Kapat

21 Aralık kıyamet günü hakkında?

maya takvimine göre 21 aralıkta felaket olacakmış herkes bunu geveleyip duruyor. Farkındamısınız bilmiyorum ama 21 eylülde dünyada bi ses duyulmuş sizce neler olup bitiyor dünyada gerçi kıyametgününü allahtan başka kimse bilemez o ayrı ama fikirleriniz neler?

0|0
6|18

En İyi Erkek Görüşü

• DBirilerinin ekmek kapısı bu. Bir kere Maya takvimini zaten aldı başını gitti çok sulandırıldı.Evet Maya uygarlığı müthiş sırları barındırsa da 2012 kıyamet kopacak diye tek bir Maya yazısı yoktur.Sadece çağ değişiminden bahseder.Periyodları vardır ve bu periyodlar bizdeki 12 ay=1 yıl tamamlanacak tarzındadır. Asla da 2012'de tam ve kesin olarak çağ değişimi olacak diye bir kanıt yoktur.Araştırırsanız bu çağ değişim tarihini geçmiş olabiliriz de on yıl sonra olabilir de vs. vs.

Daha olayın çıkış yeri muallak iken bazılarının 2012 diye atıp tutmasının anlamı nedir,bu ne cürrettir anlamak mümkün değil.Belki de bundan para kazanan kitap,film,dizi,belgesel,program,radyo,resim,müzik vs. endüstirisinin ticari hacmine bakmak mantıklı olur.. Para her şeydir bazen.. ;)

Gelelim İstanbul'daki sese.. Geçenlerde bir arkadaşımız bu soruyu açmıştı. Bu ses 2010'dan beridir resmi olmayan internet siteleri aracılığıyla tıpkı 2012 mevzusundaki macera isteğindeki kitle gibi kullanıldı.Sıra elbette ülkemize geldi ve hemen ekşisözlük gibi resmi olmayan siteler işini tamamladı.Bizim yüce medya(!) siteleri bile sadece ortalıkta dolaşan bir görüntü üzerine gitti.Kimse o an İstanbul'da 7/24 sesli ve görüntülü kayıt yapan binlerce sisteme bakmayı akıl etmedi.Herhalde bir tek o görüntüyü alan arkadaşın süper ultra dünya dışı teknolojisine haiz bir kamerası vardı(!).. Daha ortada ciddi bir kanıt bile yokken bir astroloji falcısı ''ee yav bu galaksimizin merkezindeki karadelikle alakalı olabilir-mi-acaba'' diye ultra fantastik bir yorum patlattı.Bu yorumu da bizden önce bu furyaya kapılmış bazı yabancı sitelerden arakladı.Ha zaten o ülkelerde de nedense her ülke için 1 tek kişinin çektiği amatör kayıt vardı ne büyük tesadüf.. Belki de bu kayıtları alanlar ilginç bir tarikata bağlıdır aha size yeni komplo teorisi. :))) Şaka şaka sakin olun yeni bir furya başlar falan mazallah. Neyse efendim ülkemizde sırf medya maymunluğu yapıp insanların en büyük iki duygusundan biri olan ve amigdalayı etkileyip algıları değiştiren, korku unsurunu kullanmayı çok iyi öğrenen bu maymunlar, toplumları en iyi yöneten sistem ''din'' olgusunu kullanmaktan çekinmeyip, Kuran içinden,güya kutsal sayıp saygı gösterdikleri kutsal kitaplarından alıntı yaparak ''nakur'' kelimesini şekilden şekile sokarak (bir de anlatmışlar detaylı) SUR borusuna bağladılar. Hayır elbette durmadılar ve hemen bu SUR aslında KARADELİK dediler.Bilimadamları(!) açıklamış (hatırlayın bizim falcıyı) zaten bunun da kanıtı Kuran'da varmış. Vay arkadaş bırakın İlluminati'yi falan bunlar asıl şebeke. :)) Bizim insanımız illuminatiyi kıskandırır o derece.

