Kapat

Fenerbahçe - Beşiktaş maçında kural ihlali oldu mu?

Fenerbahçe - Beşiktaş maçında Fırat Aydunus kural ihlali yapmadı mı sizce?
Bu durumda ne olacak?

1|1
4|18

En İyi Erkek Görüşü

• Ahmet Çakarın bugünkü yazısından alıntı yaparak cevap verecem.

Hakemliğe yeni girmiş ve amatör maçları henüz yönetmeye başlamış bir hakeme ilk ders olarak şunu söylerler: "Gol sevinci ya da protesto için formasını çıkartan oyuncu sarı kart görür." Daha sonra da şu kuralı öğretirler: "Bir oyuncu hakemden izinsiz sahadan çıkamaz." Daha sonra da şu kuralla devam ederler: "Bir oyuncu sebebi ne olursa olsun saha dışındaysa hakemin izni olmaksızın sahaya giremez."
    Şimdi ben Fırat'a soruyorum! Seyirciyi protesto etmek amacıyla formasını çıkartan Emenike'ye kart verdin mi? İkinci soruyla devam ediyorum… Hakemden izinsiz sahadan çıkan Emenike'ye başka bir sarı kart verdin mi? Üçüncü sorumu da yönelteyim. İsmail Kartal'ın kenarda ikna ettiği Emenike kafasına göre sahaya girdiğinde bu izinsiz girişten sarı kart gösterdin mi?
    Bütün bu olaylar 1-2 dakika içinde gerçekleşti ama Fırat'tan 'tık' yok. Sarının S'si kartın K'si yok!
    Bu kartların hiçbirisi yoruma açık değil. Oyun kuralları kitabında 10 yıllardır bulunan emirler ve amatör hakemlere bile ilk olarak öğretilen bu kurallar dün akşam Fırat tarafından uygulanmadı. Bu açık bir kural hatasıdır. Şayet kural uygulanmış olsaydı Fenerbahçe daha ilk yarıda 10 kişi kalacaktı. Pek tabii ki bu kural hatası da maçın tekrarını gerektirir.

4|6
    0|0
    • Muhatabımız Ahmet Çakar ise kendisine güven konusunda zorlanıyorum. Lakin Galatasaray maçındada uzaylılar sayesnde top havada sekmişti :)) Adam Fenerbahçe olunca yerden yere vurmakta türlü saçmalıkları sunmaktan çekinmiyor. Fırat Aydınus kendisinden kat ve kat kaliteli bir hakemdir. Bu durumda saha kenarına su içmeye giden futbolcuyuda sarı kartla cezalandırmak gerekir girerkende bir sarı su içen adam kırmızı gorup yollanmalı. Dediği şey furbolcu gider soyunma odasına gider o zaman dediği doğrudur ama çizginin sadece 1 metre dışına çıkmış burada doğru olan forma için sarı kart yeterli olurdu.

• senin ahmet çakarı sevip sevmemene göre kural belirlenmiyor !
      kitapta yazan kural neyse o dur ve o kurallar uygulanmadı
      işte tek gerçek bu !

• Ahmet çakarı klavuz alanın gideceği yol yol değildir gs ile maçtada sahaya periler sokmuştu ahmet çakar bırakın beyazları :) kural hatası falan yok hakem hatası var olay ayrı ayrı gelişen bir olay değil ayrıca zaten emenkeyı atsaydıda biz sizi yenerdik her türlü emenike zaten takımı eksik oynatıyordu siz once kendı takımınıza yorum yapın 90 dk nın 20 dk yerlerde surundunuz

En İyi Kız Görüşü

• tekrar edilmesi gerekir bence

1|1
    0|2

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 17

• Muhatabımız Ahmet Çakar ise kendisine güven konusunda zorlanıyorum. Lakin Galatasaray maçındada uzaylılar sayesnde top havada sekmişti :)) Adam Fenerbahçe olunca yerden yere vurmakta türlü saçmalıkları sunmaktan çekinmiyor. Fırat Aydınus kendisinden kat ve kat kaliteli bir hakemdir. Bu durumda saha kenarına su içmeye giden futbolcuyuda sarı kartla cezalandırmak gerekir girerkende bir sarı su içen adam kırmızı gorup yollanmalı. Dediği şey furbolcu gider soyunma odasına gider o zaman dediği doğrudur ama çizginin sadece 1 metre dışına çıkmış burada doğru olan forma için sarı kart yeterli olurdu.

