Çok önemli bir futbol sorusu, penaltı hakkında!

penaltı kurtarılır mı, kaçırılır mı? futboldan anlayan herkesin verebileceği bir cevap. bakalım kim ne kadar anlıyor?

• Kurtarılır
    A seç
  • Kaçırılır
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
bu işin kesin bir cevabı var. onu da yarın sabah buradan vereceğim. bakalım kimler doğru bilmiş olacak.
penaltı, köşeye ve belli bir hızda atıldığında bilimsel olarak kalecinin kurtarma ihtimali %0' dır. yani kaleci topun gittiği köşeye uçsa bile belli bir hızda atılan penaltıyı kurtarması imkansızdır.

o yüzden penelatı KAÇIRILIR arkadaşlar.

0|0
919

En İyi Erkek Görüşü

• 2 metreye 7 metre kale... tabıkı de kacırılır...

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 9

• Ne kaadar da zorlayıcı bir soru :(

Sallıyorum kaçırılır :(

0|1
    0|1
  • kaçırılır

0|1
    0|1
  • bilmiyorumm

0|0
    0|1
  • eğer kalecinin bir temsı varsa kurtarılır,yoksa ve kaleyi bulmamışsa kaçırılmış olur

0|0
    0|1
    • tam bir bayan futbol anlayışı :)))) yine de sağol cevabın için :D

• kıskançlık yaradılışta vardır, ama denizyıldızına karşı değil. rahat ol sen:))))

• öyle olsun bakalım:))

• evet penaltı kaçırılır

0|0
    0|0
  • penaltı ceza sahasında faulle alakalı

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • kaleci kurtarırsa atan kişi kaçırmış olur

0|1
    0|2
  • kurtarır deim

0|1
    0|2

Erkekler Ne Diyor 18

• Penaltı golü atmaya daha yakın bir kuraldır gol olursa kaleci eleştirilmez atan oyuncuda o kadar övgü almaz ama kaleci penaltıyı kurtarınca övgü alır kaçıran oyuncu ise eleştiri alır yani penaltı kurtarılmaz kaçırılır.

0|1
    0|0
  • Genel olarak kaçırılır. çünkü %80 kaleci penaltı atılmadan önce bi köşe belirler yaradana sıgınır atlar. reflexlerine güvenen kaleci rakibin nereye atacagını belli etmesini bekler ama karşısında iyi bir penaltıcı varsa o da bir işe yaramaz yani %20 kaleci etken %80 atan oyuncu o yüzden ''kaçırılır''.

0|1
    0|0
  • 2. güncellemeye istinaden.

Bir kaleci oyuncunun penaltıyı atacağı köşeyi tahmin edip o tarafa doğru şut çekilmeden önce hareket ettiğinde isterse sıfıra sıfır köşeye çekilmiş bir şut olsun topu tutar, yaptığın güncelleme yanlış, bilimsel olarak demişsin bunun bilimsel açıklaması nerede? Kafanıza göre mantığınıza uygun geleni yazıyorsunuz :)

Al sana bilim sel açıklama : bir kalecenin ortalama boyunu 1,75 olarak düşünürsek, ortalama kol uzunluğunun 1 mt (ki bu en düşük ihtimal) açıldığını varsayarsak 1,75mt + 1 mt = 2,75 mt

Ortalama bir insanın kendi bulunduğu açıdan 45 derece sağ veya sol köşesine zıplayarak uzanma mesafesi (ben sporcu olmadığıma rağmen en az 1mt zıplaya biliyorum uzanarak) 1,5mt sayarsak toplamda bir insan bulunduğu noktadan 45 derece açı ile sağ ve sol üst köşeye 4,25mt mesafe gidebilir demektir.

Yüksekliği 2,44 mt genişliği 7,32 mt olan bir standart kalede alt orta noktadan üst köşelere olan mesafe 4,44mt dir. Bu durumda 4,44 - 4,25 = 0,19 mt yani 19 cm bir fark çıkar ki bu fark da yan açı ortaya göre köşeye ulaşması için yalnızca ( 19 / 3 ) x 2 = 12,66 cm gibi bir ortalama yapar. Yani uzanmak istediği köşeye yalnızca 12 cm ilerleyerek (bir ayak numarası bile değil) topun geçebileceği her açıyı kapatabilme şansı var anlamına gelir.

