Umutların bittiği yerde Türk'ün kudreti başlar

Bu söz hakkinda ne düşünüyorsunuz? İçim bir garip oldu bunu dinlerken link Nasıl bir millet olduk biz? Askere gitmek istemeyen gençler...içlerinde Vatan sevgisi kalmamış insanlar...

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• anen katılıyorum malesef..atalarımız. türk milletinin büyüklüğünü gösteren olaydır. avrupalısı, orta doğulusu, yahudisi, amerikalısı bi sürü milleti karşınıza alıyorsunuz. bunların hepsi senelerce planlar yapıyor, imkanlarını seferber ediyor ve sizin ülkenizi istila ediyorlar. yetmiyor, ordularınız dağıtıyorlar. yetmiyor psikolojik harp ile umudunuzu kırmaya çalışıyorlar. yetmiyor bir sürü isyan ile birbirine düşürmeye çalışıyor. şimdiki bunları yaparken tüm imkansızlıklar diz boyu.. yiyecek yok, giyecek yok vasıta ha keza buna rağmen ninelerimiz o koca top mermilerin omuzlarında cepeye taşımışlar... ya... yarmı aştın bee :( senin ile hem fikirm... genede umudumuzu kesmeyelim iyi olur inşallah :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Yıl olmuş 2012, hala vatan millet Sakarya edebiyatı yapıyorsunuz.

1|0
    1|0
  • way anasını milletin derdi seni gerdi anlasılan kalk sen git o zamn askere bu soz sacma milliyetçilerin sözu umudun biitigi yerde turkun kuvveti başlar degil yumurta kıca gelınce aklı basına gelır turkun ondan ayrıca oyle kudret mudret olsaydı 16 kere kurulan devlet yıkılmazdı kuruldugu gbı kalırdı

0|0
    1|0
  • iman eksikliginden kaynaklaniyor..

1|0
    0|0
  • Kurtuluş savaşı dediğimiz, var oluş mücadelesi verdiğimiz savaşta bile askere gitmemek için türlü taklalar atan zibilyon tane insan olmuş. Kahramanlıkların arasında fazla fark edilmez ama yine de yazar kitaplar. Bizler daha çok göz kamaştırıcı kahramanlık kısımlarıyla ilgileniriz.

İşin aslan payını azınlık yapar, yemesi herkese kalır. Günü geldiğinde de yine küçük bir kısım eline taşın altına sokacak.

Bugün de böyle, yarın da böyle olacak.

0|0
    0|0
  • Mükemmel Türkler iman gücüyle bütün savaşları kazanmıslardır. çanakkalede örnektir.

2|0
    0|1
  • Kudretli neslin kanlarıyla yeşeren topraklarda tüm olumsuzluklara rağmen umuduğun yeşereceğini görecek olmak çok ütopik değil.

0|0
    1|0
  • bu milliyetçilik ne saçma birşeydir be

1|0
    1|1
  • bu daha iyi günlerimiz cok sey olacak cokkkk.

0|0
    0|0
  • türkün kudreti bir zamanlar vardı ...

0|0
    0|0
  • Türk ün kudreti nedir evladım, faşist söylemler bunlar ne gerek var

0|0
    1|0
  • Milliyetçilik kadar gereksiz bir ideoloji görmedim ve göremeyeceğiz.

0|0
    1|0
  • Seni askere gönderelim kaptaniye? Benim bedenim benim kararım demeyi biliyorsunuz hı?

0|0
    1|1
  • fakirlerin öldüğü zenginlerin yaşadığı vatan,sağolmasın.

DENİZ GEZMİŞ.

2|0
    0|1
  • :):) herkez nedenini gayet iyi biliyor siyasete girmemeliyiz bence bu saatte :)

0|0
    0|1
  • Games of America.

0|0
    0|0
  • tek gösterge ile ölçülecek birşey değil vatan sevgisi hele ki bu zamandaki askerlikle

0|0
    0|1
  • yorum yok :)

0|0
    0|1
    • Tamam işte, o zaman askerliğin formatını değiştirsinler. Giren çatışmaya girsin ve gönüllü olsun.

• Yesin allah allah. Gönüllü dedim. İstemeyen gitmesin.

• çok doğru bir söz kesinlikle

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Vicdani ret isteyen gençlerdir, haklıdırlar. İçlerinde insan sevgisi vardır.

1|1
    1|1
  • Askerde sanki çatıştırıyorlar, gidip komutanın işlerini yapıyorsun. E hani bu vatan borcuydu, vatana ne kazandırıyor.

0|0
    1|3
    • çatışmaya girende var merak etme..

• heryer öyle değil ancak komutan postasıysan fakat genede silahın var ve neticede hazır askersin.allaha şükür vatan borcumu yaptım kafam rahat

• Ben yenı geldım askerden nasıl kulanmayı bılmıyor..Bıze oğrettılenler baskasına öğretmıyorlar mı?

ve bu yenı nesılden ne beklıyosunkı?

• Vicdani red yaptım demin

0|0
    1|0
  • gördükçe sinir geliyor:/

cümleten delilikle haşır neşiriz de ben mi değişik geldim?doğaldır:(

0|0
    0|0
Yükleniyor...