Protein tozu kullanıyor musunuz?

Kas gelişimi için gerekli midir sizce, bazı görüşler protein tozunun kalitesiz proteinlerden oluştuugunu söylüyor.. Ne düşünüyorsunuz ?

0|0
1|25

En İyi Erkek Görüşü

• Gerçek protein için balık kirmizi et tavuk yemelisin az ama sik sik yersen gerekli proteini alirsin protein tozlarini gerekli beslenmeler yetmediginde alinabilinir ama kaliteli olmak kaydi ile kas yapıları için aminoasitler parcalanan kaslarin yapitaşlarıdir kas için istiyorsan aminoasit kullanmani tavsiye ederim ama önceliğin düzenli beslenme olsun imkanin var ise

1|0
    0|0
    • teşekkürler öncelikle. öğrenci evinde sürekli et tavuk balık bulunmasa da 3-4 bazen 5 yumurta yiyorum hergün. protein tozunun karaciğeri yordugu söyleniyor çoğu doktor tarafından.. buna ne diyorsunuz

• Ricaederim abicim şunuda söyleyeyim eğer almaya karar verirsen kesinlikle kaliteli bir ürün al diğerlerine göre birazdaha pahalı olsada daha iyi

• Aslında enzim kinetiğii ve metabolizma öğrenirsen göreceksin ki bu tarz tek bir yönden şişirmeler zararlı çıkar.
      Fazla aminoasitler glukojenikse önce glukoneogenez ile şeker ve türevlerine sonra yağa eğer keojenik ise yağa dönüşüyor. Bu karaciğeri yorar elbet. Ayrıca nitrojen dengesini de bozacak böbrekten aminoasit atılımı da böbrekleri yorar. Bilinmeyen bir atılım emilim vb enzim bozukluklarını agreve eder.
      Bu riskler özellikle tek aminoasit desteğinde olur.
      Peynir altı suyu proteini whey teorik olarak iyi ancak yüksek basınç altında üretmesi proteinin üç boyutlu yapısını bozuyor. Hatta hazır sütte bile...
      O yüzden her gün 3 tane yağda yumurta peynir vs ama her gün çünkü kas yapımı her gün olur.

Erkekler Ne Diyor 24

• Eğer doğal günlük proteini alıyorsan bence hiç kullanma kullanılmamalı.
    Ama şahsen almadığım için kullanıyorum. Wheyler kaliteli ve kaliteliler var.
    Her diyene bama

1|0
    0|0
    • çok ağır çalışmıyorum zaten salonda. günlük protein ne kadar ola ki benim için, 5 yumurta + kavrulmamış kuruyemiş hergün tuketiyorum, yeterli olur mu?

• hayır tabii ki akşam yeeğinde de hergün olmasa da protein alımım oluyor.

• Kaliteli bir protein tozu doğru kullanımda hiç bir zararı yoktur aksine çok faydasi var spor yapanlar için

1|0
    0|0
  • Gerek değildir. Şart değil. Normal beslenebiliyorsanız gerek yoktur. Ama kana hızlı karışması ve birkaç dakika içinde zahmetsiz protein alımı için uygun görülür.

0|0
    0|0
  • Doğal olarak günlük proteini karşılamak için günde 5 yumurta 500 gram tavuk balık veya et kuruyemiş bir sürü şey yesen bile ihtiyacını karşılamıyor o yüzden mecbur kullanıyorsun. Zaten peynir altı suyundan yapılıyor zararlı filan olmadıgını düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Vücudun orantısını bozuyor normal olmayan bir şeyler veriyorsun en başta kalp krizini göze alacaksın sonrasın da her türlü oluşabilcek sağlık sorununu bileceksin bu sorunların hemen ertesi gün olmayacak ilerleyen yaşlara oluşmaya başladığını da unutmayacaksın. Doğanda yoksa senin için yoktur, zararlıdır.

0|0
    0|0
  • ya şimdi günlük proteinin almiyorsan ya da belirli sebeblerden dolayi mesela mide küçüktür felan toz kullanirsin zarari yoktur ama hakkini ver yoksa sivilce felan çikar mazalalh :)) bu arada aminoasit denen şeyede bulaşmasan iyi edersin sporu birakinca sarkma yapiyormuş

0|0
    0|0
  • Evet kullanıyorum. Aşağı-yukarı hesaplamalarım şu yönde:

http://i.hizliresim.com/6ZWY6l.jpg

0|0
    0|0
  • Kaslar proteinden olusur spor Yapanlar Kullanabilir Daha hizli gelisirsin.. ama yerim Diyosan kullanmaSin.. ben Kullanmiyom sahsen ama baya bir Yemek Lazim...

0|0
    0|0
  • Gerek duymadim kaslarimdan memnunum

0|0
    0|0
  • Doğal olarak karışımım var.

0|0
    0|0
  • Protein tozlarinin bazilari gercekten kaliteriz ama bazilari iyi ama sunu unutmayin %80 diyebilirim protein tozlarinda domuz katkisi var

0|0
    0|0
  • geereksız bence

0|0
    0|0
  • Aksine whey protein en kas gelişimi için en kaliteli proteindir. Kana çok hızlı karışır.

0|0
    0|0
  • günlük ihtiyacın kadar yediklerinden alamıyorsan takviye yapmakta sakınca yok.
    ben zayıf olduğum için karbonhidrat kullandım ve 15 kilo aldım bir zararını görmedim aksine çokta faydası oldu

0|0
    0|0
  • kızlar için pek gerekli olduğunu düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Ramazan doğru söylüyor hiç gerek yok lor peyniri ve yumurta wheydir protein tozunun tek iii noktası hazırlamakla ugrasmasın ve cok pahlı değmez

0|0
    0|0
  • Zararlı ve geçici.

0|0
    0|0
  • Zararlı denmesi tamamen yalandan ibarettir bir zararı yoktur dikkatli araştırın

0|0
    0|0
  • Bence kullanma

0|0
    0|0
  • Yeni yeni kullanıyorum. Tat olarak hoş ama etki görmek benim için henüz erken

0|0
    0|0
  • Afedersin osuruğun bile protein kokuyo

0|0
    0|0
  • hayır kullanmam

0|0
    0|0
  • Kalp hastalığına yol açıyor aman diyim...

0|0
    0|0
  • Benim duyduklarıma göre tavsiye eden yok sen noröal sporunu yap keyfine bak...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Mili atlet ya da VİCUT geliştiricisi değilsen sağlıklı beslenme sakin yapma derim spor hocam dediki hep önce besin sora hata en son takviye oda çoook ileri düzeyde

0|0
    0|0
Yükleniyor...