Yüzünüzde hep aynı yerde çıkan sivilce, iç organların yardım isteği midir?

Bayanların en çok çenesinde beliren ve sebebi yumurtalık problemi olan daha birçok organın haberci rolünü üstlenen sivilcelerin ,aslında bizi iç organlardaki tehlikeden haberdar etme isteğinin farkında mıyız?

Alın,yanak,iki kaş ortası,çene,şakaklar vb. gibi yerlerde sivilceleri olanlar!

Herzaman dıştan uğraşırız ama bir müddeet sonra geri gelen sivilceler,vucuttaki kist,iltihap vs. habercisi!

Güncellemeler:
SU JOK Terapi Uzmanı Dr. Ayşe Mujdabaeva; yüz bölgesine yansıyan organları şöyle anlatıyor; “İki kaş arasına karaciğer, alın çevresine kalın bağırsak, şakaklara safra kesesi, yanaklara akciğer, burnun ucuna kalp, alt çeneye kadınlarda rahim, kenarlarına yumurtalıklar, erkeklerde ise prostat ve testistler, kulaklara ise böbrekler yansıyor” diyor. Yanaklarınızda kırmızı lekeler varsa akciğerlerde iltihaplı bir durumun, kahverengi lekelerin akciğerlerde fazla kuruluk olduğunun, alt çenedeki et bezl
alt çenedeki et bezlerinin yumurtalıklarda miyom ya da kist, sivilcelerin ise rahimde iltihaplanmanın habercisi olabileceğine değiniyor. Bir organda yaşanan sorunların, ağrılar, sivilceler, benler aracılığıyla yüzünüz ile haber verildiğini, bu mesajları dikkate alan kişilerin erken teşhis ile tedaviye başlamasının yararlı olduğunu sözlerine ekliyor.

BU YAZI ERGENLERDE DEĞİL DE YETİŞKİNLERDEKİ SİVİLCELERDEN BAHSEDİYOR.UMARIM FAYDALI OLMUŞTUR.

0|1
10|14

En İyi Erkek Görüşü

• Muhteşem bir konu. SuJok Akupunktur Terapi hakkında ben de biraz bilgi vereyim. Su Jok (el ve ayak) geleneksel akupunkturun kısa yoludur diyebiliriz. El ve ayaklardaki organ noktalarına moksa(ısıl işlem), iğneler, mıknatıslar ve twist terapi ile müdahale edilir. Amaç vücuttaki element değerlerini düzeltip, organların bulunduğu bölgeye beynin ve salgıların yardım etmesini sağlamaktır. Mesela grip gibi virütik hastalıklar için tedavi yoktur sadece semptomları geçirir ancak gripten önce yakalanmamak ve virüse direnç geliştirilebilir.

12 basamaklı uzun bir eğitim dahilinde öğrenilir. Bazı ülkelerde ise 1. basamağı veya acil durum yöntemleri ana okulu çocuklarından başlayarak öğretilmektedir. Şuan Türkiye'de Su Jok yapabilen 20 kişi olduğunu düşünüyorum en son bıraktığımda öyleydi. Sayın Rıdvan MUZHDABAYEV Türkiye'yi Su Jok ile ilk tanıştıran isimdir. Hala Türkiye'de ikamet eden ve Ankara olsun, İstanbul olsun hem bireysel hem de toplu eğitimleri, tedavileri çeşitli merkezler aracılığıyla sunar.

Halkımızın bu konuda daha çok bilinçlenmesini ve en azından acil durum müdahalelerini bilmesini dilerim.

En basitinden kan basıncını düşürmek ve tansiyonu dengelemek için serçe parmağın tırnak başlangıç bölümünü, yanlardan ısırırak uyarmak o an sizi rahatlatacaktır. Kalp krizinde yine bu ve baş barmağın üstünde orta kısıma müdahale zaman kazandıracaktır.

Daha bilgili ve sağlıklı olmak dileğiyle.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• içimiz karardı sağol

2|0
    0|0
  • Evet iç hastalıkların dışa vurumu olabilir. Özellikle karaciğer rahatsızsa alerji hassasiyeti artar.