Bilimsel açıklama böle olur dostum öyle sallamasyon la değil... Yaptığım yoruma eksi vermişsin ama yanılan sensin.

0|0
    0|0
    • topa belli bir hızda vurulduğunda ve top tam yerine gittiğinde iddaa ediyorum kurtarma olasılığı sıfır. şut çekilmeden önce tahmin edip hareket ediyorsa ve hareket ettiği köşeye şut çekiyorsa zaten çeken kişi kaçırmış olur pebaltıyı. hangi futbolcu kalecenin önceden hareketlendiği köşeye penaltı kullanır? kullanıyorsa ve kaleci müdahele ediyorsa, yine kaçırılmış olur. kaleci kurtarmış olmaz.

• ve topu tutacak şekilde hareket etmesini başarır yada oyuncunun attığı topu vurmak istediği köşeye göre aynı şey oyuncuda da meydana gelir ve kalecinin zorlamaları ve sıkıştırmaları yüzünden topu dısarı atabilir, bu kalecinin başarısıdır. Buna penaltıyı kurtarmak denir... Aynı zamanda halk arasında ki tabiri ile ters köşeye yatırmak, kaleciyi yanıltarak atacağı yönü yanlış göstermeyi başaran oyuncu kaleciyi yanıltır ve gol atar bu nada kaleci golü yedi denir...

• Senin mantığının olma olasılığı yoktur çünkü 1 oyuncusunun Afrikara Kıtasında bir ülkeyi alabilecek paralara transfer edildiği bir spor oyununda o tarz bir açığa yer verilmez, o kalenin boyutları ona göre hesaplanmıştır. Bence uzatma kendi kendine kurduğun mantığında olan bir durumu bilimsel olarak kanıtlanmış dedin şimdi iddia diyorsun birazdan bence öyle gibi demeye başlayacaksın...

• kaçırılır

0|1
    0|0
  • kurtarılır ya kesinlikle şans işi değil yani

0|1
    0|1
  • "A" şıkkı.

Profesyonel bir oyuncunun 7 metrelik kaleyi o mesafeden kaçırması imkansız denecek kadar zor bir durumdur bu durumda kalecinin yapmış olduğu baskı ve doğru izlenimleri sayesinde penaltıyı kale dışına attırması yada tutması durumu penaltıyı kurtarması anlamına gelir.

0|0
    0|1
  • Cevap C ikiside olur.

0|0
    0|1
  • Penaltı kaçırılmaz, kurtarılır.Doğrusu da budur :)

0|1
    0|1
    • bide kurtarılır dedik diye bize - basmış :)

bilimsel yaklaşıyormuş ya arkadaş bilimsel açıklaması neredeyse...

• Bilimseli falan yok ki bu işin, şut kaleyi bulduktan sonrası kalecide olan birşey.Volkan Cristiano Ronaldo'nun penaltısını çıkardı, Ronaldo kaçırmadı Volkan kurtardı misal :)

• tabiki kaçırılır ...

0|1
    0|0
  • kaçırılır

0|1
    0|0
  • Ben tüm işin kalecide olduğunu düşünüyorum.

Kurtarılır.

0|2
    0|1
  • kaçırılır zira genellemede kaçırma oranı daha düşük o yüzden atan referans alınır bana göre

0|1
    0|0
  • Kaçırılır :)

0|1
    0|0
  • ikisi de oluyor

genellikle kaçırıyorlar ama

0|0
    0|1
  • kaleci için kurtarılır,kullanan içinde kaçırılır, başka sorun varsa sor yani

0|0
    0|1
  • kaçırma ihtimali %70

0|0
    0|0
  • Kaleci dediğin Muslera ise kurtarılır kardeşim :)

0|0
    0|1
  • kaleci, tahmin yürüterek, futbolcu topa vurmadan hemen önce köşeye atlarsa, kurtarmış olur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...