Spor sonrası geçmeyen kas ağrılarımın nedeni nedir?

Spora başlayalı 3 ay oldu, düzenli olarak haftada 5 gün gidiyorum, yalnız katıldığım bazı grup derslerinden sonra 3/4 gün geçmeyen ağrılar oluşuyor ve ben spora gitmek isterken vücudum hazır olup kendini toparlayamıyor,. Alışmış olmam gerekmez mi ya da yanlış yaptığım şeyler varda ben mi farkında değilim tüm vücudumdaki her noktanın ağrır mı şu an iki gündür spor yapmıyorum ama hala ayakta duramıyorum :(( bilgisi olan ya da ne yapmam gerektiğini önerebilecek arkadaşlar?

0|0
3|22

En İyi Erkek Görüşü

• Herkes atıp tutmuş.
    Protein eksiğin var muhtemelen.
    Iyi bir diyet programı hazırlasın koçun sana.
    Protein desteğiyle ağrılar azalır.
    Olmazsa doktora görün.

0|0
    0|0
    • Tşkler merak ettıgım sey buydu aslında 👍👍

• hanım arkadaşımızın eksikliği muhtemelen beslenme eksikliğindendir ama sert antrenman buna etkendir, ben bacak gününden sonra 3-4 gün topallıyorum, beslenmem de herkesten iyidir net :) bunun diğer sebebi de şudur bu zamana kadar gözlemledim mesela bugün bacak antrenmanı yaptıktan sonra diğer bacak antrenmanını 5 gün sonra yaparsan çok ağrı yaşamazsın ama atıyorum 8 gün sonra yaparsan o antrenmanı ertesi gün kas ağrıların daha şiddetli olacaktır 5 güne göre. @RagnarL @Gokhaaan @Nur1004 nur sana da tavsiyem beslenmeni biraz daha hayvansal proteinlerle destekle özellikle antrenman sonrası daha sıkı beslen ve kas ağrısı olan bölgede o ağrın geçene kadar o bölgeyi kesinlikle çalıştırma

• Peki abi siz daha iyi biliyorsunuz.

Erkekler Ne Diyor 21

• Tek sebebi protein eksıklıgı.. gunluk olarak kılon kadar proteın almak zorundasın... Bu arada benım salonda 3 ay oldu acılalı acaba aynı yeremı gıdıyoruz dıye sormak geldı ıcımden.. ılce olarak nereye gıdıyrosun.. mahsuru var mı

0|0
    0|0
  • Gelişiyor ve yanıyor olması bendede oluyordu işe yarıyor demek dindirmek yorucu hareketler vede zorlanacak hareketler yapmayın

0|0
    0|0
  • Yediklerine dikkat etmediğin için olabilir bir de spordan önce ısınmakta önemli

0|0
    0|0
  • Antrenman öncesi ısınma hareketleri mutlaka yap. Çalışacağın bölgeyi ısıt. Antrenman sonrası bölgeye soğuk su ile masaj yap. Daha sonra o bölgeye yüklenme sakın en az 48 saat aynı bölgeyi çalışma. Günde minimum 8 saat uyumayı unutma bişeyin kalmaz.

0|0
    0|0
  • Fazla kullaniyan kaslar acilma sebebi ile agri meydana verir ama cok pratik bir cozumu de var
    Spor salonu na gittigim zmnlarda hoca onermisti
    Simdi bir su bardagina 2 olcek seker koy 2 adet te aspirin at ikisini iyice karistir 1 dk bekle o tortu iyice dibine coksun ve ic. Yanliz sakin dibinde kalan tortuyu icme

0|0
    0|0
  • Peşpeşe spora gitme araya birgün sok ve ağrılar vücut gelişimini gösterir ilkgunki şiddetli değildir ama vücut geliştikçe ağırlıklar arttıkça ağrılar normaldr

0|0
    0|0
    • Ara verınce sonra tekrar başlaıgımdada sıfırdan baslamış gıbo oluo tembel vucudum galiba benım :))

• Ya şöyle ptesi salı yap cars dinlenme Pers cuma git

• uzun süre spor yapınca kaslarda laktik asit oluşur. Bu asitler vucüt atana kadar kaslarda ağrılar oluşu. Spor sonrası bol sıvı tuketimi şart

0|0
    0|0
  • bengay kullan ağrı sızı kalmaz 😂😂😂

0|0
    0|0
  • vucutunu fazla zorlama. sürekli aynı kas grubu çalışma. besin takviyelerini kullan.
    fakat hocanın yaptığı programa göre hareket et. Beslenme uzmanından yardım almalısın.

