Hayatta ne için yaşadığımızın farkında mıyız ?

dışarıdaki akranlarıma baktığımda hepsi farklı tarzlar oluşturmuş grupları olan çoğusu boş meşguliyetlerle uğraşan tipler peki siz neden ve nasıl yaşıyorsunuz amacınız gayeniz ne

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Amacım para kazanıp arada da en iyi şekilde eğlenmek, bu amacı kendim mi seçtim bilmiyorum belkide hayatın yön verdiği bir tarz ama işim gereği 2 ay boyunca 1 gun bile izin yapmadan çalışıyorum daha sonrada 1 hafta izin yapıp kazandığım parayla en iyi şekilde eğlenmeye çalışıyorum. Bazen bakıyorum akranlarım yada diğer insanlar diyeyim ya çalışmadan yaşayanlar yada bilindik çalışma düzeninde hafta da 5 gün çalışıp 2 gün tatil yapanlar falan var özendiğim zamanlar oluyor.

Bence kimse istediği gibi yaşayamıyor, her kez mutlaka az da olsa hayatın sebep olduğu şartlardan dolayı bir yerde yönünü zorunlu olarak değiştiriyor.

0|0
    0|0
    • bu dünya için bu kadar çalışıyorsun ama istediğin özgürlüğe kavuşamıyorsun ,öbür dünya içinde çalışıyorsan eğer çalıştığının fazlasını özgürce alabileceksin dünya fani yani geçici ebedi olan yanlızca kabirden sonrasıdır oyüzden hakkettiğini istiyorsan allah için birşeyler yap ve dilediğini adaletlice kazan derim sana

• çıkar açısından bakman çok kötü bu bir çıkar ilişkisi değil ama seninle tartışmıyacağım bu konuda sana çok daha engin bilgileri olanlar zamanı gelince neyin ne olduğunu anlatırlar

• Tamam teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 5

• amaç üzüm yemek ama onuda yiyemiyorum

0|0
    0|0
  • ben çok sade yaşıyorum

uçuk hayallerim,aşırı isteklerim yok

gayem iyi,doğru,dürüst bir insan olarak kalabilmek

öbür tarafta bizi kurtaracak olan salih amellerimiz dir

herşeyden hesaba çekileceğimizi,vaktimizi nerede ve nasıl geçirdiğimizin sorulacağını,kul hakkı denen bir şeyin olduğunu unutmayalım...

0|0
    0|0
  • tutarsız , hatalı , üzülmeye mahkum ve korkak zihniyettir . hayatın amacı , anlamı , ödüllendirme yahut cezalandırma sistemi yoktur.dünya rastlantı ve fizik kurallarından ibarettir.insanın en değerli şeyi ve tek sahip olduğu şey var olmuş olmasıdır bundan daha güzel bir şey düşünülemez bunun ötesinde anlamlar ve amaçlar aramak insan için büyük bir yanılsamadır

0|0
    0|0
    • insanın en değerli şeyi allaha kul olabilmesidir aslında yoksa var olmasının bir anlamı yoktur hakkıyla kul olamadıktan sonra

• Eğitim sanırım en iyisi ama nedense ben bunu bir türlü seçemedim.

0|0
    0|0
  • aileme ve kendime iyi bir gelecek sağlamak için yaşıyorum.. tabiki önceliğim sağlık..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• amacım hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışmak

0|1
    0|0
  • “Biz insanları ve cinleri başka bir şey için değil bize kul olsunlar diye yarattık.”

(Zariyat56).

0|0
    0|0
Yükleniyor...