Misvak kullanmanın faydalarından haberdar mısınız?

Arada kullanıyorum.Kız kardeşim sürekli kullanıyor bembeyaz dişleri :( Bende düzenli kullanma niyetindeyim.

Misvak kullanmanın faydalarından haberdar mısınız?

0|0
7|12

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Bu da sünnet fetişizmi...

Ulan diş fırçası ortada yokken o arap çölünde ağaç dalından diş fırçası icat etmiş peygamberimiz, o teknolojik yoklukta. Dişlerini temizlemek için. Bilmiyorum Allah mı söyledi, yoksa peygamberimizin kendi mühendisliğimidir, ayrı konu...

Şimdi her türlü diş fırçası varken ağazına odun dalı sokmaya kimse sünnet diyemez. Bunu demek peygamber diş fırçası gibi bir nimeti bulsaydı bile misvakla temizlerdi dişini demektir. Akıl/mantıkla izahı yoktur. Akıl dışılığı peygambere mal etmeye kalkmak da küfürdür.

Sünnet açıktır. "Esas sünnet" temizliktir. En iyi ne temizlerse, sünnet odur. Diş fırçası ile dişini temizlemeyen, ağzı çöp kovası gibi kokan mahluklar, ağzına haftada bir odun parçası sokuyor diye sünnet üzere olduklarını iddia falan etmesinler. Komik oluyor...

1|0
    2|0
    • Misvak normal bir odun degil.Bunu anlayamayacak kadar cahilsen yapabılecek bır şey yok dilerimi normalde usenırsem 2 genelde 3 kez fırcalarım dunde zaten oyle bır konuyada yorum yapmıştım.

Kendı kafanızdan su sunnet bu degıldır dıye saçmalamayıp durmayın Her cumlenızden cehalet akıyor!

• bilip bilmeden konuşma sendemi masonsun ?

• Diş doktorları bile kabul ediyor; diş fırçalamak tek çözüm değil,dişler için... Diş ipi kullanmak lazım. Bence de dişe sert bir nesne temas etmeli. Misvak da iyi bir çözüm bence bunun için, hem salgısı hem de fiziği itibariyle.

1|0
    0|0
  • Bugün misvak farz olsaydı müslümanlar sürekli kullanırdı. Diş fırçalamayı sevmiyorsan bunu kullan. o da yoksa elma ye fırça görevi görür.

0|0
    0|0
  • özendim birincitekilşahısa ve sana. ben de kullancağım arkadaş.

1|0
    0|0
  • peygamber efendimiz de dişlerini temizlemek için misvak kullanırdı ve sünnettir.. ayrıca sende düzenli kullandığın zaman bu sorun ortadan kalkacaktır ve günde en az 3 defa yani her öğün dişlerini en az 2 dk fırçalamanı tavsiye ediyorum..

1|0
    0|0
  • dayım sadece misvak kullanır dişleri inci gibi

0|0
    0|0
  • Kullandım hem doğal hemde diş etlerine epey iyi geliyor dinimizcede sünnet.

0|0
    0|0
  • oral b nin yeni nesil elektrikli fırçalarından birini kullanıyorum ancak diş fırçası icat edilmemiş olsa kullanırdım tabi

0|0
    0|0
  • yalnız misvak kullanmanın bazı şartları vardır

0|0
    0|0
  • evde olsa bende kullanırdım gercekten dişlere cok faydalı

0|0
    0|0
  • sigarayı bıraktıgımda alacam bir tane

0|0
    0|0
  • bir kere kullanmıştım tüm diş etlerim gitmişti yanlış kullanmışım ama dişleri beyaz yapıyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• evet diş etleri için çok faydalı ve Peygamber Efendimiz s.a.v sünnetlerindendir

1|0
    0|0
  • çok daha kaliteli diş fırcalari var

0|0
    1|0
  • ben kullanmayı düşünüyorum ama henüz denemedim.

0|0
    0|0
  • dişlere yaralıdır sünnettirde; bende sürekli, kullanamıyorum

0|0
    0|0
  • çok güzel ben kullandım tavsıyederım

0|0
    0|0
  • Bazen kullanırım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...