0|1
    3|1
  • Sari kart gormeliydi dogru. Hatta emre kirmizi kart gormeliydi. Alt liglerde kendi takim ark kufur eden takim ark bu hafta kirmizi kart gordu ve 10 kisi kaldik. Onde oldugumuz maci kaybettik. Hani adalet?
    Ancak suda bir gercek besiktas bosa aglamasin. Madem oyle gotunden korkan cocuklar gibi oynamayacakti gokhan gonul oyunda yok o kanati bitirecek firsat gecmis bilic in eline ama sahada olcay yok kerim yok. Besiktas beraberlige gelmis. Son dk yedi golu ondan sonra hakem vs. Birakin bu isleri her yenilen hakem e. Emenike sari gort gorse ne olacakti? Besiktan maci mi alacakti? Nah alirdi! Boyle korkak oyunla derbi kazanilmaz. Sen at demba bayi egemenle alvesin arasina bekle ki gol atsin tek basina. Emenike golu atsa mac kopardi zaten. Halamin penisi olsa amcam olurdu birakin bu isleri. Herkes once takiminin oynadigi futbol a baksin. Oyun icinde sinir gerilir gerginlik olur hakemler her yangina korukle gidemez. Yesil sahaya adimini atmamis herkes herseyi biliyor. Kolay saniyosunyz mk orda 90 dk kosmayi adamin beynine oksijen gitmiyor artik. Bos konusanlar once oynanan futbol a baksin. uefa macinda gorduk besiktasi dk 70 is bitmis. Rakip hala depar atiyor. Kadikoyde fenee her turlu miker. Bunu herkes boyle bilsin.

0|0
    0|0
  • Ahmet çakarı klavuz alanın gideceği yol yol değildir gs ile maçtada sahaya periler sokmuştu ahmet çakar bırakın beyazları :) kural hatası falan yok hakem hatası var olay ayrı ayrı gelişen bir olay değil ayrıca zaten emenkeyı atsaydıda biz sizi yenerdik her türlü emenike zaten takımı eksik oynatıyordu siz once kendı takımınıza yorum yapın 90 dk nın 20 dk yerlerde surundunuz

0|0
    1|0
  • kural ihlali değil şike yapıldı resmen başka bir takımın futbolcosu sahayı terk etmek istese en ağır cezayı verirler ama söz konusu (şike) bahçe olunca fenerasyon aziz ve çetesinden korkuyo türkiyede bu durum değişmediği sürece şampiyonluklar sadece 2takım arasında gider gelir

0|3
    0|0
  • Aglama bjk aglamaaa

0|1
    1|1
  • olmalı bence de

1|0
    0|0
  • Fenerin hermaci kural ihlali :Asdfgg

1|2
    0|1
  • evet

0|3
    0|0
  • Olmadi ama hakem fb 1 garanti ikide olabilir kirmizi kart vermedi.

0|0
    0|0
  • Bende amatör futbol hakemiyim, maçı izlerken vermiştir kartı dedim ama vermemış fırat çok şaşırdım

0|0
    0|0
  • Türk futbolunun hepsi ihlal zaten

0|0
    0|0
  • olmadı :D

0|1
    0|3
  • Hayr olmadi.

0|1
    0|3
  • izlemedım ben macı :D

0|0
    0|0
  • Kim kazandi ben onu bile bilmiyorum besiktas yendiyse kesin kural ihlali vardur:))

0|1
    1|3
  • Tabikide yokk

0|0
    0|3
  • Vicdan sahibi, dürüst ve maçı izleyen herkes akşam Fenerbahçe'nin Emenike'nin hareketi ve Emre'nin küfürleri nedeniyle 9 kişi kalması gerektiğini söyler. Ayrıca Bilic'in de tribüne gönderilmesi gerekiyordu. Maçta adalet denen hiçbir şey yoktu. Kesinlikle maçın tekrarlanması gerekiyor.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Cumartesi gunu burak nasil gorduyse onun da gormesi lazimdi evet ama firat emenikeden tahrik olmus bana kalirsa o yuzden gostermedi kart😂😂😂

1|0
    0|0
    • bu iyiydi işte canım
      demekki fırat siyahi olanlardan hoşlanıyor
      zaten saçı başı oynayan biridir kendisi :D :D

• Saç başla oynamaktan görmemiş olabilir

1|0
    0|0
  • Olmadi ki

0|2
    0|3
Yükleniyor...