0|0
    0|0
  • Hareketler yaparken kaslarini flan zorlamamalisin agri sürekli varsa adeleyede bir zarar vermissindir zeytin yagiyla ovala hic biseyin kalmaz

0|0
    0|0
  • Bir gün tamamda fazlası beslenme protein eksikliği
    Birde sporu bitirince hemen çıkmayın açma germe hareketleri yapın

0|0
    0|0
  • tam iyi beslenip dinlenemiyorsun

0|0
    0|0
  • Proteinden ziyade doktor kontrollü spor yapmani tavsiye ederim. Kas yırtılmaları olabilir. Gecmis olsun

0|0
    0|0
  • Kas liflerindeki mikro yırtılmalar düzenli sporda böyle bir ağrı olmaz çünkü fibriller yeniden şekillenir dolayısıyla kendi kendini ele verdin düzenli spor yapmıyorsun demekki vücüt her gidişinde sporu unutmuş oluyor

0|0
    0|0
    • Düzenli gitmessn agrılara hayretler içinde kalmazdım dımı? Fazla gıttıgım için olabilir mi endişesındeyım bu durumu yasayan arkadaslar varsa sormak istedım ele versıgım bişe yok yanı

• Bence senin spor yapmaya gönlün yok hadi hadi benden sana izin :)
      Saka bir yana hangi sporla ilgileniyorsun

• 10 dk gerdirme ile basla
    10 dakika esnetmeden bırakma.
    Yüksek tempoda laktik asit calisan yere birikir. Orta ve düşük tempo geçişlerinde dikkatli ol. Aceleci olma.

0|0
    0|0
  • hamlıktan oluyordur diycem ama zaten 3 aydır yapıyormuşsun protein eksiğinden olabilir

0|0
    0|0
  • 5 gün demekki fazla senin için 1 gün arayla yapman senin yararına olur.

0|0
    0|0
  • kaslar çalışmaya başladığı için yani hantallık

0|0
    0|0
  • beslenmeni iyi tut bide 8 saat uyumaya çalış

0|0
    0|0
  • Kas egzersizi yapman gerek. yoksa sürekli agrir. Spor hocana sor.

0|0
    0|0
    • Hocama sordugumda o dersın vucudu zorlayan bir ders oldugunu agrıların normal oldugunu soyledı ilginç degıl mi bu

• Nasıl bir ders ki bu?

• Saunaya gitsen bişeyin kalmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• 3 ay boyunca ağrı mı wow? büyük ihtimalle hareketleri yanlış yapiyorsun eklem agrisina sebep oluyor, sporda ilk hafta asiri agrin olur sonra olmaz.. bana guvenebilirsin hatta güven çünkü iyi bir sporcuyumdur :)

0|0
    0|0
    • Her ders sonrası olmuyor bu agrı, sadece badyfit yanı dambıllarla yaptıgımz egzersız sonrası oluyor ve şu an sadece kafatasımda agrı yok boynumda bile var ayak uclarıma kadar 😜😜😜

• Ayni gun programina 2 ayri hareket ekliyorsan mesela, omuzun oldugu bigun on kol calisiyorsun ya da bacak ya da vs vs.. ve vucudunu dinlendirmiyorsan agrilarin kacinilmaz olur ve surekli ayni kiloda calisma 3 set ise 2 setini kaldirabilcegin kiloda son setini seni zorlayacak agirlikla gir boylece kas gruplarin alisir buyuk sekil alir guzel olur seksi olur cok iyi olur cok ta guzel olur 😊😊

• Tşkler birde böyle denicem 👍❤️

• Daha 3 ay olmuş 6 veya 7 aydan sonra çokta ağrımaz, sabırlı ol ilerledikçe o ağrılar tatlı bile gelmeye başlar

0|0
    0|0
  • Nefes alisinda da olabilir spor esnasinda

0|0
    0|0
Yükleniyor...