Mekik ile karın kası yapma

Mekik ile ne kadar sürede karın kaslarım gözükmeye başlar? Günde 20'şerden 5 set//toplam 100 mekik çekeceğim böyle mi yapmalıyım yoksa başka bir... Daha Fazla

Güncellemeler:
Boyum 1.80 Kilom 70

En İyi Görüş

• Dostum sadece mekik çekerek karın kaslarının görünmesi için ya aşırı kilo vermen lazım yada günde 1000 tane mekik çekmen lazım...

Eğer baklava olarak tabir edilen karın kaslarının belirgin olmasını istiyorsan bir hızlı yolu birde yavaş yolu var,

Birinci yöntem fitness salonuna gidersin ağırlık kaldırarak kaslarının bir an önce şişmesini sağlarsın (6-8 ay gibi bir süre) ki bu yöntem fitnessi bıraktığın an göbek yapmana sebep olur o yüzden bırakmayacaksan yap.

İkinci yöntem ağırlık kaldırmadan ama kondisyonlu spor hareketleri yaparak (mekik, koşu, şınav, barfiks) vücudunun kaslanmasını sağlamak ama bu yöntem çok uzun sürer (12-24 ay vücuda göre değişir) ve yüksek bir çaba ister. Birinci yönteme göre iyi yönü de daha kalıcı olmasıdır.

• Öncelikle bilgin için teşekkürler ama yaşadığım şehirde(Amasya) salona gitmeyi daha önceden çok düşündüm fakat diğer illerde gördüğümün yarısı kadar bile alet yok salonda bulunan aletler belediyede yaptıklarının neredeyse aynısı o yüzden şimdilik 1.yöntemi düşünmüyorum. 2. yöntemi uygulamam daha iyi olabilir diye düşünüyorum.

• Öncekileri Göster
    • ama 20 mekik falan iş değil yani :) basketbolcu adamsın 100 tane falan çek bari... Mekik çekerken kas yapmaya başladığını kasların yanmaya başlayınca anlarsın... Yani 20 seni ısıtmaz bile.

• 20 en az,1 set içerisinde en çok zorlanmaya başladığım an bırakıyorum.Zaten uzun zamandır mekik çekmediğim için böyle bir sınır koydum kendime çokta zorlanmak istemiyorum zamanla artar o sayı :)