Bugün yaptığımızın hayatımıza ne yararı vardı?

Hadis-i Şerif: İki günü müsavi (eşit olan) ziyandadır...

Peygamber efendimiz hadis-i şeriflerinde biri"İki günü müsavi (eşit olan) ziyandadır" buyuruyor. Ciddi manada kafa ve gönül yorulacak hadislerden biri... Biz napıyoruz ziyandamıyız... Hayırdamı Şerdemi yarışıyoruz.. Allahüalem!

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• çok doğru bazen bu yüzden bile çalışıyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• şu iki söze çok kafa yordum ama insanın ömrünü yer:

"İlim bir noktaydı, cahiller için çoğaltıldı." (HZ. Ali)

"Zerre Küllün aynasıdır" (Hz. Muhammed SAV)

Daha çok var böyle Hadisler ve sözler.

Her gün bir önceki günden daha ileride olmamız gerektiğini ne güzel anlatmış Efendimiz (SAV)

1|0
    0|0
  • 5 kadar işte idim ondan sonra sporu gittim 9dogru spordan cıktım eve geldim dinlendim yatmadan önce bu siteye bakayım dedim ben ne yapıyorum yarın ögleye kadar calısacagım ögleden sonra arabamı tamırden almaya gidcegim akşamında en yakın arkadasımın kınasına gidecegim kına bitince eğlenmeye dişarı cıkacagız işte böyle hayatıma oldukca fazl yararı olan haraketler bunlar

0|0
    0|0
  • Hayatta boş durmaktan nefret ettiğim kadar başka bir şeyden nefret etmiyorum sanırım.(yani düşündüm bulamadım :) ) Her gün mutlaka bir şey yapmalıyım ve her gün daha çok yol almış olmam gerekir.

0|0
    0|0
  • bilmiyorum ki işlerimin neticesi nasıl olur ama bildiğini bildiğim biri var

ona sordum cevap vermediii belki verdi anlamadım

bakalımmm artıkk

0|0
    0|0
  • Muhtemelen ahlaki ve erdem açısından aynı seviyede olmaktan bahsediliyor olabilir. Yoksa ekmek parası için bütün gün aynı işi yapıp akşam yemek yiyip dinlenip yatan adama ziyan demek çok insaflı olmaz.

0|0
    0|0
  • hergün kurandan bir harf okusanda günün aynı geçmez...

0|0
    0|0
  • hayata hergün ayrı bira yarar olur yaşamanın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bunu insan bilemezki her gün dua okusan bunun sevabı her geçen gün her harfi içni ayrı sevap yazılıyor sana.

0|0
    0|0
  • katılıyorum. hiçbir şey yapmadan geçtiyse günüm rahatsız olurum. ve bugün öyleydi. ama şu da var, sürekli birşey yapmalıyım takıntısı da olmamalı. bazen kafayı rahat bırakmak lazım, boş boş takılıp. ama uzun sürmemeli bu. ben herkesin dünyaya birşeyler katabilecek potansiyelle geldiğine inanırım, amacımız da bunu anlamak keşfetmektir.

1|0
    0|0
Yükleniyor...