Mekik ile karın kası yapma

Mekik ile ne kadar sürede karın kaslarım gözükmeye başlar?Günde 20'şerden 5 set//toplam 100 mekik çekeceğim böyle mi yapmalıyım yoksa başka bir program var mı bildiğiniz söylerseniz sevinirim :)

Güncellemeler:
Boyum 1.80 Kilom 70

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Dostum sadece mekik çekerek karın kaslarının görünmesi için ya aşırı kilo vermen lazım yada günde 1000 tane mekik çekmen lazım...Eğer baklava olarak tabir edilen karın kaslarının belirgin olmasını istiyorsan bir hızlı yolu birde yavaş yolu var,Birinci yöntem fitness salonuna gidersin ağırlık kaldırarak kaslarının bir an önce şişmesini sağlarsın (6-8 ay gibi bir süre) ki bu yöntem fitnessi bıraktığın an göbek yapmana sebep olur o yüzden bırakmayacaksan yap.İkinci yöntem ağırlık kaldırmadan ama kondisyonlu spor hareketleri yaparak (mekik, koşu, şınav, barfiks) vücudunun kaslanmasını sağlamak ama bu yöntem çok uzun sürer (12-24 ay vücuda göre değişir) ve yüksek bir çaba ister. Birinci yönteme göre iyi yönü de daha kalıcı olmasıdır.

• Öncelikle bilgin için teşekkürler ama yaşadığım şehirde(Amasya) salona gitmeyi daha önceden çok düşündüm fakat diğer illerde gördüğümün yarısı kadar bile alet yok salonda bulunan aletler belediyede yaptıklarının neredeyse aynısı o yüzden şimdilik 1.yöntemi düşünmüyorum. 2. yöntemi uygulamam daha iyi olabilir diye düşünüyorum.

• Öncekileri Göster
    • ama 20 mekik falan iş değil yani :) basketbolcu adamsın 100 tane falan çek bari... Mekik çekerken kas yapmaya başladığını kasların yanmaya başlayınca anlarsın... Yani 20 seni ısıtmaz bile.

• 20 en az,1 set içerisinde en çok zorlanmaya başladığım an bırakıyorum.Zaten uzun zamandır mekik çekmediğim için böyle bir sınır koydum kendime çokta zorlanmak istemiyorum zamanla artar o sayı :)

Kızlar Ne Diyor 3

• mekikle ugrasma. gunde 100 defa mekik cekersen incitirsin boynunu. arti mekik o kadar ise yaramiyor. bacak kaslarini gelistiren hareketler daha iyi. hem mekikle alt karin kasini yakana denk gelmedim. mal mal 1000 mekik hic cekme.

• son derece etkili yöntemlerden

• mekik ile karın kası olması çok etkili

Erkekler Ne Diyor 13

• 20 az asıl 20 den sonra karnında yanmalar başlıyor 30-35-35 ile 100 tane yapabilirsin.

• tam bir definasyon istiyorsan tüm vücudu yormalısın ayrıca çakı yapmazsan sadece mekikle olmaz hem bu sayıyı arttırtmazsan veya direnç yüklemezsen çok uzun zaman alır

• diyet ile beraber 1 ayda cikartabilrisin, ama nasil mekik cektiginde onemli :) sana tavsiyem ust karin ve alt karini ayri ayri calistir... ve ya internetten 8min abs workout videolari izle

• Peki,sağol :)

• zayıf isen 2 ayda bişeler hisseder. 5 ayda baklava falan yemeğe başlarsın.

• 5 set diyor.100 tane az değil. adamın iflahını kurutur. 20 tane mekik çek bakayım 3 set yarın ne oluyorsun.

• Öncekileri Göster
    • harika ötesi. bol bol ye bal reçel yumurta protein al. çalış. harika olursun.

• Deneyeceğim teşekkürler :)

• 8min abs workout videolarına göre yapmanı tavsiye ederim

• mekikle sınav baklava uzun zamanda cıkabilir ama en azından gobeginin duzlesmesine yardım eder kısa vadede bnece yhap kardesim ben yapıyorum gayette fena degiller gunde en az 50 tane en fazla 200 tane yap derim fazlası kasları yorar ;)

• boyum 1.80 kilom 75 göbeğim var amk bi türlü eritemiyom zor yani gerçekten çok zor :S et yemiyorum onu yemiyorum şunu yemiyorum yediğim yemek sayısı 6 yı geçmiyor süt içmem yumurta yemem sebze yemem koşuda yapamıyom okula gidip geliyom çok yoruluyom zaten vücut geliştirmeye gidip çalışsam 5 ayda falan erirmi ya karnım ? sadece ordaki aletlerde çalışsam asitli içeceklerin hepsini bıraktım yağlı yemekleride bıraktım ekmekte yemiyom bıraktım önerisi olan varmı

• 100 tane ile hiçbir şey olmaz. öncelikle kardiyo ile oradaki yağları yakman lazım... o sırada mekik vb diğer bir çok karın hareketleri ile de güçlendirmen lazım. Ama en önemlisi yemene dikkat etmek. "Karın kası spor salonunda değil, mutfakta yapılır" diye bir söz vardır.. Kolay gelsin.

• Sağol :)

• Öncekileri Göster
    • resmen kıskanıyorsun aylak hayatımı :D

• ucundan kıskanıom valla :D

• kilon zaten normal günde 20 ile başla her gün 5 sayı artış yap ama sürekli yapman lazım

• Sayıyı 35'e çıkardım çektiğim anda 20'de küçük bir sıcaklık hissi bile gelmedi.Haftada en az 5 gün yaparım zaten.

• 400 tane mekik çekiyorum 73 tane şınav çekiyorum o kadar iyi değil 1000 tane iyidir

• mekık cekerek karın kası cıkmaz.karın kası zaten dogustan her ınsanda mevcutdur fakat yaglardan oturu derının altında kalır bellı olmaz.bunları belırlı hale getırmenın tek yolu ıse vucut yag oranın dusurmektır.bununda yontemı karın kası ıcın hazırlanmıs ozel perhızlerden uygulamak ve kardıyo calısmakdır.boy ve kılo oranın ıyı bıkac kılo daha verırsen zaten dırek ortaya cıkarlar

• 20 çok az. 50x5 falan yap bari.

• Spor yapmayalı biraz uzun zaman oldu çok kasmak istemiyorum vücudumu zamanı geldikçe o sayıyı artırırım zaten :)

• zayıfsan 2 ay sonunda hiç yoksa 4 baklava çıkar inceden ;)

• Kilomu ve boyumu güncelledim,yeterli mi?

• walla güzel kardeşm benm boyum 172 falan kilom da 60 civarı bi tane üstsüz resmim war.beğenirsen o sadece mekik ve yüzmeyle oldu :) zayıfsan alır yürürsn mekikle.sadece karın için ama

Yükleniyor...