Doktor görevini yapmıyor ve hastalara bağırıyorsa şikayet edebileceğim kurum var mıdır?

annem bugun bir devlet hastanesine gitti kadın doktor gelcem diyip odasına gitmiyormus. Cok uzun anlatmıcam film cektirdigi için rapor sonucu acıklamasını istemiş annem. Kadın bagırıyormuş işte biz sizinle ugrascaz ben sana ilaçları yazdım ilacı kullan falan diye böyle bastan savma iş yapıyormuş. Bi rapor getircen aradan iki gün geçti yeni mi getiriyosun falan filan annem 50yasında kadın . Doktorda en fazla 30 dur. Ve ben bu doktoru şikayet etmek istiyorum. Bunun için nereye bu doktorun ismini vermeliyim.? Sonuçta doktorsun senin mesleggin bu tabiki hastalara bagırıp cagıramazsın ve bunu yapmaya hakkın yok. böyle bi durum basınıza gelse napardınız?

0|0
13|14

En İyi Erkek Görüşü

• Bu ülkede ne sağlam işliyor ki sağlık alanında başarımızı halkın önüne serebilelim? :S

daha geçen koskoca uçağı savaş mühimmatı var diye al aşğı etti ; ama ruslar dediler ki öyle bişi yok :EĞERKİ VARSA GÖSTERİN SAVAS MÜHİMMATLARINI BİZDE BİLELİM dediler. ve tüm DÜNYAYA ŞEBEK ETTİLER KONU OLDUK ...

bu konu elbette bir örnek : ama senin konuna dönersen ;sağlık bakanlığına ulaşıp dilekçe ile şikayetini bildirmen lazım. yada o hastane hangi valiliğe bağlı ise :o valiliğe bir dilekçe yazarak,yada bizzat giderek şikayetini yine dile getirebilirsin.

Doktorların hepsini suçlayamayız elbette ama arada ehli keyif modunda takılanları olabiliyor.zaten devlet hastanelerinin durumları da belli, kalabalık bir dolu hasta ve eksik araç gereç yanında ,eksik doktor sayısı vs...

bu millet daha ne yapsın bilemicem, samimi söyluyorum size; BU ÜLKEDE YAŞAMAYA ÇALIŞMAK ZATEN SINAVLARIN EN BÜYÜĞÜ,...NEDNE Mİ BÖYLE DİYORUM ? ŞUNDAN : ÜLKELERİN ÇOĞU VARDIR Kİ HALKINA ÇALIŞIR, HALKININ GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜR VE GELECEK NESİLLERE SAĞLIKLI BİR ZEMİN HAZIRLAMA ÇABASINDA ;HER GÜN ÇALIŞIR ,DİDİNİR ,YAŞAM ŞARTLARINI VE TOPLUMSAL YAŞAMI DÜZELTMEK İÇİN PARALAR...

BİRDE BİZİM ÜLKEYE BAKIN: HANGİ KONUYA,ALANA BAKARSANIZ BAKIN BİR SORUN OLDUGU VE BÜYÜTÜLDÜĞÜ KESİN.BEN KARAMSAR BİRİYİM DİYE DEMİYORUM BUNLARI : BEN SİZLERE SİZİN DE GÖRDĞÜNÜZ GERÇEKLERİ BURAYA YAZIYORUM SADECE...NE ACI DEĞİL Mİ ?! :s

