Girişimci olsaydınız hangi alanlara girişirdiniz?

Şu an özel sektörde maaşlı olarak çalışıyorum fakat hep içimdeki olan kendi işimin patronu olma hayalimi de yaşlanmadan gerçekleştirmek istiyorum. Bir çok kişinin de iflas ettiği bu dönemde hangi alanda bir iş kurmalı, az yatırım çok geri dönüş alınabilecek yatırım alanları nelerdir? Ayrıca kişisel tespitim perakende tüketim konusunda ekonomiye en çok bayanların katkı yaptığını düşünecek olursak bayanlara yönelik Türkiye'de olmayan fakat yurtdışında tercih edilen ürünler veya hizmetler nelerdir?

Tercih edeceğim iş kolununda öyle bir getiri almalıyım ki aldığım riske de değsin istiyorum.

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• İnternet bilişim sektörü ve e-ticaret te gelecek var.

0|0
    0|0
    • ama hangi ürün için?

• Birçok ürün giyimden tut ev gereçlerine kadar insanlar artık evinden dışarı çıkmadan alışverişini yapıyor ancak profesyonel olarak çalışmalı ve teslimat süresine önem vermelisin ve şirketinin temiz bir ticaret sicili olmalı böyle olursan ne olursa olsun satabilirsin.

Kızlar Ne Diyor 1

• ben de ne zamandır düşünüyorum... aslında tarım veya hayvancılıkla uğraşmak lazım. ailem gözümü korkutuyor ve biraz para vermiyorlar mezara götürücekler sanki asdfghjk

0|0
    0|0
    • bak bu dediğin çoğumuzun gözden kaçırdığı bir alan. ülkemizde teknoloji kullanılarak tarım yapılmıyor, bir alan bulup son teknoloji tarım methodları ile birşeyler yapılabilir. fakat ben bu işi ancak izleyebilirim, bilmeden bu işe kalkışmak doğru olmaz. ayrıca deve kuşu çiftliği bile bir yatırım alternatifi olabilir:)

• zaten işi öğrenmek zaman alır, öncelikle bilenlerle işe başlayacaksın, o kişileri -sen işveren olarak- inisiyatif sahibi yapacaksın. ;) evet, devekuşu, tavuk, hindi işte kümes hayvanları veya büyükbaş... bunun dışında kurbağa ticareti de karlı(imiş), yapabilene. :)

• kurbağa ticareti hiç aklıma gelmemişti, o işi yaparsam kartvizitime de bastırırım:)

Erkekler Ne Diyor 3

• Damacana su satarım.. yakında su savasları cıkacak su pahalı olacak dıyolar :D ıyı para var o ıste panpa

0|0
    0|0
    • o olayı da inceledim, franchase verenler hep toz pembe tablo çiziyorlar ama işin aslı öyle değil

• spor salonu ac dıcemde cok para ıster o ıs

• oooowww o iş yürek ister, hem iyi bir markadan franchase almak lazım hem de iyi bir avmden birkaç bin metre kare kiralamak lazım falan, o iş trilyonluk.

• şans oyunları insanların kolay yoldan para kazanma hırslarını fırsat çeviririrdim :D

0|0
    0|0
    • kendi kendime bir şans oyunu mu bulayım

• lüks tüketim

0|0
    0|0
    • tamam da hangi ürün?

• ürün o anda neyin nerede hangi toplumda lüks olduğuna göre değişir ancak genelde en hızlı büyüyen (özellikle bizler gibi gelişmekte olan ekonomilerde) sektör lüks tüketimdir.

örnek vermek gerekirse bir dönem mobil telekomunikasyon lükstü ve inanılmaz bir hızla büyüdü görüldüğü üzere, şu an neler lüks onlara bakmak gerek. bunun haricinde toplumun geneli için her zaman lüks olanlar var aslında onları kastetmiştim ancak siz küçük bir yatırımla deyince lüksün bu tanımında karar kıldım.

Yükleniyor...