Özetle:

İşin içinde hakikaten bir iş varsa bile (hani kazayla) bunlar yüzünden ciddiye alınacak bir tarafı kalmıyor. Bu sözde komplocular hikaye yaratacaklarına gidip hakikaten araştırmacılık yapsınlar.Daha gözlerinin önündeki büyük piramidin 8 kenar olduğunu ve bunu sadece ekinoks zamanında yılda iki kere görüldüğünü bile bilmezler.Nasıl ve neden yapıldığını araştırsınlar bakalım

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 17

• neyse 13 aralık ta doğum günümü kutlayabileceğim.:)) ya 23 aralıkta doğsaydım mazallah daha doğum günüm bile olmayacaktı pöfff

0|0
    1|0
  • Hikaye bunlar geç.

0|0
    0|0
  • İzlediğin filme göre yorum yapma.Maya takvimini de hayatında görmediğine ya da okumadığına eminim.O tarihte felaket olmayacak.Ayrıca kıyametin kopmasına da daha çok var.

1|0
    0|0
    • izlediğim filme göre yorum yapmıyorum zaten sende bılmeden konuşma (:

• 21 Aralık'ta Maya Uygarlığına göre insanlık son çağa yan insanlığın yükseliş çağına girecek.Kuzey Kutup Basınç Merkezi ile Güney Kutup Basınç Merkezleri yer değiştirecek.Bunları bundan 3000 yıl önce söylediler ve bilim adamları bunu 16 yılda kanıtladılar.

• bunu deseydın ya nıye benı sınır ediyosunki izlediğin filme göre falan..

• Sanki hepimiz kıyamet gününe kadar yaşama garantisi almışız kıyamet gününü bu kadar çok düşünüyoruz

2|0
    0|0
  • kıyamet, 2000 de kopucaktı bi ara :D şimdi 2012, söylemeden edemiycem her kez kendi kıyametini kendi yapıcak ;)

0|0
    0|0
  • 21 aralık gelince kıyamet takminini yanliş hesaplamişik deyip daha ileri bir tarihe erteleyecekler.

buraya yazdim:)

0|0
    0|0
  • yok la yok bir kere kıyamet için daha çok var bütün insanlar müslaman olursa kıyamet yakındır diyebiliriz

0|0
    0|0
  • Merak etme. Kıyamet kopmaz. Kıyamet bizim inancımıza göre Ramazan ayında kopacak.

0|0
    0|0
  • göreceğiz

1|0
    0|0
  • 21 eylül dünya kuru fasulye günüydü

0|1
    0|0
  • koparsa ölürüz gülmekten :D

0|0
    0|0
  • "kıyametgününü allahtan başka kimse bilemez " demişsin gerisi teferruat'dır .

0|0
    0|0
  • kıyamet denilen insanın zihnindedir

0|0
    0|0
  • olucağı varsa olur

0|0
    0|0
  • 22 sinde uçağım var yaa yapma .

0|0
    0|0
  • inanmıyorum.. öyle bir fikir ortaya atanlar sadece allaha şirk koşmaktan başka birşey değildir..

0|0
    0|0
    • Haklısın ama işte bır yerdede kafa karıstırıyo ozaman 21 eylülde duyulan sesneydi..

• ben öyle bir ses duymadım ama belki o gün gece gündüz eşitliği olduğu için garip bir doğa olayı olmuş olabilir..

• 19 aralıkta kopacak çok derinden hissediyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kopsun artık yeter..

Millet zıvanadan çıktı

0|0
    0|0
  • Amann daraldım safsatalardan olacaksa olsun da kurtulalım bi an önce ..

0|0
    0|0
  • maya takvimi kıyamet kopacak demiyor, güneş patlamasından bahsediyor. bu patlama heryeri etkilemeyecek. teknolojik anlamda etkileyeceği söyleniyor..teknolojide 50-60 yıl geriye gitmek gibi..

0|0
    0|0
  • mayalar 21 aralıkta kıyamet olacak demiyolar. daha farklı yorumluyolar. biraz daha araştırırsanız..

1|0
    0|0
  • bos ıs bunlar yaa koparsa kopsun hem ne fark ederkı ders calısmaya gerek kalmaz borclar bıter ohh olsa fena llmaz valla:D

0|0
    0|0
  • Daha erdoganin hedefi 2070bilmem kac daha cok yasariz biz...

0|0
    0|0
Yükleniyor...