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Hastaların ukala davranışları ve kaba kuvvete başvurmaları sağolsun bu hükümetle birlikte girdi literatüre. Kapıyı çalarak ve düğmelerini ilikleyerek odaya giren hasta profilinin yerini, bana bakmak zorundasın, işin ne. seni şikayet ederim diyen hastalar aldı. Bir doktorun günde kaç saat çalıştığını, kaç kişiye yardım ettiğini, onunda bir insan olduğunu düşünen, empati yapan insanlar yok artık. Fitili yutup ağzı köpürünce geri gelen bir hastaya doktor neyi anlatabilir. Hiç birşeyi olmadığı halde illede iğne yemesi gerektiğini düşünen, ancak böyle iyileşen hastayı memnun etmek için vitamin yada ağrı kesici vurup göndermek zorunda olan, bir yandanda devletin kaynaklarını gereksiz yere israf ettiği için içi içini yiyen doktorların psikolojisini kim anlayabilir. Türkiyenin hangi yerinde, hangi sektörde çalışan bir kişiye ukalaca bağırıp çağıran müşteriler var. Oto kaportacısına gidip bakmak, yapmak zorundasın diyen bir kişi duydunuzmu. Bir dükkana girip başka müşteriyle ilgilenen tezgahtara sırasını beklemeden çemkiren insanlar kendilerininde bir yerlerde çalıştığını ve böyle bir muameleyle karşılaşsalar neler hissedeceklerini düşünüyorlarmı hiç. Teşhisini koyup tedavisi için ilaçlarını vermişken hala yok şunada bakın, yok bunuda inceleyin diye ısrar eden insanlarla sürekli muhatap olmak nasıl bişeydir acaba. Doktor senmisin benmi diyesi gelsede susmayı tercih eden ve la havle diyerek anlatmaya çalışan bir insanın bi süre sonra bardağı taşamazmı. Doktorlar sizin için varlarsa bu onları tezgahtar azarlar gibi azarlayabileceğiniz, onlara karşı tavır alabileceğiniz anlamına gelmez. Önce 6 yıl oku, sonrada ülkenin en zor sınavlarını vererek uzmanlığı kazan. 4 yılda onu oku ve sürekli gelişen, her geçen gün değişen gelişmeleri takip et, sonra gel benim karşıma istediğin konuyu tartışalım. Yok eğer bunları yapmıyorsan ve bana geldiysen sana ne söylüyorsam onu yap fazlasını yada eksiğini değil.

1|2
    2|0
    • sen de haklısın ama izmirde hastalandım ne şirketin doktoru baktı nede aliağa devlet hastanesi doktorları.+ istanbula geldim yani atölyeye fabrikaya ,fabrikaya gelen bayan doktor çok iyi biri iyi anlıyo sevk yazdı esenyurt devlet hastanesine gittim ordaki doktorlarda iyiydi yani belli olmuyor kimin ne olduğu,

• “Bir doktorun günde kaç saat çalıştığını, kaç kişiye yardım ettiğini, onunda bir insan olduğunu düşünen, empati yapan insanlar yok artık” ben cevap vereyim.

Doktorların Günde kaç saat çalıştıklarını biliyoruz, sabah 8 akşam 4 de paydos ediyorlar.

• Peki sabah 8 de iş başı yapıp akşam 8de paydos yapan, cumartesi pazarda çalışan tezgahtar ne yapsın.

Müşteri onu uğraştırdı diye müşteriye bağırsın çağırsın mı?

Bağırır çağırırsa ne olur biliyor musun? Patron tarafından işten kovulur.

Peki sen hastasına bağırdı çağırdı diye işten kovulan doktor gördün mü?

Ben görmedim !

• alo 184 şikayet hattı var. oraya şikayet edebilirsin. bir de her hastanenin baş hekimi olur. baş hekime de şikayet edebilirsin.

1|1
    0|1
  • bence gidip o doktorun kendisine sor nereye şikayet edebilirim diye seni , o zaman çok zoruna gider ve bişey demeyede hakı olmaz ders olur , şikayet konusunu internette araştır brnde bilmiyorum

1 .doktorluk dünyanın en zor mesleklerinden biridir bizede bağırıp çağırırlar iş stresi sonuçta insanlarla uğraşıyorlar kendimi onların yerine koyarak konuştum sizde bir düşünün

2.tüm doktorlar öyle değil ama bazıları varki mesela kızın biri beklemekten bayıldı ne sedye getiren var nede bakan böyle umursamaz tavırlar falan insanı hor görmeler,

3. bazıları ölümü hak ediyor örnek, abim yengemin ilk çocukları olacaktı bebek doğğmadan çok önce dedilerki çocuğunuzun kafası sakat doğacak gündemdeki kürtaj yasasından 2yıl önce falandı.ama yangem kararını verdi ne gelirse allahtan gelir dedi bir kızları oldu bebek gayet sağlam ve zeki normal bir çocuk işte yaa.

