Bunları biliyor musunuz? Eleştirirken aklınızda bulunsun!

1.65 Yaşını doldurmuş Muhtaç,Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşları ile Özürlü ve Muhtaç Türk Vatandaşlarına Aylık bağlandığını

2.Her evden okuyan 1 çoçuğa her dönem için 100 tl verildiğini

3.0-18 yaş arası çoçukların sağlık hizmetlerini devletin karşıladığını

4.Ssk-Bağkur-Emekli Sandığı Ayrımcılığının ortadan kalktığını her hastanede rahatlıkla bakılabildiğininiz

5.Yeşil Kart adı altında devleti milyonlarca lira dolandıran insanların Genel Sağlık Sigortası ile kontrol altına alındığını

6.Şehit ailelerine milyonlarca lira aylık bağlandığını ve tazminat ödediklerini

7.Babasından maaş alabilmek için eşini boşayıp aynı evde yaşayamaya devam edenlerin SGK tarafından ortaya çıkarıldığını

Bunun gibi yüzlerce madde varken bazıları

1.Terör

2.Kürtaj

3.Zam

Diyerek kendi içimizden yıkmaya çalışırlarsa gerisini siz düşünün..

0|0
3|23

En İyi Erkek Görüşü

• 1- İlk defa bir başbakan zam isteyen memur sendikalarına “IMF’yi ikna edin” dedi.

2- İlk defa bir bakan “tezkere geçmezse memura maaş ödeyemeyiz” dedi.

3- İlk defa ekonomi büyürken, istihdam yerinde saydı, keza ilk defa cari açık verilirken döviz kuru sürekli düştü.

4- İlk kez cari açığın üstünde borçlanma yapıldı.

5- İlk kez Yunan Kilise Bankası Türkiye’de banka aldı.

6- İlk defa domuz kesimlik hayvanlar sınıfına alındı ve teşvik kredisi verildi.

7- İlk defa kamunun kamuya olan borcu piyasadan borçlanılarak ödendi. İlk defa düşük faizli dış borç yüksek faizli iç borç ile ödendi.

8- İlk defa döviz sürekli düşerken, döviz cinsi borçlar TL cinsi borca çevrildi.

9- İlk kez İsrail’li işadamına gizli bir şekilde 800 milyon dolar kaynak aktarıldı.

10- İlk defa bir başbakan işsizliğin dünya gerçeği olduğunu söyledi.

11- İlk defa yabancı rantiyecilere vergi muafiyeti tanındı.

12- İlk defa bir kanun daha uygulanmadan değiştirildi. 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Türk Ceza Kanunu daha yürürlüğe girmeden değiştirildiler.

13- İlk defa bir kanun bir haftada iki kere değiştirildi. 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu bir haftada iki kere değiştirildi.

14- İlk defa Petrol Kanunu ile yabancılara 50 yıllık imtiyaz verildi.

15- İlk defa zina suç olmaktan çıkarıldı. İlk defa kapkaç diye bir sektör ortaya çıktı.

16- İlk defa bir başbakan çiftçilere “gözünüzü toprak doyursun” dedi.

17- İlk defa bir başbakan Müslüman topraklarını işgal eden Hristiyan ABD askerlerinin sağ salim ülkelerine dönmeleri için dua ettiğini açıkladı.

18- İlk defa borç gayrısafi milli hasılayı aştı. İlk defa şirketlerin yatırım istisnası kaldırıldı.

19- İlk defa bir başbakan “bir dönem dini kullandık” dedi.

20- İlk defa dar gelirlilerin alım gücü bu kadar düştü.

21- İlk defa bir başbakan yapılan bir ihaleden önce uçak istedi, sonra mercedese razı oldu.

22- İlk defa enflasyon % 10 artarken, pancar fiyatları 99 kuruştan, 88 kuruşa indi.

23- İlk defa fındık üreticileri taban fiyat sebebiyle perişan oldu ve en büyük mitingini yaptı.

24- İlk defa bir başbakan ve dışişleri bakanı, İslamiyet’i yok etmeye yemin eden bir papanın heykeli önünde fotoğraf çektirdi ve AB Anayasasını imzaladı.

25- İlk defa iletişim sektörünün tamamı yabancıların kontrolüne geçti.

