Ana dilde eğitim bölücülüğe yol açar mı?

Öncelikle söyleyeyim bu dil kürtçe doğudaki çogu kurdun bu dili bilmediginide biliyorum ve bilim dili olamayacak kadar yetersiz ve toplama bir dil oldugunuda biliyorum artik nasil ana dilse siz karar verin

Onceden agza alinilmasi dahi yasakken bu gun secmeli ders yaptilar trt ses diye bir kanal actilar izleyen falan yok bu kanali zaten amac kurtce falan degil yukarida dedigim gibi kurtce bir dil olma yeterliligine sahip degil ana dilimiz ana dilimiz diye tutturuyolar ama dagdaki militanlar bile turkceyi kullaniyor ben butun bunlarin bolucu bir istek oldugunu dusunuyorum emin olun full kurtce egitim veren okullar acilsa kimse gitmeyecek o okullara cunku cogu kurtceyi bilmiyor

Yavas yavas bolunmeye ayrismaya girdik bu ve benzer sacma isteklerin yapilmasiyla siz neler dusunuyorsunuz bu konuda?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• abartılacak bir şey yok bence.

0|0
    0|0
    • Hep boyle dene dene bu gunlere gelinmedimi sence?Turban meseleside boyle olmadimi?

• sosyal ilişkilerde hak hukuk gözetirim şahsen. türbanlı türbansız k.çı açık veya her neyse, önemli olan saygılı ve adil olmaktır. elbette çevremi gözlemliyorum, insanların birbirlerine karşı nasıl davrandığını, özellikle kapalı/açık söylemlerinin doğru olup olmadığını kendimce izleyerek anlamaya çalışıyorum. benim gördüğüm bu kişiler arasında had hukuk sorunu olmadığı. yalnız gözüme batacak derecede kimilerinin tesettürlü kadınlara ters ters baktığına şahit oldum.

• Sorunun konusu turban degil ama o yone dogru kaymasin lutfen turban konusunu kisaca anlatayim

Basortusune lafimiz yok ama o siyasi ve dini yollardan propagandasi yapilan ve organize edilen turban denen giyim tarzi irticadir ve rejime karsidir Ataturkculuge karsidir o yuzden savunulacak hicbir yani yok bu gericiligin tamamen birilerinin usakligini yapan siyasilerin ve dindar gecinen kesimin halki ayristirmak icin icad ettigi bir giyim tarzidir ayni turbanli kesim seriatada sicak bakar dini hersye

Kızlar Ne Diyor 2

• Bugün şartlarında Türkçe'yi yeterince iyi bilmediği ve kullanmadığı için eleştiriliyor lise mezunları. Eğitim dili Kürtçe olan biriyle Türkçe olanın arasındaki akademik uçurumu var sen düşün :)

0|0
    0|0
  • kafatasçılık cidden çok iğrenç

0|0
    0|1
    • Hanimefendi burada kafatascilik falan yapan yok ben bu konuyu bircok kurtlede konustum cogu benimle hemfikir asil sorun onlarda degil sizin gibi her sacma istege sagduyu ornegi gostermeye calisanlar

• sağduyulu falan değilim ben

Erkekler Ne Diyor 3

• Şuanda bütün dersleri inglizce verilen ilköğretimler, liseler,üniversiteler mevcut. onyıllar öncede mevcuttu. Bu dikkatinizi pek çekmedi sanırım. Başlık olarak iyi konuydu fakat içerikten kaybetti.

0|0
    0|0
    • Kurtce ingilizceyle birmi?

Senin ingilizce dedigin dili dunyada ne kadar insan konusuyor kurtceyi ne kadar insan konusuyor biliyormusun?

• Ozaman başlığı ana dilde eğitim... şeklinde açmamalısın. İnglizceyi savunuyorsan bu başlık olmaz. Birden kürt düşmanı olup aynı zamanda 70 lerde abd filosu gelince filoya kuçak açan aşırı milliyetçiler aklıma geldi.

• Amerikan filosuna kucak acan milliyetciler degil dindar takilanlarin ta kendileridir donemin hukumeti altinci filo gelecek diye genelev boyatmakla mesgul olmus bunu protesto eden turk gencligi abd askerlerini denize doktu sonra islamci gazeteler bu turk genclerini kafir ilan etti ve iki turk genci olduruldu akabinde abd yi melek ilan edip kucak acan kimler belli

• bölebilir de bölmeyebilir de

0|0
    0|0
  • doğudaki kürtler hangi dili bilmiyor?

0|0
    0|0
Yükleniyor...