Bu adam hakkında ne düşünüyorsunuz (hitler)

son yüz yılın en önemli karakterlerinden bir olan hitler hakkında ne düşünüyorsunuz okuduğumuz kitaplar izlediğimiz filmler sizce ne kadar doğru onu adı lekelenmeye çalışılan zeki ve önemli bir lider olarak mı görüyorsunuz yoksa kan emici cani bir deli olarak mı lütfen fikirlerinizi link leri izlemeden vermeyin ve yorumlarınıza sebeblerini de yazarsanız sevinirim

link

link

link

Güncellemeler:
link

link

link

yeni videolar buldum...

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle linkleri izlemedim çünkü çok uzun bağlantılar. Hitler ve İkinci Dünya Savaşı ile ilgili oldukça makaleler okudum. Bu okuduklarıma göre cevap vereceğim müsaadenle. Öncelikle Hitler tam bir Yahudi düşmanıydı ama Yahudilerin tezgahına geldiğinin farkında değildi. Öldürdüğü o kadar insanın hepsini Yahudi sanıyordu fakat öldürdükleri insanların birçoğu Avusturya ve Polonyalı çingenelerdir. Zaten İkinci Dünya Savaşı'nın çıkmasının manası Yahudi Devleti kurmaktır. Bunun için de Dünyanın hala daha en zengin ırkları olan Yahudiler bir devlet kurmak için savaş başlatmışlardır. Çünkü İkinci Dünya Savaşı'na kadar yahudiler dünyanın birçok bölgesinde özellikle de Avrupa'da yaşamaktadırlar ve onları bir araya getirme zamanı gelmiştir. Hitler gibi bir adamı da maddi anlamda oldukça destekledir. Çünkü Savaş'ın çıkması için kaçınılmaz bir fırsattı. Çünkü Hitler Yahudiler'den nefret ederdi. Yahudiler'de böylece kendi üzerlerindeki tehlikeyi görünce birçoğu Avrupa'dan göç edip bugünkü Filistin topraklarına yerleştiler. Şöyle bir soru akıllara gelebilir : Yahudiler kendi vatabdaşlarına ülke kurmak için neden kendilerini Yahudi düşmanlığı tutan bir adama karşı tehlikeye atıyorlar ? Yahudiler Avrupa'da mdoern hayata alıştıkları için onları zorla Afrika'nn kuzeyinde bir yere götürmek gerekirdi. Yoksa hiç kimse isteyerek Avrupa'yı bırakıp da Afrika'ya yerleşmez değil mi? Bu yüzden Avrupa'da bir savaş başlayacak ve Yahudiler'de Avrupa'da zorla göç ettirilecekti ve haliyle biraz da kurban verilmesi gerekiyordu. Hitler muhtemelen bu tezgahın farkında değildi . Çünkü kendisi galibiyete öyle alıştı ki Yahudiler'in kendisine sağladığı kaynaklar kesilince haliyle yenilmesi de zor olmadı. Sadece biraz şimarması gerekiyordu diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • bu teoriyi biliyorum ve çok saçma olduğunu düşünüyorum çünkü toplama kampları savaş almanya için kötü gitmeye başladığı bir dönemde uygulamaya geçti ikincisi savaşı hitler başlatmadı üçüncüsü amaç bu olsa idi hitler tamamen yok edilmeye çalışılmazdı saddam gibi ülkenin başında bırakılırdı ki bu senin bahsettiğin teori için daha uygun bir ortam sağlar ölenlerin çoğunun yahudi olmadığı noktasında haklısın

• Son linki izledim. Etkileyici...

• diğer ikisini de izle bence ayrıca kavgam kitabunı da es geçmemek lazım

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Kendi global amaçları adına insanları öldürmek bir insanlık suçu olsa da ,geniş manada konu insanlık adına daha ilerdeki zamanlarda tüm insanlığı sona getirecek ve etkileyecek bir zincirmeleme kaos için yapıldıgını varsayaraksak , yaptıklarına bir manada düşündürücü denebilir.

0|0
    0|0
    • ilerde ki zincirleme kaosu anlamadım

• O kaos başladı bile. şuan duyuyor ve yasıyoruz .bu kadarını diyebilirim ve çok uzun bir konu .

ama şu kadarını diyebilirim ki : melek ile şeytan aktif bir şekilde kendi tarafları için savas veriyo.melek ve şeytan sadece sembolik bir başlık. bunun içersinde aklınıza gelemiceyen bir dolu unsur var yine.

• aslında kendi ülkesi adına yola iyi başladı ama devamını getiremedi.

0|0
    0|0
  • Keşke katletmediği yahudi kalmasaydı

0|1
    0|0
Yükleniyor...