılıyordum okadar dıyım

0|0
    0|0
  • Capoeira

0|0
    0|0
  • Capoeira görsel şovdur. Etkili bir dövüş sanatı değildir.

0|0
    0|0
  • Capoeira

0|0
    0|0
Yükleniyor...