26- İlk defa bir başbakan Türkiye’yi pazarladığını açıkça itiraf etti ve toprak satılıyorsa “alıp götürmüyorlar ya” dedi.

27- İlk defa bir başbakan “borç yiğidin kamçısıdır” demekle borçlanmayı başarı olarak gösterdi.

28- İlk defa bir cami kiliseye çevrildi.

29- İlk defa kilise ve havralar imar planlarında yer aldı.

30- İlk defa bir başbakan Yahudi think tank kuruluşundan “üstün cesaret ödülü” aldı.

31- İlk defa Türk askerlerinin başına ABD güçlerince çuval geçirildi.

1|3
    0|0
    • Valla ben başbakan parti veya onun bunun adını vermedim.Halka yapılan yardımları aklımdan yazdım.Kopyala yapıştır yapmadım mualefet sitelerinden

• sabah sabah uzun uzun yazamam ugrasamam

• Bunlar yüzünden halk fakirleşiyorsa demekki benim saydığım maddelerlede oy kazanmayı (fakirin yanında olarak) başarabiliyorlarsa yazdıkların önemi yok gibi duruyor

Erkekler Ne Diyor 22

• akp'li kardeşim... propagandanı git başka yerde yap... bu platform uygun değil...

benzin 1.66 iken şimdi 4.18 oldu... şehit sayısı 13 iken her yıl artarak devam etti 2011 yılı 168 oldu daha bu yılı bilemiyoz.. terörü nasıl hiçe sayabiliyon? tığ gibi delikanlılar 20'li yaşlarda 25'li yaşlarda hayatının baharında şehit oluyorlar.? açılım safsataıyl bu günlere geldik... ha tabiki iyi şeylerde oldu ama özellikle terörü hafife almana dayanamadım ..

3|1
    0|0
  • MErak ediyorum bu maddelerin avrupa birligiyle bir baglantısı var mı acaba. Nasılsa oranın yasalarını kullanıyoruz

0|0
    0|0
  • üstüne giydiğin imitasyon kürk mü?

2|1
    0|0
  • ne yani burda akp sempatizanlığı mı yapıyorsun ?

2|3
    1|0
  • ne kadar doru bu bilgiler kaynak falan belirtmemissin yanlis bilgi verip insanlari yaniltma asli yoksa.

1|0
    0|0
  • yüzsüzlüktede sınır olur dimi yani? suratına tükürülüpte yağmur mu yağıyor hadi gidelim diyen tek partisinizdir.

2|0
    0|0
  • teror ne kı canım demi yılda 1000 genc olduruluyormusss amannnn para daha onemlı senın dınin paraysa ben bisey diyemem kurtaj konusuda senin gbi beyinsizleri oyalamak için cikarılmıs sunni gundemdir zam konusuda savaşa hazırlanan devletin savaş bütçesine katkı yapmasıdır amerıkan uşagı basbakanınıa destektir. savas cıkarsa ılk senı gormek ısterim ölenler arasında

2|0
    0|0

• Bır cogunu biliyordumm.

Peki nasıl enflasyon artmiyor benim aklıma takılan o.

2012 yıl sonu öngörüsü 7,4... Memura 4+4 öngörüyorlar.

Dunyanın en pahalı benzini bizde, doğalgaz elektriğe zam geliyor,

Simit bile yari yarıya zam gördü... Enflasyon artmiyor..çelişki var

Durumda..:(

1|0
    0|0
  • çok iyi açıklama olmuş teşekkürler bazıları umarım bir şeyler anlayabilirler kalıplaşmış cümlelerle siyaset yaparak atıp tutarak olmuyor bu işler tekrardan teşekkürler.

0|0
    2|0
  • "Türkiyede adalet aramak, genel evde bakire kadın aramaya benzer"

Nazım Hikmet'ten atıfta bulunsam nasıl olur :)

1|0
    0|1
  • kapitalizm türkiye ye hiç yaramadı

biz birde onurlu milletiz deriz hep fasa fiso

1|3
    0|0
    • eleştirileri hak eden bir sistem varsa eleştirilir

bence maddeye ağırlık verip manevi özümüzü kaybettik

manevi özümüze geri dönmemiz gerekli diye düşünüyorum

• Osmanlıya dönüş mü diyorsun? Kaldırabilecek misin peki fatih'in zihniyetini kanuni'nin adaletini?

