3 Maymunu oynamak ... (Görmedim duymadım bilmiyorum)

Sorum şu toplumsal olarak şöyle bi yargı var 'Bana dokunmayan yılan bin yaşasın' ya bigün yaşasın dediğiniz yılan size dokunursa? Bazı durumlarda isteyerek ya da istemeden olayların içinde bulursunuz kendinizi bu yakın çevreniz ya da hiç tanımadığınız bir ortam olabilir..Üç maymunu mu oynamalı yoksa olanların arkasında durarak olduğu gibi ifade edip olayı çözüme kavusturmak ya da yardımcı olabilmek mi?

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• İlk önce geldiler komünistleri alıp götürdüler, ben sesimi çıkarmadım.

Beni ilgilendirmiyordu.

Sonra Yahudileri aldılar toplama kamplarına, işkenceye götürdüler, ben yine sesimi çıkarmadım.

Çünkü bana göre bir şey yoktu.

Sonra sosyal demokratları vurmaya, hapse atmaya, toplama kamplarına götürmeye başladılar.

Ben yine sesimi çıkarmadım.

Çünkü bana dokunan yoktu.

Bir gün kapım çalındı.

Beni alıp toplama kampına götürdüler : İşkenceye…

Hiç kimse ses çıkarmadı.

Çünkü ses çıkaracak kimse kalmamıştı…

For Whom The Bell Rings

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• bilinçli yapıldığında çok kötü, insanı hayattan soğutuyor.

sindirilmiş yanla karşılaşmanın verdiği vicdani huzursuzluk da ayrı kötü.

söylediğinin- söyleyeceğinin sonucuna inanmayan insan psikolojisi de var altında. halbuki gerçekten de o yılan an geldiğinde seni buluyor. birarada yaşamak için şehirler kuran, toplaşan insanlar bu şekilde uzaklaşıyor işte birbirinden. bir şeyleri korumak adına, tamamen savunmasız olduğuna inanma hali sarıyor insanı.

1|0
    0|0
    • kendi doğrularına karakterine inancını yitiriyorsun bi bakıma .. katılıyorum

• bunun tek bir sebebi var yüksek binalar bak gine dönüp dolaşıp konuyu buraya getiriyorum çünki yüksek binalara çok sitemim var felaketin kimse farkında değil..!öncelikle elimizden komşuluğu aldılar,yanı sıra örfümüz adetlerimiz,geleneklerimiz ve kültürümüz kaydı gitti elimizden oysaki bizleri tek ayakta tutan bunlardı ama şimdi hiç birisi kalmadı,aynı binada yaşayıpda birbirini tanımayan binlerce kişi var çocuklarımızı sokakta rahatca oynatamıyoruz annesi çalışıyo babası çalışıyo çocuk tek başına dört duvar arasında ot gibi kendi kendine yetişiyo işte gelecek nesile bıraktıklarımız bu toplum nasıl üç maymun olmasın yazıklar olsun bu birbirleriyle gökdelen yapmak için yarışanlara ve müsade edenlere

0|0
    0|0
  • yat uyu biraz boşver :-)

1|1
    1|0
  • görmedim duymadım bilmiyorum kadar saçma ve duyarsız bir durum olamaz...ama çoğu zaman duymak görmek ve bilmek ve bunun karşısında durabilmek başa bela olabiliyor...

0|0
    0|0
  • Müdahale etme şansm varsa kötü bir olay görünce tepkimi veririm o zaman

0|0
    0|0
  • Yerine göre.

0|0
    0|0
    • Yerine göresi varmı bu sorunun evap ya evettir ya hayır

• e işte bazı durumlar vardır sorumluluğu üstüne almak sana düşmez.Bazı durum vardır dibine kadar girmen gerekir iki ayrımı iyi yaparsan sorun çıkmaz.

• Sen gereken cevabı ver yardımcı ol da sorumluluk kime düşer onu sonuç gösterir .. neyse mersi

• Yapmaaaaaa,dokanmaaaaaaa,kim dokandıysaaa zaaaa oaaa git

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Idealist bir düşünceyle bakınca tabii ki çözüme kavuşturmak, açık ve net olmak. Ama 3 maymunu oynamak gereken zamanlar da olabiliyor. hatta bazen öyle oluyor ki en iyisi 3 maymunu oynamak diyorsun. Bunu sadece çıkarcılık olarak görmemek gerekir, yani bana dokunmayan yılan olayı değil sadece. Hayat karmaşık durumlardan oluşur. Yeri gelir, senin de dediğin gibi hiç tanımadığın bir ortam ve durumun içinde kalırsın. Ugraşırsın, dürüst ve vicdanlı davranırsın, kendini ve çıkarlarını riske atarsın. Evet bu cesareti alkışlamak gerekir ancak bu uzun vadede başkalarına zarar verebilir. Yeri gelir, ortalığa dökülmeyen şeyler insanlığın hayrına olur. İşte bu noktada iyi düşünmek gerekir. Tepkilerimizi ve bir olaya karşı duruşumuzu belirlemeden önce gözleri tavana dikip uzun uzuun düşünmek gerekir.

1|0
    0|0
  • üç maymunu karşımdakinin tavırlarına göre oynarım.

ama genelde açıkça olanların arkasında dururum.

1|0
    0|0
  • Şerefsiz olabilmenin en iyi 3 yolunu gösteren maymunsal simgedir.

2|0
    0|0
Yükleniyor...