0|0
    0|0
  • bir süre hep aynı bölgede çıkan sivilcelerle uğraşıyordum ama yüzeysel olarak uygulanan bazı ilaçlar deri altına etki ederek bu sivilcelerin çıkmasına son verdi.Eritresin mesela kullandığım ilaç benim ve oldukça etkili oldu artık çıkmıyor düzenli kullandığımda

0|0
    0|0
    • Ama iç organlar sivilce yoluyla zehrini dışarı verirmiş,yoksa yolu mu tıkadın sen :)

• link bunu okumanı tavsıye ederim.

• gayet güzel bir yazı teşeşkkür ederim daha detaylı araştırmak lazım bu tür konuları sanırım :)

• bunun için kan tahlili yapmak lazım genelde cildin yağlanmasından ve bahart tüketiminden kaynaklanıyor

0|0
    0|0
  • Sen sorunun cevabını bizden daha iyi biliyorsun :)

0|0
    0|0
  • başlık soru, alt metin cevap gibi hocam. maşallah.

0|0
    0|0
  • vucutta salgılanan fazla yağlar dısarı atılmayınca çıkıyo genelde

0|0
    0|0
  • ben hic sivilceli bir ergen olamadim :(

0|0
    0|0
  • samsunlu musun seeennnnn :)

0|0
    0|0
  • tabkde vücudun versği bir tepkimedir o

0|0
    0|0
  • allahallaa valla bilmiyodum ama bende iç organların degilde bi iç organın belirtisi diye duymustum:)

0|0
    0|0
  • İyi öğrenmiş oldum

0|0
    0|0
  • yağlı yiyecekler sivilce yapıyor

0|0
    0|0
    • Evet o da var tabi, bu sadece iç organlardan kaynaklanan sivilceler.

Kızlar Ne Diyor 10

• Cok onemli bir konuya deginmissin.

18 yas sonrasi hic bir sivilce normal degildir. Kendinizi ihmal etmeyin ve mutlaka nedenini arastirin!

0|2
    0|0
  • nutelladandr o.

1|0
    0|0
  • biliyordum doğru güzel bir bilgi

0|0
    0|0
  • bu yaziya gore saglam ic organim yok benim...

0|1
    0|0
  • benim hiç sivilcelerim olmadı :/

0|0
    0|0
  • karaciğerimde kesin problem var

0|0
    0|0
  • nolmuş yani ? problem ?

0|0
    2|0
  • Cidden mi öyle olsa bir ton sivilcem olurdu herhalde ama bir tane bile yok

0|0
    0|0
    • o zaman sağlıklı iç organların var:)

• yok benim dediğim tekrarlanan sivilce yani kronikleşmiş olursa iç organdan olurmuş.mesala benım çenemden uzun zaman gitmedi 1 sene hep aynı yerde cıktı,yumurtalıkla ilgiliymiş.

• hımm oldu o zaman

• Kendin sordun kendin cevap verdin ne anladık ?

0|0
    0|0
  • Evet benim aynı yerlerde sivilcelerim var en son cagre olarak hap kullanmaya başladım.

0|0
    0|0
    • yüzünün hangi bölgesinde mesela ?

• SU JOK Terapi Uzmanı Dr. Ayşe Mujdabaeva; yüz bölgesine yansıyan organları şöyle anlatıyor; “İki kaş arasına karaciğer, alın çevresine kalın bağırsak, şakaklara safra kesesi, yanaklara akciğer, burnun ucuna kalp, alt çeneye kadınlarda rahim, kenarlarına yumurtalıklar, erkeklerde ise prostat ve testistler, kulaklara ise böbrekler yansıyor” diyor. Yanaklarınızda kırmızı lekeler varsa akciğerlerde iltihaplı bir durumun, kahverengi lekelerin akciğerlerde fazla kuruluk olduğunun, alt çenedeki et bez

• Hmm tesekkurler bilgi icin.

Yükleniyor...