• bizim türk insanlarımız cahil olduğundan yukarıda olan insanların karnı herzaman tok olur nedenmi çünkü bizim insanlarımız 1kg makarnaya oy verirse ve bazı insanlarda allahın adını anıpta onu menfaat için kullanırsa işte ozaman bizim bittiğimiz gündür ve ben son 5yıldan sonra olan herşeyi normal karşılıyorum çünkü iyilikle olmuyorsa bazı konular bu ülkede zorla yaptırılıyor ve bunu yapanlar ise bizim ülkemizin başında olanlar ve ona hammallık yapanların yüzündendir ve noktayı koyuyorum ..

0|0
    0|0
  • İyisiyle kötüsüyle bizim memleketimiz. Kimine göre arşa ulaşmak için hep ak kimine göre dağa bulaşma ey halk! Ortak bir kanaat var ki devlet eleştirilmeli! eleştirilmeli ama akil kişilerce eleştirilmeli, at gözlükleriyle çayır yola bakanlar seçilmemeli eleştirsin diye çalılara takılıp canı yananlar konuşmalı halkız diye.

0|0
    0|0
  • bunların çoğu eskiden beri var yeni birşey yok ki burada

2|0
    0|0
  • soru ile kızlarımız hiç ilgilenipte cevap vermemiş!

acaba bu soruyu cinsellik katagorisine taşosalar yada mal gibi sevgili muhabbeti yapılan bir alana acaba kızlalrında ilgisini çekermiydi?

bu arada her kesim haklı..

her kes ikna edilemez

0|0
    0|0
  • Onlar Deli.

0|0
    0|0
  • Anamı da alıp gidiyorum.

Kovulduk ey halkım,unutma bizi.

0|0
    0|0
  • kurban olurum sana saol:)

0|0
    2|0
  • Bunları biliyordum.

0|0
    0|2
  • 10 yıl kriz ya da darbe olmasa, herhangi bir hükümet de böyle şeyler yapardı. aqp başarısız bile.

1|0
    0|0
  • 6.şehit ailelerine tazminat mi iyi araştir bilmeden konuşma

1|0
    0|0
  • Burası TÜRKİYE desem ?

0|0
    0|1
    • Zaten bende Almanya demedim.Anlayabilene

• Anlamak gerekmiyor malesef , söyler misin anlaşılsa bile hangi birine çözüm getireceksin.Bizleri farkında olmadan alıştırmışlar 3 maymunu oynamaya...

Kızlar Ne Diyor 3

• O kadar şey yazdım gönderilmedi ya. Peh özet geçiyorum.

Çoğu ülkede bunların alası var. Ayrıca bu haklardan yararlanmak da öyle yazıldığı gibi kolay değil. Verdikleri 3 krş bir şey onun için de kılı kırk yaran bir araştırma yapıyorlar.

70 yaşında görme özürlü olup da 2 çocuklu askerî maaşın biraz üstüyle geçinen bir ailede kalan kişiye "kendi kendine yetebilir" belgesi veren bir devletten ne bekleyebilirim ki.

Şimdi her maddeyi teker teker eleştirip görünende öyle ama uygulamada kesinlikle farklı olduğunu yazardım ama bu kimsenin fikrini değiştirmeyecek, boşuna uğraşmaya gerek yok. Sadece biraz gözünüzü açıp gerçek çevrenizdeki olaylara bakın.

2|1
    0|0
  • terörü önemsiz konular sıralamasında 1. sıraya koymuşsun ya pes. umarım askere gidecek bir yakının yoktur umarım ileride kardeşini çocuğunu askere yollarken için bu kadar rahat olur ve aklına 6.maddeni getirir rahat edersin.

1|0
    0|0
  • Soran kişi senin gibilerini gördükçe, ülkece nasıl umutsuz vaka oldugumuzu birkez daha anladım.

Az yazdıklarına dikkat et yahu, gerçekleri göremeyecek kadar kör müsünüz siz be..

0|0
    0|0
Yükleniyor...