4. bu yıl bir arkadaşımada aynısını zonguldakta demişler, abime antalyada demişlerdi, bu arkadaşım ve hanımı çocuğu istememişler aldırmışlar ama yine bşka bir hastaneye gitmişler , bu sefer diğer doktorlar bebeğin sağlam olduğunu boşuna alındığını söylediler doktoru mhkemeye verdiler

0|0
    0|0
  • aramızda doktor ya da sağlık sektöründe çalışan varmı bilmiyorum ama,

Allah hastanelere düşürmesin diyorum, devlet hastanesine gidiyorsun, nasıl başlarından savacaklarını düşünüyorlar, haberlerde okuyoruz beyin kanaması geçiren hastayı eve gönderiyorlar, iç kanaması olana bişeyin yok diyorlar.

Geçen hafta özel hastaneye gittim acile, devlet hastanesinden daha beterdi, verdiğin parayla kalıyorsun.. O yüzden Allah hastanelere düşürmesin. (sağlık sektöründe çalışıp görevini hakkıyla yapanlar üstüne alınmasın lütfen)

0|0
    0|1
    • haklisin kardes ben hemsirelik mezunuyum devletteki kadroya gveniyo.kucuk yerlerdeki ozel hast. lerde ole. amma her hastane ole degil. ustumede alinmiyom.d

• aslında istanbul küçük yer değil ama işte herşeyde sorun çok.

• Hastanenin başhekimliğine şikayette bulunabilirsin ya da bu linkten Sağlık Bakanlığı'na şikayet edebilirsin: link

1|0
    0|2
  • bn sadece sru basligini okudum ve teshisi koydum. devletteki doktorsa hic bse ypamazsn ors bars edilir.

0|1
    0|1
  • şikayet odası wardr.ben etmiştm walla zor alıyolardı doktoru elimden :D

1|1
    0|2
  • sağlık bakanlığının şikayet hattı var...

0|1
    0|1
  • başhekime çıksaymışsın keşke hemen

0|1
    0|1
  • doktora şiddet konusunda haklı aslında insanlar kadın madın dinlemem döverim.

0|0
    0|1
  • Kimi kime şikayet ediyon bacı ya hepsi aynı ... soyu

0|0
    0|1
  • anneni götür elini öpsün barışın. şikayetle ekmeğiyle oynama.

0|0
    1|1
  • Başhekime gidin

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 13

• başhekime söyle

1|0
    0|1
  • hasta hakları birimi var oraya git hemen dilekçe ver ve bilgilendirilmek iste .. ama bir de sağlık bakanlığı şikayet hattına şikayet et .. ama doktor söz konusu olunca pek birşey yapılmıyor bu ülkede ..

0|0
    0|1
  • sağlık bakanlığına şikayet etmelisin başhekime gidip sizi şikayet ettim de

1|0
    0|1
  • Hastanede Hasta haklarına şikayet etmelisin. şikayetin dikkate alınır

0|0
    0|1
  • hastannin başhekimliği veya hasta akları birimi öncelik.

0|1
    0|1
  • başhekim

0|0
    0|0
  • başhekime gitseydin.

1|1
    0|2
  • anasını bile ağlatırsın. şikayet hattı var, ben aramıştım bir kez no'yu unuttum. gogle var ama ;)

0|1
    0|1
  • Başhekime gitseydin, bide Hipokratı gözüne sokaydın iyiydi.

1|1
    0|3
  • o hastanedeki hasta hakları birimine şikayet edebilirsin.

0|0
    0|1
  • hemen başhekime çıkmanızı tavsiye ederim. yapılan muameleyi açıkça anlatın. bunun dışında yine aynı ayrıntıları sağlık bakanlığına bir mail atarak da anlatabilirsiniz. hizmet kalitesinin yükselmesi için bu tarz şikayetler çok önemli. hatta bunun için kurulmuş şikayet siteleri var onlara da gördüğünüz muameleyi yazın

0|0
    0|0
  • bakanlık ne güne duruyo

0|0
    0|0
  • sağlık bakanlığı

0|0
    0|0
Yükleniyor...