Önlisans büro yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunları hangi bakanlık tarafından atanıyor?

hzlkya
ortaöğretim büro yönetimi mezunuyum örgün eğitimden dış ticaret okudum aöfden önlisans büro yönetimi okumayı düşünüyorum tekrar sağlık bakanlığı tarafından sağlık memuru olarak ataması oluyor diye biliyorum ve alımı çok diye duyuyorum fakat emin değilim yardımcı olur musunuz?
Önlisans büro yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunları hangi bakanlık tarafından atanıyor?