Protein ağırlıklı besleniyorum zayiflarmiyim?

merhaba arkadaşlar kilom 94 177 boyundayım bodybuilding yaptiğim için belim ince ama 4 pack gözüküyor artik 8 li pack yapmanin zamanı geldi diye düşünüyorum sorum şu: hic aclik hissi cekmiyorum acıktığım zaman şeker ve karbonhidrattan uzak duruyorum protein ağırlıklı karnımı doyuruyorum aç hissetmediğim için zayiflamicam gibi hissediyorum sadece protein ağırlıklı beslenerek zayiflamak mümkün mü benim günlük kalori ihtiyacım 2400 kalori bunu 2000 e indirdim ve protein ağırlıklı beslenmekteyim sonuc görürmüyüm ?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Yağ yakımında kalori protein karbonhidrat ve yağ hesabı çok önemlidir günlük ihtiyacınızın 2400 kalori olduğunu varsayarak basitce bir hesaplama yapalım:

Günlük 2000 kcal:
    Karbonhidrat 2000kcal %60= 300gr
    Protein 2000kcal %25= 150gr
    Yağ 2000kcal %10= 22gr

300 gr karbonhidrat, 150 gr protein ve 22 gr yağ tüketerek ve kardiyo yaparak ortalama haftada 1 kilo verebilirsiniz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Tabi ki görürsün. Devam et.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Protein ağırlıklı beslenmelisin tabi. Kalori açığı yakalıyorsan elbette sonuç görürsün. Bir hafta bak dene olmadı diyette oynama yaparsın zaten yağı aşağı çekersin proteini bir 20 30 gram kesersin

0|0
    0|0
    • günlük protein hesabıma göre 94x2:198 bazen bu 250 ye bile cıkıyor bazende 180 de bile kalıyor açlık hissime göre değişiyor 2 ile çarpmamın nedeni kaç kiloysan onun 2 katı protein almam gerekiyormuş forumlarda böyle duydum şeker ihtiyacımı meyvelerden alıyorum karbonhidrat ihtiyacımı da pilav tavuktan alıyorum tabi az alıyorum inş sonuc görürüm

• bilgili biri değilim ondan soruyorum işte dostum bence bir doktora gözüksem iyi olacak ama doktor adama bakıyorum göbekli göbekli adamlar onlardan aldiğim bilgi ne kadar iyi olabilir bilmiyorum

• İşte dediğim gibi hacim mi istiyorsun yoksa vücudu parçalamak kasları belirginleştirmek mi? ya da temiz yağlanmadan kilo alıp kas kazanmak mı. Bunlar önemli tabi doktora görünmene gerek yok bence

• 2200 e çıkar çok kas kaybedersin aldığın proteinler enerjiye dönüşür karbonhidratı tamamen kesme az al ağırlıklardada azalma olur kaliteli yağlardanda bir miktar al

0|0
    0|0
    • karbonhidratı pilavdan alıyorum günlük 400 gram gibi 200 200 güne bölüyorum ekmek asla yemiyorum şekeri ise meyvelerden alıyorum 2200 kaloride haklısın aslında ilk hafta 2200 yapsam diger hafta 2000 e indirsem kas kaybı olmaz gibi

• Bende 9 aydır yapıyorum güç düsüsü yaşadım yaz felan dinlemeyeceğim tekrar bulka girdim iyice hacim alayım ondan sonra seneye fit bir vücutla girecem

Yükleniyor...